Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума ;-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

    Аз от разговора със SIMOCOREX разбрах, че е 8 клапана 2000 кубика, което трябва да е 95коня. Ако е 16 клапана 2000 кубика е май 128 коня. Не съм сигурен. Да, бензинова в Киата. За Киата гледам от тук: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/.../#sportage_k00
    Дано да греша :-)

    Коментар


    • #17
      От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

      Във форума на Киа попаднах на следната информациа за разчитане на VIN кода по позициите на буквите и цифрите в него. Може и да го знаете,но аз ще го постна като информация:

      "to decode your VIN #.

      The VIN is made up of set of unique digits that relate to specific information about your vehicle (1981 or newer). Here's what each digit stands for:

      1 B 3 C D 2 4 E 5 T G 6 7 8 9 8 7
      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

      1) Country of origin.
      1 or 4 (USA), 2 (Canada), 3 (Mexico), J (Japan), K (Korea), S (England), W (Germany), Z (Italy).
      2) Manufacturer.
      A (Audi), B (BMW), 4 (Buick), 6 (Cadillac), 1 (Chevrolet), C (Chrysler), B (Dodge), F (Ford), 7 (GM Canada), G (General Motors), H (Honda), A (Jaguar), L (Lincoln), D (Mercedes Benz), M (Mercury), N (Nissan), 3 (Oldsmobile), 2 or 5 (Pontiac), P (Plymouth), 8 (Saturn), T (Toyota), V (Volvo).
      3) Vehicle type.
      4- Vehicle information.
      Ex: Engine size, cylinders, carburetion, fuel type, wheel drive, tonnage, etc.
      9) VIN Accuracy Check Digit.
      This digit is assigned using a formula. The formula provides a way to verify the accuracy of the VIN description.
      10) Model year.
      J (198, K (1989), L (1990), M (1991), N (1992), P (1993), R (1994), S (1995), T (1996), V (1997), W (199, X (1999), Y (2000), 1 (2001), 2 (2002), 3 (2003)
      11) Assembly plant.
      12-17) Unique serial number for vehicle."

      По това се оказа, че Киата ми е произведена 1993 година :-)

      Коментар


      • #18
        От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

        Значи,има бензинови 2.0 8 клапана 95к.с. и 2.0 16 клапана 128к.с.Съвета ми е - виж с кой мотор си,отиваш при представителя на КИА (мисля че е доктор колор) и взимаш бележка удостоверяваща мощността на мпс-то ти и с него в КАТ.Аз лично съм го правил с КАРГОЕКСПРЕС за един мой Опел.След това в данъчното.Има и по лесен начин но не е законен,той е ако искаш да намалиш умишленно киловатите.

        Коментар


        • #19
          От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

          Благодаря за съвета сиско.

          Коментар


          • #20
            От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Моята по талон е 61КВ. Или 83 коня. 2000г. 2000см3. ТДИ.
            МИ..не е така.Твоята е 100 коня.2,2Д,атмосферката е 83.
            Пък Бензиновите са 3 модела.
            2,0 8 клапана е 95 коня
            20 16 клапана е 118 и 128 коня,разликата е в компа.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              МИ..не е така.Твоята е 100 коня.2,2Д,атмосферката е 83.
              Пък Бензиновите са 3 модела.
              2,0 8 клапана е 95 коня
              20 16 клапана е 118 и 128 коня,разликата е в компа.
              За това съм казал - по талон.

              Коментар


              • #22
                От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

                Пенчо, по талон, ти си обратния вариант на моя случай, но определено по-добрия ;-)

                Коментар


                • #23
                  От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

                  Ми и АЗ не съм съгласен.Моята е 83 коня 2.0ТДИ.2000г.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

                    Първоначално публикуван от r1r1r1r1r1r1 Преглед на мнение
                    Пенчо, по талон, ти си обратния вариант на моя случай, но определено по-добрия ;-)
                    Да ти кажа, все ми е тая, колко коня е. Важното е, че върви и не се троши!
                    Аз съвсем случайно попаднах на марката. До тогава бях фен на немски и шведски марки, но впечатлениета ми, за сега, са повече от добри.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

                      Не може 2000 ТДИ да е 83 коня. Нещо си в грешка.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Не може 2000 ТДИ да е 83 коня. Нещо си в грешка.
                        Няма грешка колега 61 киловата 83к.с.ТДИ.Грешката е при теб.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

                          От 2г я има по талон е 61kw а в данъчното я писаха 90коня толкова ми я каза и търговеца на Горубляне на кого да вярваш.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

                            В Италианския талон също е 61kw

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              МИ..не е така.Твоята е 100 коня.2,2Д,атмосферката е 83.
                              Пък Бензиновите са 3 модела.
                              2,0 8 клапана е 95 коня
                              20 16 клапана е 118 и 128 коня,разликата е в компа.
                              Леко продължение. Рових тези дни по чекмеджетата, и ми попадна копие на талона издаден в Италия, при първата и регистрация на 09.11.2000г. - 61 киловата е и по него. И верно мацка я е карала - Флориана Педуци! 61ви набор. Имам и и адреса.
                              Абе, нали върви машинката.....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дойде и моя час да се похваля с новата си придобивка,Киата на SIMOCOREX от форума

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Леко продължение. Рових тези дни по чекмеджетата, и ми попадна копие на талона издаден в Италия, при първата и регистрация на 09.11.2000г. - 61 киловата е и по него. И верно мацка я е карала - Флориана Педуци! 61ви набор. Имам и и адреса.
                                Абе, нали върви машинката.....
                                Да ти кажа,забелязъл съм,че доста хора,в това число и институции,спрециялно при КИА не правят разлика между дизел и турбодизел.Ама че едното е 2,2 а другото двулитрово...
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X