Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Cayenne

    Няма не може. Всичко е въпрос на време и пари.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • От: Газова уредба на Cayenne

      Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
      Защото аз съм вкарвал по черен път до една вила при сравнително малки неравности оставаше на 3 гуми.
      Което от своя страна с нищо не му е попречило.Защото ако си забелязъл гумата която увисва спира да се върти точно след четвърт оборот.На три гуми си се придвижва чудесно.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • От: Газова уредба на Cayenne

        Е тя и Г-класата няма особено много ходове като излиза от завода, но разчита на блокажчета...

        Коментар


        • От: Газова уредба на Cayenne

          Пак е малко офтопик от темата за газ, ама, ако искате някой кайен да става за офроуд, няма как да е турбо, с тия маховици за спирачки... Или някой по-нов дизелов, или нещо с малки спирачки, че да може максимум 17 да влезе, не съм се замислял, но за туарег с най-малките спирачки май влизаше и 16 цола. Другото е, че като го пипнеш някъде по декоративните пластмаски направо се разпрашават, хем трябва да си храбър финансово, хем грам да не ти пука. Кори, корички, щитчета, лайстнички, халогенчета и всичките обезшумителни пластмаски отдолу по купето ще се разпрашат в миг. Това не ги прави непроходими, но си е пълно пилеене на пари. Замислял съм се за офроуд за туарег от военните в Германия, ама пусто все не ми е бил под ръка да видя как е изпълнено всичко по него, предполагам не са се изложили...
          ТКЗС за цял живот

          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

          Коментар


          • От: Газова уредба на Cayenne

            Преработват ги здраво, има доста успехи и Х-а в разни ралита, туареги и прочее. Аз обаче не говоря за сериозни трасета, а за такива, които не стават за нормална кола. От субару нагоре, кривичко и хлъзгаво, каманачец. Дори офроуд магистралите, по които се движат доста леки автомобили са по-сигурни с висока кола и АТ гуми. Може и хонда, равче... всеки му по вукса. Ако някой иска да участва в шампионата с туарег, не виждам проблем, но ще се пипне поне, колкото Г или мицу... и няма да е драстично по-скъпо. Просто няма толкова части и избор. А и от друга страна си има Боулер, готов и само за 50к евро .

            Коментар


            • От: Газова уредба на Cayenne

              Eто паркетник с големи джатни и малки гуми, но рошави, справя си се чудесно...

              Коментар


              • От: Газова уредба на Cayenne

                Здравейте,
                темата е към финала си, защото въпросната газова уредба (газов инжекцион ФОБОС) е вече на друг автомобил.
                Автомобила също е Кайен турбо С 521 коня 2006 година.
                След монтажа колата работи безпроблемно, като вървежа е идентичен с бензиновия, но малко не му достига в максимална скорост.
                На бензин 280км/ч, а на газ 265км/ч или там някъде.

                Като цяло не съм доволен от уредбата, но това не я прави лоша в последната конфигурация.
                Принципно е добра, топли добре, прехвърля на газ когато трябва, няма падане на налягане, пълни оборотомера без забавяне и колебания, ноооооооо .....
                Разход:
                до 110км/ч - 13.5л/100
                200км/ч - 20л/100
                В града - 21л/100
                смесен - 16.5л/100

                Вече съм на бензин и предстои монтаж на Течна фаза.
                Не съм се спрял на производител, важното условие е да се ползват бензиновите дюзи и газовата помпа да е вън от бутилката (за лесна смяна след дефектиране).
                Когато започне монтажа на газова уредба течна фаза ще отворя нова тема с това заглавие.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Газова уредба на Cayenne

                  Не зная за газовата, но това вече е правилния Кайен Да си го караш със Здраве!

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Cayenne

                    Благодаря
                    Нещо много малко ми гори на бензин Верно че бензина не е стандартен, 10% има на 6 Евро/л но не вярвам от това да е.
                    В града 10км извън града 25км, отново в града 10км и отново обратно извън града 25км и среден разход това се получава.
                    Значи на 50км извън града и 20 км в града, общо 70км.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Cayenne

                      Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                      Добър ден на всички Имам свободна минутка и я ползвам за тук
                      Явно разбиранията са ми такива, че "култова марка..." за мен няма. Щом се продава и всеки който може да си позволи това има пълните права над него.
                      ДА си го ползва според разбиранията, нуждите, приоритетите .........
                      За мен ....., ако някоя личност гъзее или газее то той може да го прави с каквото си ще и няма критерии и изисквания за това

                      Спорен и доходен ден на всички

                      За съжаление няма пълни права върху колата си. Пример за това мога да ти дам с пин кода необходим за обучаване на ключове към имобилайзера на автомобила ти. За да можеш да го направиш трябва първо да си купиш кабел и софтуер, който може да прочете от таблото този пин код и чак тогава да можеш да си обучиш ключ към колата за да можеш да я палиш с него. При по-новите коли от ВАГ групата са засилили защита и там ти трябва код, който важи за 24 часа, но трябва да си платиш при дилъра и то не малко пари за ти обучат ключ.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Cayenne

                        Здравейте,
                        темата е към финала си, защото въпросната газова уредба (газов инжекцион ФОБОС) е вече на друг автомобил.
                        Автомобила също е Кайен турбо С 521 коня 2006 година.
                        След монтажа колата работи безпроблемно, като вървежа е идентичен с бензиновия, но малко не му достига в максимална скорост.
                        На бензин 280км/ч, а на газ 265км/ч или там някъде.

                        Като цяло не съм доволен от уредбата, но това не я прави лоша в последната конфигурация.
                        Принципно е добра, топли добре, прехвърля на газ когато трябва, няма падане на налягане, пълни оборотомера без забавяне и колебания, ноооооооо .....
                        Разход:
                        до 110км/ч - 13.5л/100
                        200км/ч - 20л/100
                        В града - 21л/100
                        смесен - 16.5л/100

                        Здравей, тези разходи ако съм разбрал са на газ и ти не си доволен? Искам да попитам защо, тъй като от няколко месеца имам Cayenne S 4.5 340кс в началото карах на бензин, но сложих газ. Та въпроса ми е твоята газова колко пари е колко литра е бутилката и защо не си доволен при тези разходи на Турбо С. Сега зимата която е доста студена карам го само в града и ми излиза около 30+ литра на 100км. Зареждам на Газпром предимно с около 33-34 литра минавам 98-110 километра. Какво мислиш тъй като имаш опит с този модел от доста време. Благодаря предварително.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X