Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Това е добър съвет, махам капака на клапаните и свещите !
    Съмнявам се че така ще осигуриш нужната безопасност.Най добрия вариант е да го завряваш разглобен .
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Предпочитам да гръмне отколкото пак да го разглобя .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Имах много сходна пукнатина. На Ферозите е много често явление когато се стегне главата на повече от предписаното усилие. Разбрах за пукнатината след като мотора беше качен, навързан и готов за работа. Наливайки му водата видях, че е спукан. Само го свалих и го закарах да ми го заварят. Човека има толкова мощна машина, че подгряването става директно при започване на заварката. Хайвана по цял ден заварява глави и блокове. Не бях виждал толкова перфектно разливане на алуминий. Взе ми 50 Булгар кинта. Мотора работи вече 3-4 години така.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Предпочитам да гръмне отколкото пак да го разглобя .
          Със цо-то ли ще го минеш
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            С цо-то няма да стане, трябва да го нагрявам половин ден с горелката, за да тръгне заварка и всичко вътре ще е леш . С AC-то има шанс да стане, но опита ми е малко. Росене този човек къде работи, има вариант да сваля колекторите и да дръпна колата до него, ако се навие или ако може да дойде на място, машина има.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Знам един такъв на който носих едни големи детайли,почна ги на 300 или 350 ампера без подгряване,красота,само дето им се изметнаха фланците,та ги носих на фреза,накрая си купих втора употреба.
              Зад магазин нева,на Оборище срещу гаража с гърнетата,човека беше наистина добър.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Ронин говори за Джамбо и той наистина е много добър, мога да му издира координати.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Доста по голяма пукнатина с липсващо парче на блок на зил съм лепил с течен метал. Само с ракетата изчистваш добре малко задълбаваш ако трябва, намазваш яко. Няма да имаш проблеми. Проверено.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Гжамбо е легенда, но вече работилницата му е другаде и не знам къде. Този за който говоря е в ЕАЗ. Работилницата му е вътре в завода. Няма да се навие да заварява без да си свалил мотора. Аз моя го натоварих на Вальо на Наварата и го закарах. Даже не го свалих от пикапа. Закачи му масата и го изпържи за една минута.

                    Ако някой знае къде е Джамбо да каже. Заварявал ми е алуминий преди 20 години, а кой знае от кога заварява. Заварявал ми е и ЦАМ.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      Гжамбо е легенда, но вече работилницата му е другаде и не знам къде. Този за който говоря е в ЕАЗ. Работилницата му е вътре в завода. Няма да се навие да заварява без да си свалил мотора. Аз моя го натоварих на Вальо на Наварата и го закарах. Даже не го свалих от пикапа. Закачи му масата и го изпържи за една минута.

                      Ако някой знае къде е Джамбо да каже. Заварявал ми е алуминий преди 20 години, а кой знае от кога заварява. Заварявал ми е и ЦАМ.
                      Довечера ще се видя с приятел, който мисля му има координатите на Джамбо и ще пиша.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Оголих около мястото и направих неуспешен опит за заварка, първо проба със 110А, после 150 и ми свърши времето, че имах друга работа . Освен това духаше и вятър . Ако го сваля, мисля че ще се справя сам, преди това ще направя една проба на 200А на място .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Васко във Елпром(до "Петър Ченгелов") - влизаш от централния вход до дъното. Там в ляво и на 100м. отдясно.Последно ми е заварявал щуцери на рязана камера от хладилник !!! За спукани глави - ами други "аргончици" ги носят при него и после се хвалят. Не се учудвайте ако ви каже - хвърли детайла на масата и както е паднало го заварява. Скоро завари на мой колега чугунен фланец за хидромотор и стругаря ми казал за какво идваш при мен - няма нужда от доработка.Това не е реклама - просто съм доволен. Качеството си има цена. С поздрав Борето

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Аз се пробвах с 220А и не ми стигаха. Алумина си иска тяга.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Неее......алуминия си иска своето......все още си е приоритет на ВИГ-а. Несъмнено повечето тук са притежатели на МИГ/МАГ машинки и с тях се постигат някъкви резултати, ноооо.....Знаете ли, че алуминиия има доста модификации и заваряемоста при тях е различна.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Краси,планки 100 на 100 дебели 15 мм. ги карам на 160 Ампера с Виг от АиГ,имам някъде снимки.Блок не съм пробвал ,планките ги подгрявам като задържа на едно място повече,понякога и на газовия котлон.
                                Чакай да издиря снимки някъде.Предполагам липса на подгряване те мъчи.Оная 200А Виг машина от Аиг ли ползваш,нашата е същата


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4bc5d02f-66e7-4010-9831-bae155b9d049.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5707916Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9f5abb45-ec56-43a3-8e1c-66c712c4928d.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5707917

                                Вярно си ги нагласям както ми е удобно,но и са компактни ,нищо че са масивни,компактни са и лесно ги сгрявам
                                Последно редактирано от Roninn; 26-03-16, 15:53.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X