Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Classic от 5 на 7 местен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover Classic от 5 на 7 местен

    Здравейте колеги,
    искам да сложа на моя RR classic 2 допълнителни седалки в багажното отделение. Реших първо тук да попитам дали някой го е правил, и какво би ме посъветвал.
    Мерси

  • #2
    От: Range Rover Classic от 5 на 7 местен

    Не знам дали си запознат но когато броят на седалките в МПС-то не отговаря на броя места по талон, органите на реда могат да спрат колата по движение и да ти се наложи пререгистрация.
    Land Rover Discovery II 3,9 V8
    Лада Нива 21214 1,7i

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover Classic от 5 на 7 местен

      Мерси за съвета, ще проверя в КАТ как стоят нещата, това ще е важно, въпреки че планирам да ползвам колата само в планината.
      Някой знае ли дали седалки от Диско ще паснат на RR classic?

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover Classic от 5 на 7 местен

        Има си процедура. Гледам от София си. Отиваш в Технотест /близо до летището е/, питаш какви изисквания имат, монтираш седалките / задължително добре укрепени и с колани/. Изпълняваш и другите изисквания ако има като например допълнително осветление и т.н. Отново отиваш в Технотест за преглед, кихаш едни 150-250 лв. и получаваш протокол. С него отиваш в КАТ и сменяш талона с новите места. Изобщо дълга и широка, а пък за РР изобщо не си струва. Хората в багажника ще се чувстват като в куфар. Да не говорим, че има и резервна гума, но това е преодолимо.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover Classic от 5 на 7 местен

          При мен в талона пишеше 1+1 и си беше филм да го регистрирам като 7+1 /така исках/, сложихме пейки trooper carier, коланите са задължителни... след всичко и многото мъки НЕ можах да го регистрирам в София /бях спазил всички изисквания/, накрая ми НАМЕКНАХА че трябва да почерпя. Теглих им една сериозна майна и го регистрирах в друг град.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-12-10, 19:04.

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover Classic от 5 на 7 местен

            Човекът явно иска дедесарка да го направи, не етолкова важно как ще се чустват тия в багажника. На мен от технотест ми бяха казали преди време, че РР класик не става за 6+1 щото дължина/ширина /височина не знам си какво...

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от scaramouche Преглед на мнение
              ........./, накрая ми НАМЕКНАХА че трябва да почерпя. ............
              Това е ново за мен. Минавал съм 3 коли там и бяха неподкупни /то не ми се е и налагало/. Все пак са "франчайзери" на ТЮВ. Ама все пак TUV.BG

              Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
              ........... На мен от технотест ми бяха казали преди време, че РР класик не става за 6+1 щото дължина/ширина /височина не знам си какво...
              То това си е ясно видимо.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-12-10, 18:18.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover Classic от 5 на 7 местен

                Още един въпрос за седалки. Дали на Класика и следващия модел Р38 имат еднакви седалки? Т.е. мога ли на Класика да си сложа седалки от Р38 без да е необходимо сериозни препасвания. Ако някой знае със сигурност и даде отговор ще съм много благодарен.

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover Classic от 5 на 7 местен

                  Ако идеята е да има седалки без да се регистрира с тях, няма проблем и риска си е за теб. Ако идеята е да се регистрира е невъзможно вече. Имаше преди време изисквания за размера които бяха преодолими с корупция, но вече могат да се регистрират само такива които са излезли от завода в състояни със седем седалки. Но ако искаш все пак да теглиш ДДС вариант е 1+1.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover Classic от 5 на 7 местен

                    Мерси колега, но всичко е много по-просто. Не става въпрос за ДДС и т.н. Седалките на моя Класик са доста захабени, мислех си за вариант нова тапицерия, но ме притеснява качеството на изпълнението. Втори вариант е други запазени седалки, но от Класик едва ли ще намеря при положение че са на повече от 20 години. Затова се замислих за Р38, от този модел могат да се намерят доста запазени седалки. Но не съм сигурен дали са като на Класика (външно ми изглеждат еднакви). Затова ми е въпроса дали някой знае дали са еднакви или не? Не става въпрос за 7 седалки (те са 5-местни), просто не исках да откривам нова тема. Мерси

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover Classic от 5 на 7 местен

                      Моите си ги ремонтирах - свалих тапицерията, изпрах я и си смених износените елементи. Намерих почти същия плат и не си личи.
                      Ако ти се занимава, смятам че почти всеки шивач или тапицер ще се хване.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X