Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

    Много точно казано !

    Коментар


    • #17
      До: Re: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

      Първоначално публикуван от investor Преглед на мнение
      Мога да поговоря с останалите от дружинката по въпроса. Само, че аз не съм активен - нямам пушка. Иначе дружинката, в която членувам е във Варнеския край. И освен падпъдък, няма кой знае какво да се стреля.
      Виж сега снимката колега и ми кажи дупката дали е на пътпъдъци.Снимката е от Варненския край...

      Ловците и риболовците с пушка и въдица в ръка не са проблема на дивеча в БГ.Проблема са онези ,въоръжените с уреди за нощно виждане юнаци,които стрелят целогодишно,както по диви,така и по питомни животни... и хора.
      Прикачени файлове
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #18
        До: Re: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
        Виж сега снимката колега и ми кажи дупката дали е на пътпъдъци.Снимката е от Варненския край...

        Ловците и риболовците с пушка и въдица в ръка не са проблема на дивеча в БГ.Проблема са онези ,въоръжените с уреди за нощно виждане юнаци,които стрелят целогодишно,както по диви,така и по питомни животни... и хора.
        Е, може пък и пъдпъдъците да обичат да се калят... пъдпъдъча им работа... пък ако някое друго прасе случайно се завърти... :-)
        Лошо няма, ако ловците слагат изгоряло масло за дивеча дори и в държавният ловен район... даже е похвално. Въпросът е, с каква цел.
        P.S. Внимавайте, като слагате снимки, знам го мястото.. че и някои лица са ми познати...
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • #19
          До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
          Мисля, че не си ловец колега. В смисъл такъв - сърната е животно доволно тъпо и много лесно за отстрел! Отделно, че сърна ми излиза на изстрелно растояние почти на всеки лов - такъв ми е късмета явно. Засега в цялата ми ловна кариера имам застреляни само 2 сръндака и то не през сезона, защото тогава им падат рогата, а по животно без рога НЕ СЕ СТРЕЛЯ! - говоря за сърни и елени, при свинята пола също се определя лесно, но при покой - по време на гонка е почти невъзможно, затова винаги се пропуска първото животно от сюрията - това е майката. Броя на опитните майки е много важен за числеността на популацията, но за съжаление много колеги я виждат просто като повече месо, без да мислят за загубите, а те са големи! Една опитна 6 годишна майка би родила и ОТГЛЕДАЛА по 7-8 малки няколко поредни години, докато младата 2 годишна такава ще роди 2-3 и надали ще ги опази. Именно чрез правилен подбор в Германия при основен запас от 40 000 диви свине се реализира годишен отстрел на около 100 000 приплода, а тук ние тъпо и упорито поради месарски подбуди си затриваме основния запас.
          Не бива да се гледа на ловеца просто като на човек разхождащ се с пушк в ръка из гората и стреляйки по всичко що се движи - не че няма и такива де, но именно между ловците се намират хората най-ПРАВИЛНО защитаващи дивата Природа....
          Извинявам се, отплеснах се....болна тема.
          Привет!
          За съжаление си прав...
          И на мен са ми излизали трофейни сръндаци и елени, но не съм гърмял...
          Навремето когато станах ловец в моя район имаше стадо от около 100 благородни елена...Сърни съм виждал по 10-15 да изкачат на пусиите...сега от браконери няма нищо...мамицата им...и прасетата намаляха пак заради тях...
          Ако навремето от свински лов не сме се връщали без поне едно ударено прасе, то сега...сещате се...
          На един от тези "ловци"...браконерите му бях очеткал 12 мастии на една гонка...абе него не можах да мерна...къра голям, пръс много все щяха да се намерят два кубика...пак мамицата им...
          Законодатели нямаме...и на мен ми е болна тема...
          Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
          .................................................................................................
          Е. Абу

          Коментар


          • #20
            До: Re: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

            Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
            Е, може пък и пъдпъдъците да обичат да се калят... пъдпъдъча им работа... пък ако някое друго прасе случайно се завърти... :-)
            Лошо няма, ако ловците слагат изгоряло масло за дивеча дори и в държавният ловен район... даже е похвално. Въпросът е, с каква цел.
            P.S. Внимавайте, като слагате снимки, знам го мястото.. че и някои лица са ми познати...

            Хората се снимаха за ловно-рибарски вестник,така че целта е показването им в публичното пространство,а горялото масло се слага за да се обезпаразитяват пътпъдъчетата,пък и да се въртят в района,който също не е тайна
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #21
              До: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

              99 процента от Българите не са дорасли за ловци.Ловец става от благородника по дух а не от гладния за луканка цървул мързящго да си гледа прасе в къщи.Сещате се кой е ловувал в Европа та сега е пълно с дивеч дори покрай магистралите.Поздрави на истинските ловци с истински ловен дух.
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #22
                До: Re: Искам да стана член на ловна дружинка. Как и къде?

                Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                Виж сега снимката колега и ми кажи дупката дали е на пътпъдъци.Снимката е от Варненския край...
                Колега, по Варненския край има места където се срещат и прасета, но това не означава, че в ловището на всяка една дружикна тук ги има...
                Района е такъв, че птичия лов е преобладаващ за повечето ловци..

                Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                Ловците и риболовците с пушка и въдица в ръка не са проблема на дивеча в БГ.Проблема са онези ,въоръжените с уреди за нощно виждане юнаци,които стрелят целогодишно,както по диви,така и по питомни животни... и хора.
                Има нещо много вярно в думите ти

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X