Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    За 3мм 50-60а и 2,4мм електрод,после смъкваш тока колкото трябва.
    Ей сега правих една жанта сцепена,3,2мм електрод ток 120а,после 90 и ръбовете на 70а.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190217_172344.jpg
Прегледи:1
Размер:309.4 КБ
ID:5809086
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190217_172424.jpg
Прегледи:1
Размер:327.5 КБ
ID:5809087
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      а аз откривам топлата вода [emoji1]
      С 20 Hz и 40А ми е много по-лесно да заваря нещо дебело 0.8 от колкото с 200Hz и 20А
      С високата честота директно прави дупка.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Получава ти се горе-долу добре.Малко си бързал със декоратвният шев в ляво и от горе,в дясно си започнал добре но към средата е трябвало да пипнеш тока.Долният е най-добър,но трябва да свикнеш със подаването на добавъчният,малко е терсене премятането на пръчката със пръстите,но се свиква,личи къде си спирал и започвал.

        P.S.Врътките по машината не са за украса,ползват си се според ситуацията.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          P.S.Врътките по машината не са за украса,ползват си се според ситуацията.
          много са [emoji1]
          За сега пулс не пипам, другите настройки си ги ръчкам. за сега разбрах, че тънкото се работи много по-кофти от дебело [emoji1] как някой успява да завари кенчета не знам....

          стига толкова за днес, че си станало ракиено време.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Със достатъчно време,внимание и нерви,става!
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Със достатъчно време,внимание и нерви,става!
                Отивам да си отворя една студена бира, че с тия кенчета се препотих [emoji1]
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Аз съм заварявал две парчета заваръчна тел 0,8 мм.
                  Ей-така, заради пробата, и от келешлък.
                  Като свърши ролката в шланга остават 3 или4 метра, колкото е дълъг шланга.
                  Тази тел се изхвърля, но един колега като каза, че ставало зян, и аз му отговорих, че ще заваря старото парче към новата ролка, и ще си я оползотворим...
                  Това на майтап де, ама оня като запали:
                  -Ти какво се правиш на голяма работа, велик заварчик, още малко и ракета ще можеш да сглиобиш...
                  Или нещо подобно беше.

                  Съответно, и аз запалих, и на инат се заех да наставя двете парчета тел.
                  Е, завариха се, ама стана топче метал. 10 минути игра с шлайфа, и проба дали минава през дюзата, и работата стана.

                  Ама това от келешлък де, щото оня ме ядоса, а и да се пробвам...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Аз на телЕподаващото шнола за коса на една бивша началничка съм заварявал така като ми идва на идея.И проблема е докато нагласиш нещата така,че с 1 капка да стане работата щото предобриш ли го шнола няма.Но както каза и Колето от келешлък и щото оная пинтия ми наду главата,че и била любимата.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      Аз на телЕподаващото шнола за коса на една бивша началничка съм заварявал така като ми идва на идея.И проблема е докато нагласиш нещата така,че с 1 капка да стане работата щото предобриш ли го шнола няма.Но както каза и Колето от келешлък и щото оная пинтия ми наду главата,че и била любимата.
                      Събрал си "червени" точки!ПуснА ли ти,или си останА пинтия!?
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Аз си заварявах лентите на лентоотрезната, имах лента през 10см саварка . После минах на правилните ленти, с тях не ставаше, но пък не се и късат без причина.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Събрал си "червени" точки!ПуснА ли ти,или си останА пинтия!?
                          Веднъж пинтия,цял живот пинтия.А и беше минало времето в което би могла да предизвика интерес в мен специално.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            Веднъж пинтия,цял живот пинтия.А и беше минало времето в което би могла да предизвика интерес в мен специално.
                            Еееххх , момци , момциии ....

                            Ше дойде време кога ше осъзнаете значението на сентенцията " стара риба нема!"
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Ама това от келешлък де, щото оня ме ядоса, а и да се пробвам...
                              Пък ти както трудно се ядосваш, как ли е станало?!?
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Аз наистина лесно паля, ама и лесно ми минава.
                                В онзи случай се захванах с наставянето на телта повече от мерак да пробвам.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X