Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

    Всичко започна още с взимането на решението , къде ще се празнува студентския празник?Проблемат беше решен и резолтата беше с.Мийковци на 12 км от гр. Елена в една вила под наем.
    И така на 06.12.2010 тръгнах от родния си град (Долен Чифлик) за Стара Загора, където уча и работя,там се събрахме цялата компания от двайстина човека и на 07.12.2010 след като изпълнихме целия списък с провизии тръгнахме за гр.Елена.Маршрута ни беше както следва Ст. Загора-Прохода на републиката-Килифарево-Елена.
    Всичко по отношение на пътуването беше идеално,докато не “литнах” от един мост!!!!
    Как се случи?
    Влязох в завой с несъобразена скорост, който беше много остър, десен и със обратен наклон.Непосредствено след завоя имаше мост с парапет, след като вече изгубих контрол над дискавърито закачих парапета с дясната му страна,след което задницата ми се завъртя на 90 градуса,всичко това става във въздуха докато падам от моста.Накрая се озовах на дъното на деренцето на дясната страна на джипа (на снимката се вижда) и обърнат почти в обратната посока на двивението.За да изгубя контрол над диското ми помогна и това, че бях с калпави и изтрити гуми („кобри” на снимките се вижда ) , че бяхме 5 човека, багажника натикан до тавана и ,че пътя беше мокър.
    Тоя джип ми беше втората кола, взех го с финансовата помощ на бащами.Беше ми една от големите „мечти” .Аз лично го открих след доста търсене.Бащами нямаше кой знай какви разбирания по тоя модел,той разбира повече от камиони и по-малко от коли,тъй като кара тир от около 30 г.
    Но! Кагато го видя се влюби в него защото му приличал на „малко камионче” откъм окачването,и на мерцедес откъм возия.
    Взехме го след доста щателен оглед и test drive .Бях чел във форума доста за диското,което ми помогна допълнително да зарибя бащами по тая марка и модел като цяло.Когато го докарахме у нас му сменихме всички консумативи.И започнах да го експлоатирам.Бях на седмото небе и бащата ми покрай мен.Ползвах го за обсолютно всичко.
    Преди 3 дни започнахме операция „Феникс”.
    Вече е разглобен и диагнозата му е ясна. Предния му диференциал е „леко крив”, както и други части от окачването (на снимките съм посочил).
    За тенекиите не се притеснявам защото вече си ги купих половината (десен калник,капак и предната част от джипа,която ще бъде присадена по-нататък ).
    За диференциала все още не знам точно от кои части ще имам нужда защото още не е разглобен.
    Другите части които търся са; два мигача,десния фар,лявото огледало, дясното странично стъкло което е в надстройката на багажника (ниско и широко) и странично ляво стъкло на снимката е посочено.
    Както и доста други части само,че те не са ми толкова важни засега.
    Публикувах тази теме за да мога по-нататък да тътся компетентно мнение свързано с ремонта на диференцияла и на дуги неяснотии които ме мъчат.
    За сега си спестявам услугите на „маистори” откъм финансова гледна точка и защото в моето градче не са виждали такава машина,а за мое щастие засега се справяме с бащами.
    Хиляди блаходарности на всички от форума и на тези който са измислили ръководството.
    Благодаря предварително за коментарите!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0408.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5911697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture1.png
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5911698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture2.png
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5911699Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0414.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5911700Натиснете снимката за да я уголемите

Име:071220101709.jpg
Прегледи:1
Размер:327.0 КБ
ID:5911701Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0402.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5911702Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0417.jpg
Прегледи:1
Размер:182.1 КБ
ID:5911703Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0405.jpg
Прегледи:1
Размер:165.1 КБ
ID:5911704Натиснете снимката за да я уголемите

Име:071220101708.jpg
Прегледи:1
Размер:392.4 КБ
ID:5911705Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0406.jpg
Прегледи:1
Размер:122.3 КБ
ID:5911706Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0410.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5911707Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0416.jpg
Прегледи:1
Размер:185.2 КБ
ID:5911708Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0403.jpg
Прегледи:1
Размер:126.1 КБ
ID:5911709
    ------->Land Rover Discovery 1 300tdi <-------

  • #2
    От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

    Заколи едно агне за курбан,важното е че сте живи и здрави а машинката ще я стегнеш полека лека

    Коментар


    • #3
      От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

      Погледни откъм добрата страна на нещата. Всички сте живи и здрави /а това е най-важното/, а пък след някой ден ще си имаш ново камионче.
      Небързай с ремонта, изпипвай нещата. Ако нещо не ти е ясно Таргата ти е на една ръка растояние, ще ти бъде много полезен.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        Вече го направих само че с прасенце .
        Между другото ни се размина само с драскотини и тук там натъртвания.
        Но 8 декември беше подобаващо отпразнуван,въпреки скръбта ми към джипа и всичко останало .
        Другия ми проблем е, че бащами вчера тръгна за Германия и ремонта "замръзна" за сега и ще трябва да го чакам да си дойде, за да мислим какво ще правим с диференцияла по нататък.
        За таргата си прав, обаче аз също на 20 януари заминавам за Ст. Загора защото имам изпити и други задължения.
        През това време ще събирам други части от джипа и информация за ремонта по алуминиевите му ларанини които са доста намачкани.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-01-11, 14:07.
        ------->Land Rover Discovery 1 300tdi <-------

        Коментар


        • #5
          От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

          Жалко за неприятните емоции.....
          Преминал си първото изпитание - оцеляване в катастрофа. Успешно се е представило и Диското.
          Добре, че сте живи и здрави !
          И като упрек малко - вината не е нито в гумите,нито в багажа, мокрия път или петте човека. Вината е в НЕСЪОБРАЗЯВАНЕТО с пътните условия и състоянието на колата, както и в твоите възможности. Знам , че този упрек НЯМА да ти хареса , но всички сме минали през такива упреци .Но ............ти вече си по-опитен.

          Мислил ли си колко ще ти излезне ремонта - като сума ?
          Мислил ли си да купиш друго диско за донор,а след ремонта да продадеш останалите части и така ......
          Ако помислиш в такава посока - пиши !
          Също сподели (може на лични) за какви пари купуваш частите . Ако не те затруднявам .
          Успех !

          Коментар


          • #6
            От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

            Колко години караш кола колега?
            Подозирам че отскоро. Затова си подходил безотговорно към твоя и на спътниците ти живот. Лошото е, че никога не знаем дали срещу нас няма да изскочи подобно камикадзе и да ни капсулова за седалката.
            Ако съм на баща ти, първо ще те напердаша, после няколко години ще караш спъната малолитражка, докато се понаучиш, че колата се подчинява на физичните закони а не на емоциите ни.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

              За това,че аз съм си виновен и за възможностите ми си прав ти си 559-тия човек който ми го казва не се обиждам на никой.Допуснах грешка и си го признавам.Крайната сума по ремонта не съм я изчислявал с точност но няма да е малка.
              ------->Land Rover Discovery 1 300tdi <-------

              Коментар


              • #8
                От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                Просто си направи нужните изводи.
                Колкото до ремонта - това е удобен момент да научиш повече за автомобилите и ремонта им.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Просто си направи нужните изводи.
                  Колкото до ремонта - това е удобен момент да научиш повече за автомобилите и ремонта им.
                  За изводите и за това ,че ще науча повече за автомобилите си прав няма спор.По принцип карам кола от около 2 г. и половина с книжка, а иначе от доста повече.Това ми е първата катастрофа и акт който ми направиха за дето изкъртих мостчето.
                  ------->Land Rover Discovery 1 300tdi <-------

                  Коментар


                  • #10
                    От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                    Добре, че сте живи и здрави всички. Това ше ти е обеца на ухото. Дано само не се наплашиш ами да продължиш да шофираш но вече по разумно.

                    Успех с ремонта.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                      Благодаря!
                      Уплахата уж не беше голяма но, като се кача в кола вече се чувствам някак странно от случилото се насам.
                      И желанието ми да карам кола "малко" намаля.Имам мерак да карам единствено диското обаче по друг начин и поне още 3 години докато завърша ако така е писано
                      ------->Land Rover Discovery 1 300tdi <-------

                      Коментар


                      • #12
                        От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                        Леле Стойкооо кога го взе, кога го смачка... ужас. Добре че няма по теб проблеми... Ако имаш нужда звънкай или на скайпа
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #13
                          От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                          Ламарини се правят...Нали сте живи!Ще си купиш друго!
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #14
                            От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                            Първоначално публикуван от Stoiko Dimitrov Преглед на мнение
                            Благодаря!
                            Уплахата уж не беше голяма но, като се кача в кола вече се чувствам някак странно от случилото се насам.
                            И желанието ми да карам кола "малко" намаля.Имам мерак да карам единствено диското обаче по друг начин и поне още 3 години докато завърша ако така е писано
                            Прочети си тези редове след 5-6 месеца.....доста ще се посмееш. Желанието ще се върне веднага след ремонта .
                            Като оправиш колата съберете се същата компания и минете по същия път . Ще е много освежаващо, ще осъзнаете какви сте късметлии.... и колко е хубаво да сте живи .
                            Обикновено такива хора преживели подобни инциденти стават много добри и опитни водачи и се научават да помагат в такива ситуации .
                            За това имаме поговорка: " Всяко зло за добро е . " Вече сте гърмяни зайци ......

                            Коментар


                            • #15
                              От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                              Прави ти чест начина по който си пуснал темата-не ти е виновен някой друг, осъзнал си случилото се, направил си изводите."Нищо не превира, ако не заври"...за съжаление.
                              Важно е че няма пострадали! Сега вече ще знаеш че от всяка невидима точка, може да изскочи какво ли не-камион от завой, дете от ъгъл, лед в усоен завой на иначе сух път.....Поприврял си някак, станал си по-шофьор....Извлечи полезното от вече създалата се ситуация.

                              Аз лично бих отишъл на баячка и бих дал курбан и съм го правил......Виждал съм как стреса мори човек.....
                              Би трябвало да си си простил вече! Господ ви е запазил всички живи и здрави.

                              Проблема с Диското не ти е проблем.....става дума за пари....и тенекии.....
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X