Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

    Искам да стана член наловна дружинка
    имам желание да бягам по честичко от жената някаде на спокойствие

    ако може да ми препоръчате или да споделите как да си намеря ловна дружинка и да стан член

  • #2
    Re: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

    Мога да поговоря с останалите от дружинката по въпроса. Само, че аз не съм активен - нямам пушка. Иначе дружинката, в която членувам е във Варнеския край. И освен падпъдък, няма кой знае какво да се стреля.

    Коментар


    • #3
      Re: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

      Първоначално публикуван от investor Преглед на мнение
      Мога да поговоря с останалите от дружинката по въпроса. Само, че аз не съм активен - нямам пушка. Иначе дружинката, в която членувам е във Варнеския край. И освен падпъдък, няма кой знае какво да се стреля.

      ооооо бретчет има много варианти да очастваш в лова наи важни са мерака и мотивацията

      Коментар


      • #4
        Re: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

        В повечето случаи ще ти "избяга" едно прасе или агне.Имам в предвид, че
        ще трябва да направиш банкет.По важното е да намериш хора с които ти
        е приятно да се черпиш и да си говориш. И независимо дали има слука или
        не да си доволен, че си отишъл на лов.
        Ако кажеш от кой регион си може и някой да помогне.

        Коментар


        • #5
          Re: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

          за съжеление съм от София ... търся дружинка или по Годеч, Костинброд някаде или надолу към Перник )) Благевград
          може и в някое от околните Софийски села

          Коментар


          • #6
            До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

            Абе и аз се остря да ставам ловец ама като чувам че тарифите за членуване в дружинка вървят от 300 до 700 лв, курса тази година е 760 лв. и още към 200 за билет и прочие. Егати кефа. За това гърмят по цяла нощ в гората през седмицата бракониерите.
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

              Така аз станах и ловец и челен и ловен билет ми дадоха
              -100 лева ловния билет
              -200 лева членски внос
              -дребни такси от по 2-4 лева на 2-3 места
              -10 лева за КОС
              - свидетелства бал бла по 5- 20 лева там съдимост и психо
              -550 лева курс

              ако някои го интересува курс и всичко на много добри цени ще си сложа 50 лева за мен не повече и ще го запознач с човека ... всичко е супер културно и не се заяждат.

              Коментар


              • #8
                До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

                Първоначално публикуван от PatrolGR Преглед на мнение
                Така аз станах и ловец и челен и ловен билет ми дадоха
                -100 лева ловния билет
                -200 лева членски внос
                -дребни такси от по 2-4 лева на 2-3 места
                -10 лева за КОС
                - свидетелства бал бла по 5- 20 лева там съдимост и психо
                -550 лева курс

                ако някои го интересува курс и всичко на много добри цени ще си сложа 50 лева за мен не повече и ще го запознач с човека ... всичко е супер културно и не се заяждат.
                Ами моя излезна по-евтино, завърших го в началото на юли! За курса и изпитите ми взеха общо 600лв. първоначален членски внос и карта в ловното 80лв. в горското 115лв.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

                  Малко ли са им бракониерите на бедните горски животинки та и вие. искате да ги убивате.Ако ви се ловува ходете на лов с лък та да сте в равностойно положение с дивеча
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

                    Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                    Малко ли са им бракониерите на бедните горски животинки та и вие. искате да ги убивате.Ако ви се ловува ходете на лов с лък та да сте в равностойно положение с дивеча
                    Лова с лък е забранен от закона и автоматично те вкарва в групата на бракониерите! А ние не искаме просто да убиваме животни, а да ходим на лов - много различно е. Бракониерите не се занимават с нищо друго, освен добив на месо, а аз примерно, напоследък много рядко стрелям по нещо различно от хищник...или ако излезе някой трофеен нерез, сърните и елените ми се струва грехота да се бият безразборно, нека се множат!
                    Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 07-08-08, 11:00.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

                      Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                      Лова с лък е забранен от закона и автоматично те вкарва в групата на бракониерите! А ние не искаме просто да убиваме животни, а да ходим на лов - много различно е. Бракониерите не се занимават с нищо друго, освен добив на месо, а аз примерно, напоследък много рядко стрелям по нещо различно от хищник...или ако излезе някой тофеен нерез, сърните и елените ми се струва грехота да се бият безразборно, нека се множат!
                      Извинявай колега на такива ловци евала но за тези луканкаджиите думи нямам убивал съм и сърни и прасета на млади години но сега не мога .Нещо се пречупи в мене изглежда и сега ми доставя удоволствие да ги гледам как пасат и се хранят.Нека живеят не мога да дигна вече пушката да убия за мръвка УЖАС
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

                        Колеги говорите си ама едва ли ако ви излезе Сърна, сърандак или кошута,елен просто ще ги гледате и няма да вдигнете пушката.СЪМНЯВАМ СЕ.
                        [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                        ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

                          Първоначално публикуван от Jori Преглед на мнение
                          Колеги говорите си ама едва ли ако ви излезе Сърна, сърандак или кошута,елен просто ще ги гледате и няма да вдигнете пушката.СЪМНЯВАМ СЕ.

                          Ами ,аз не съм вдигал,може и да ти трепери ,ама нали това е смисъла на лова,не каквото ти се иска,а каквото ти е разрешено.А и за килограм месо,човек не си заслужава да става за резил.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

                            Първоначално публикуван от PatrolGR Преглед на мнение
                            Искам да стана член наловна дружинка
                            имам желание да бягам по честичко от жената някаде на спокойствие

                            ако може да ми препоръчате или да споделите как да си намеря ловна дружинка и да стан член
                            Едва ли искаш да си точно член на Ловна дружинка
                            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

                              Първоначално публикуван от Jori Преглед на мнение
                              Колеги говорите си ама едва ли ако ви излезе Сърна, сърандак или кошута,елен просто ще ги гледате и няма да вдигнете пушката.СЪМНЯВАМ СЕ.
                              Мисля, че не си ловец колега. В смисъл такъв - сърната е животно доволно тъпо и много лесно за отстрел! Отделно, че сърна ми излиза на изстрелно растояние почти на всеки лов - такъв ми е късмета явно. Засега в цялата ми ловна кариера имам застреляни само 2 сръндака и то не през сезона, защото тогава им падат рогата, а по животно без рога НЕ СЕ СТРЕЛЯ! - говоря за сърни и елени, при свинята пола също се определя лесно, но при покой - по време на гонка е почти невъзможно, затова винаги се пропуска първото животно от сюрията - това е майката. Броя на опитните майки е много важен за числеността на популацията, но за съжаление много колеги я виждат просто като повече месо, без да мислят за загубите, а те са големи! Една опитна 6 годишна майка би родила и ОТГЛЕДАЛА по 7-8 малки няколко поредни години, докато младата 2 годишна такава ще роди 2-3 и надали ще ги опази. Именно чрез правилен подбор в Германия при основен запас от 40 000 диви свине се реализира годишен отстрел на около 100 000 приплода, а тук ние тъпо и упорито поради месарски подбуди си затриваме основния запас.
                              Не бива да се гледа на ловеца просто като на човек разхождащ се с пушк в ръка из гората и стреляйки по всичко що се движи - не че няма и такива де, но именно между ловците се намират хората най-ПРАВИЛНО защитаващи дивата Природа....
                              Извинявам се, отплеснах се....болна тема.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X