Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Cayenne

    Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
    ...
    Който не вярва ......, телефона е 0887810771 Даниел.
    ...
    Говорих с човека, но за марката ГИ монтиран на джипа не може да помогне.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Газова уредба на Cayenne

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Говорих с човека, но за марката ГИ монтиран на джипа не може да помогне.
      Да така е. Тои само на една марка разбира или работи. На другата ми кола Авенсис 1.8 е с Изи Джет. Имах оплаквания, но ме прати при негов колега (отново в града ми). Приятно ме изненада, защото след закачането на компа и 5минутна настройка исканията ми бяха изпълнени.
      Искам да кажа, че почти всеки е специализиран към едно.
      Надявам се поне със съвет да ти е помогнал.

      Поздрави.
      Последно редактирано от 887504600; 17-06-11, 22:15.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Cayenne

        Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
        Ами качи се на някое турбо и виж има ли разлика, защото и на турбото не сме успявали да напълним километража, стигали сме някъде до към 295 по км, което е около 282-3 км по GPS. Говоря за турбото с фейса дето е 4.8. А като знам как върви S ката хич не ми се и вярва да се доближите до 300. Също не си споням на S ката до колко и беше километража, иначе по спомен нашата вдигаше около 240 стокова, а 300 си е бая скорост за който и да било джип.
        Километрите по GPS не могат да бъдат съвсем точни. Винаги ще дава разлика в посока по-малко от уреда на автомобила.
        Ще поживеем и ще видим за скоростта ........
        Надявам се да съм жив да видя резултата и с книжка все още

        Коментар


        • От: Газова уредба на Cayenne

          Такааааа...., нещата с газ-та продължават.
          Днес направих засечка на около 200км. при скорост 140км/ч
          С 45л минах 215км., а по комп разхода е 14л/100км
          Има сериозно разминаване в показанията на компа и реалния разход.
          До сега когато компа показваше разход 15-18л/100км на бензиностанция толкова си зареждах. Сега не е така.
          Явно това ще да е разхода и няма мърдане надолу.
          Предполагам, че със скорост 100-110км/ч разхода ще е около 15л/100км, но това са предположения.
          До този момент не ми е направило впечатление защото си зареждам редовно догоре и си каркам
          Ами ще гори ......., какво да го правя, но поне има вървеж, а с дюзи 2.3мм разхода ми е с няколко литра надолу, но вървежа не е такъв като сега.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Cayenne

            Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
            Такааааа...., нещата с газ-та продължават.
            Днес направих засечка на около 200км. при скорост 140км/ч
            С 45л минах 215км., а по комп разхода е 14л/100км
            Има сериозно разминаване в показанията на компа и реалния разход.
            До сега когато компа показваше разход 15-18л/100км на бензиностанция толкова си зареждах. Сега не е така.
            Явно това ще да е разхода и няма мърдане надолу.
            Предполагам, че със скорост 100-110км/ч разхода ще е около 15л/100км, но това са предположения.
            До този момент не ми е направило впечатление защото си зареждам редовно догоре и си каркам
            Ами ще гори ......., какво да го правя, но поне има вървеж, а с дюзи 2.3мм разхода ми е с няколко литра надолу, но вървежа не е такъв като сега.
            45 л. за 215 км прави разход около 21/100, което си е доста много и съвсем различно от обявените

            Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
            ...
            Та относно разхода ......, никой няма да повярва.
            При скорост 100км/ч. разхода ми на газ е 9л/100км., смесен разход 11л/100км.
            Когато я смачкам колата върви много, но покачва разхода естествено. На газ в момента върви много повече.
            Според мен тази икономия се дължи на новата МАП карта, която е с минимално предварение и друга оптимизация (не го разбирам това), и липсата на катализаторите. Искам да поясня, че без катализаторите колата направо излетя. Не искам да прехвалвам нещата, но според мен тази атмосферка е над 450коня и затова се мъчи така на бензин (при яко мачкане).
            ....
            Сериозно разминаване...

            Смесения разход на джипа ми е 17-19 л/100 газ и 0.8/100 бензин.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Газова уредба на Cayenne

              Объркването се получи от там, че винаги компа каквото покаже като разход това излиза на бензиностанция.
              Да ама сега не е така и не си го обяснявам. В смисъл на бензин си отчита добре, а на ГАЗ сега не.
              Показва че гори много малко, а в същност не е така.
              Аз така си карах и си мислех колко икономична стана колата :-)

              Коментар


              • От: Газова уредба на Cayenne

                Бедна смес...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • От: Газова уредба на Cayenne

                  По скоро богата. Компа на бензина засича че с по малко бензиново време на инжекторите колата минава повече километри и от там изчислява по малък моментен и среден разход.

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Cayenne

                    Първоначално публикуван от dimcho2005 Преглед на мнение
                    По скоро богата. Компа на бензина засича че с по малко бензиново време на инжекторите колата минава повече километри и от там изчислява по малък моментен и среден разход.
                    Това обяснява нещата. Върнаха ми старите дюзи 2.3 и колата започна да гори отново до 100гр. от показанията на компа.
                    Много точно отчитане. Оставам с тези дюзи. Сега съм в момент на тестове. Изгорил съм две бутилки и продължавам да тествам. Разхода ми харесва за сега - устройва ме.
                    Ще пиша отново след като приключат тестовете.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Cayenne

                      Здравейте.
                      Пиша последните и окончателни резултати (от днес).
                      При извънградско с около 90-100км./ч
                      Икономичен режим - 15%
                      20.4км пробег, по комп. 15,7л/100
                      Заредени 3,5л --> 4,20лв, разход 17,16л/100
                      Турбо режим - +10%
                      20,4км пробег, по комп. 11,9л/100
                      Заредени 2,85л --> 3,50лв, разход 13,97л/100
                      Нормален режим
                      20,4км пробег, по комп 12,3л/100
                      Заредени 2,45л --> 3лв, разход 12,01л/100

                      Това са последните тестове и окончателни (с дюзи 2.3мм).
                      Повече няма да се занимавам с газовата уредба.
                      Нещата остават така.
                      Темата мисля, че вече е изчерпана. Може да бъде заключена при преценка.
                      Приятен следобед и весела вечер ;-)
                      Последно редактирано от 887504600; 19-07-11, 19:17.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Cayenne

                        Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                        Здравейте.
                        Пиша последните и окончателни резултати (от днес).
                        При извънградско с около 90-100км./ч
                        Икономичен режим - 15%
                        20.4км пробег, по комп. 15,7л/100
                        Заредени 3,5л --> 4,20лв, разход 17,16л/100
                        Турбо режим - +10%
                        20,4км пробег, по комп. 11,9л/100
                        Заредени 2,85л --> 3,50лв, разход 13,97л/100
                        Нормален режим
                        20,4км пробег, по комп 12,3л/100
                        Заредени 2,45л --> 3лв, разход 12,01л/100

                        Това са последните тестове и окончателни (с дюзи 2.3мм).
                        Повече няма да се занимавам с газовата уредба.
                        Нещата остават така.
                        Темата мисля, че вече е изчерпана. Може да бъде заключена при преценка.
                        Приятен следобед и весела вечер ;-)
                        Нещо пак не ми е много ясно. Според мен при толкова малко изминати 20 километри при дозареждане с течни при нормални условия горива се получават разлики, а при газта разликите може би са още по-големи.

                        Но като цяло машината ми изглежда много икономична и с трите настройки имайки пред вид големия двигател.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Cayenne

                          Имам сложена газова уредба на CAYENNE 3,2 V6 разхода на гас е:
                          извън градско 15,2/100
                          смесен режим 18,5/100
                          гратско 22,3/100
                          а газовата система е LOVATO
                          Също така има монтирана и система за смазване на клапаните.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Cayenne

                            Егати темата стана, и всичко това се случва само защото в самото начало не е подбрана правилната конфигурация, електрониката е чудесна но изпарителите Томасето Аляска имат таван от 135 коня, или 270 коня общо, дори при автомат е добре да се запаси допълнително, захранващи тръби 6мм и нискодебитна сонда са подигравка с тази кола, как не ги е срам при тази цена дето си платил да не сложат поне нужните компоненти.

                            Другото което трябва да следиш е шума на рейките, Райл Апачи 1.5 Ома се разбиват много бързо, рядно минават 10 000км., ще усетиш значително увеличение на шума, започне ли да чука като на метал трябва да се свалят за ремонт, иначе ще ти подават повечко гориво и няма да е равномерно на отделните цилиндри, мотора ще започне да тресе на място.
                            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Cayenne

                              Преди около месец (не повече) ми смениха дюзите с Хоризонт. Малко по шумни са, но ефект има. Автомобила реагира по-бързо на подадена газ и като чели и икономия от 1л има. Доволен съм от смяната
                              Предстои ми и смяна на изпарители, защото тази зима, сегашните изпарители не могат да стоплят газ-та. Много лошо беше тази зима
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от 887504600; 20-05-12, 20:01.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Cayenne

                                Понеже темата ми се стори екзотична я изчетох с интерес. И в нея непрекъснато се споманева на смяна на дюзи от едни на други, на трети, пък после пак на първите, та така доста пъти. Освен това водене от един на друг майстор и тн. и тн. Първо не вървяла, после до 4к об/мин, накрая горе-долу ок. И каква е равносметката за цялото това приключение за изминалия период? Т.е. ако беше изминал тези километри с бензин (на какъвто разход си го засичал някога), щеше ли да ти излезе по-скъпо (осезателна разлика) спрямо всички ремонти и ходеници насам-натам по различни сервизи плюз разхода на газ? Защото ако е била на бензин, то Порше са си я настроили по най-добрия начин и със сигурност е щяла да върви по-добре.
                                Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X