Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

    Сутрината на -10градуса колата(Нисан Терано 2.7тди)си запали без проблем все едно си беше топла(благодарение на новите свещи) на четвърт оборот.Оставих я да поработи и тръгнах за работа.След 1-2км. над 2000оборота почна да прекъсва светна лампата за проблем в двигателя.Отбих да видя за какво иде реч-загасих колата после я запалих лампата изгасна и тръгнах .Не посмях да вдигна над 2000оборота и пристигнах на работа нормално.Въпроса ми е от какво може да е?Моито предположение е кофти нафта и ако е от нафтата какво да прибавя за да няма проблеми(зареждам на ОМВ спринт дизел).Благодаря ви преварително и весели празници.

  • #2
    От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

    Здравей Колега,
    Защо не пробваш нафтата на бензиностанция Еко.
    Аз напоследък зареждам само там и определено има огромна разлика.
    Успех.
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

      смени си горивния филтър може да е и от него

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

        Ето колега, прочети тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=60614
        Nissan Terrano R20 2.7TDI
        Toyota RAV 4 2.2 D-4D

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

          Смени горивен филтър, както ти казаха колегите. Нещото, дето се е случило е било най-вероятно запушване нейде по горивопроводите или филтъра. Желателно е всяка късна есен да се сменя и горивен филтър. Аз тая година пропуснах, но следващата със сигурност ще го сменя.

          От OMV симвам и аз от години. И точно Sprint, а не Alpine. Не съм имал грижи, но то пъ веднъж се случва. Сипвам и по 250 милилитра синтетично двутактово масло на всеки резервоар с гориво. Има ефект. Надали ще помогне против желиране, но двигателя работи по-добре, а и подобрените мазителни качества на нафта с добавено двутактово масло съвсем обективно е оценена с тестове вече (имаше нарочна тема във форума за това).

          Та тъй. Смени филтъра, сипвай масълце, и надали скоро пак ще ти се случи. Аз откак купих джипа сипвам на ЕКО, OMV и ROMPETROL. Не съм имал никакви проблеми до сега, нито с вървеж, нито с друго. За всеки случай, точно тая бензиностанция (не цялата верига, а конкретната бензиностанция) я отпиши за зимата. Аз в 90% от случаите, и особено зимата, зареждам на няколко точно определени бензиностанции, не щото там "е хубава нафтата", а защото са ми най-удобни.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

            Колеги, и аз да кажа нещо по въпроса. Първо колегата масагеро не е упоменал коя точно лампа му е свтнала дали жълтата която е за горивния филтър или червената. Ако е жълтата значи е ясно какво е, а ако е червенката....... вече има 2 полужения. Така и аз да кажа за нафтата от както съм го прибрал в БГ рядко зареждам на бензиностанции, но пак често сипвам добавки да продобряване на качеството и. Тъй като в бг дали от бензиностанция или на черно качеството няма голяма разлика, но има разлика в добавките при шума на двигателя. Приятел ми каза че добавките по принцип изчистват водата от филтъра и да не се притеснявам от замръзването. Иначе се прецаках та си взех повече филтри и са оказа че съм взел за стария модел които няма датчики съм го откачил то няма голяма разлика само дето нямам индикация ако се е събрала вода. А по въпроса за бензиностанции Спарки чувал съм хубави работи за Ръмънската, че имат хубави горива.
            ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
            NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

              Имах подобен проблем миналата зима-смених си горивния филтър, преди това палеше и вървеше безгрижно при -18 градуса.
              На следващата сутрин, беше -22.Запали, поработи на място, тръгнах -никакви грижи за около 500м, след което повече от 2000 оборота не ще да вигне.Нафтата беше от лук оил.От тогава зареждам само на ром петрол, зимата слагам добавка на кастрол против замръзване-нямама грижи, пали и върви.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

                Честита Нова Година на всички.Благодаря за мненията.Значи горивния филтър беше сменен преди зимата.Вчера сипах алпин дизел и добавки,но имах все още от спринт дизела и днес може да пробвам да видя дали има разлика.Иначе проблема за сега е същия сутрин като е много студено (-10)пали без проблем и след 2км над 1800-1900оборота почва да прекъсва и да пуши синьо и светва чек-ейнджън..След това като я оставя да поработи на едно място и за загася за 1минута-чека се изчиства и всичко си идва на мястото.След това като я карам няма проблеми.Чудя се също така дали не е филтъра(цетката) на горивната помпа защото нея не съм я пипал?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

                  Не се чуди ,а я почисти или я махни
                  Nissan Terrano R20 2.7TDI
                  Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

                    Здрасти колега,имах същия проблем преди време. От горната дясна страна на двигателя има две букси едната от тях е за умната дюза а другата е по голяма незнам точно за какво е,ама ги отвори и ги пръсни с контактен спрей. При мен от там беше проблема. На какви ли маистори и диагностики не ходих и всеки различно казваше.Смених филтъра,отварях цедката и нищо. Накрая отидох в Нисан-Русе и там след дълги опити да включат тестера(свързваше се и показваше само аирбека,без двигателя) ,пръснаха тези букси със спрей и всичко се оправи. Успех
                    [I][SIZE=3][FONT=Microsoft Sans Serif][COLOR=black][B]Nissan Terrano II (R20) 2.7TDI "99 [/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/I]
                    [B][I][FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=3]Kawasaki ER-500 "00[/SIZE][/FONT][/I][/B]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

                      а може да пробваш да сложиш и добавка ако е запушена дюзата дали няма да се оправи.
                      ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                      NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

                        Колега какво стана? Как го оправи?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

                          огромно благодаря,колега! днес ми се получи същия проблем.отварях цедки,филтри....всичко свети.цял ден четох във форума,докато намерих твоя коментар.веднага слязох и напръсках.край на проблема.късмет е,че имах спрей в колата.между другото,към всички колеги,зареждам нафта от ЕКО.7000 км след смяна на филтри,няма капка вода или каквито и да е други нежелани съставки.Зареждам само от една бензиностанция във Варна,тази,която е на бул.Сливница.
                          Първоначално публикуван от ROSS 73 Преглед на мнение
                          Здрасти колега,имах същия проблем преди време. От горната дясна страна на двигателя има две букси едната от тях е за умната дюза а другата е по голяма незнам точно за какво е,ама ги отвори и ги пръсни с контактен спрей. При мен от там беше проблема. На какви ли маистори и диагностики не ходих и всеки различно казваше.Смених филтъра,отварях цедката и нищо. Накрая отидох в Нисан-Русе и там след дълги опити да включат тестера(свързваше се и показваше само аирбека,без двигателя) ,пръснаха тези букси със спрей и всичко се оправи. Успех

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

                            Сега си купете технически вазелин, като се стопли времето хубаво почистете дюзите, сложете вазелин, и в следващите поне 5-6 години ще забравите за грижи с букси, освен ако не са на места които постоянно са мокри. На 25 годишната ми фероза вазелина си стои по всички букси, а самите те са в състоянието, в което са били при излизане от завода - лъскава медна или калайдисана повърхност, без дори бегли следи от каквато и да е корозия. Нисана ми впрочем е в същото състояние - където има вазелин е в идеялно състояние, а проблеми с букси и тоци нямам дори след къпане на двигателя. А го къпя 2 пъти в годината на пароструйка, без да се пази нищо по двигателния отсек. Градските легенди че двигателя не трябва да се мие водят до това, което ви се случва - прах, боклуци, корозия, раморазреждане на акумулатор и всякакви подобни "екстри". При мен всичко е като в аптека - трябва да си настоятелен за да се изцапаш.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем при Нисан Терано 2.7 тди?!

                              Слушайте Спарки-той е гуруто при нисан

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X