Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Мислил ли си рамката от вертикалните + хоризонталата да се направят от метални кутии , здраво фундирани /вертикалите напълнени с бетон/.Състарената дървена облицовка няма да ти е проблем. Така оптимално си осигуряваш устойчивост за всички усилия+механична якост за панти , пети за горната конструкция и т.н.

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Един познат дърводелец ги караше на пясъкоструене. Спестяваха му доста мъка с горелката и телената четка, а и ставаха доста равномерно. Е после падаше чистене от пясъка...

      А портата по горе, не знам друго, но ми се набива зверски в очи надписа с правописни грешки. Това, дори не знам как се чете... "Шарлоповътъ къща"? Нещо напоследък стана модно да използват буквите от старата азбука против правописните правила от тогава.

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
        Мислил ли си рамката от вертикалните + хоризонталата да се направят от метални кутии , здраво фундирани /вертикалите напълнени с бетон/.Състарената дървена облицовка няма да ти е проблем. Така оптимално си осигуряваш устойчивост за всички усилия+механична якост за панти , пети за горната конструкция и т.н.
        Мина ми през акъла дали горната порта не е направена така, след като няма никакво опаянтване.
        Но как да го направя така, като после ще знам че е менте. Не правим театрални декори
        А вижте още какво изрових от архивите,
        Харесва ли ви? Мен опаянтването малко ми е грозно, но портата кефи. Само че дали няма да провисва.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7050021.JPG
Прегледи:1
Размер:171.4 КБ
ID:5794508
        Последно редактирано от ctef; 16-07-18, 16:32.

        Коментар


        • От: "Къщата"

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Мина ми през акъла дали горната порта не е направена така, след като няма никакво опаянтване.
          Но как да го направя така, като после ще знам че е менте. Не правим театрални декори
          В интерес на истината , всички правим неща , което в определени детайли не са автентични на 100%, но не значи че сме сценични работници.На мен лично не ми пречи да се възползвам от съвременните материали и решения там , където това е уместно и не са видими.
          Просто си представям какви нови перипетии ще си образуваш ,дори само с това да намериш подходящ сух материал с тези сечения.

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
            В интерес на истината , всички правим неща , което в определени детайли не са автентични на 100%, но не значи че сме сценични работници.На мен лично не ми пречи да се възползвам от съвременните материали и решения там , където това е уместно и не са видими.
            Просто си представям какви нови перипетии ще си образуваш ,дори само с това да намериш подходящ сух материал с тези сечения.
            Всеки си го пере различна сачма.
            Мен една Стефан друга,тебе трета !

            Коментар


            • От: "Къщата"

              То материала вече е купен, споменах го, но не си забелязал.
              Диреците 16/16, горната хоризонтала 14/14, една 12/12 да има, мертрците 10/8, и още даски.
              Сухотата е относително нещо, защото тази конструкция ще е изложена на атмосферните влияния.

              Ще стигнем и до портата. Дори имам усещането че ще я започна преди инериорните врати.
              М-у другото, останаха ми 10 талпи от еловите за дюшемето. 17/3 на 4м. Къде ли да ги вложа?

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Мое мнение е, че 16/16 не са достатъчни за самостоятелна рамка+покрив+тежки врати.Задължително ще трябват допълнителни елементи . Сухотата ти е необходима,за застраховка че няма да има никакво изкривяване от напрежения в материала.Тази конфигурация ще е много чувствителна и на най-малката депланация.После е ясно че ще положиш всички грижи за повърхностна защита, но кел файда като леко се изметне.
                Гледал съм конкретно много такива порти. Масово са покривени до степен да не се ползват брави и резета, а катанци.Устойчивите решения за рамката са метал+облицовка, стоманобетон +камък, дърво с по-голямо сечение силно желателно да не е чам.Просто си трябва безусловна коравина.

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Да, напълно си прав. Почти всички порти са изпокривени. Според мен това е неизбежно, въпроса е да се минимализира до поносими граници.
                  То даже и да успея да ги направя за момента добре, след примерно 5 години въобще не е ясно как ще изглеждат.
                  А за защита на дърво изложено директно на атмосферни условия, си е направо "кауза пердута". Най-малкото, с гаранция ще се напука с времето. Единствено яко имрегниране като травесите, поне да не започне и да гние.
                  Ако постигна нещо такова, направо ще съм факир, ама едва ли. Поне не и тази конструкция, макар че точно тя ме кефи.
                  Не ми е ясно, как не провисва без диагонали.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:porta1.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5794529

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:porta2.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5794530

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:porta3.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5794531

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    ... Сухотата ти е необходима,за застраховка че няма да има никакво изкривяване от напрежения в материала. .
                    Това постижимо ли е, без да се използват лепени греди?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Не на 100%, поне с чам. Изкривяване може да се получи и след години. Имам подобен казус с една 12 годишна мебелна врата вкъщи. Понеже е плъзгаща се, долу в канали, миналата година взе да запъва. Материала беше сушен 2 години преди направата и, и 11 години кротко си вършеше работата, Оправих я с нагряване, заедно с което напъване в обратна посока и оставяне кротко да изстине, ще видим за колко време. До тук след една година няма видима промяна.

                      Никога не е мокрена или навлажнявана - врата на гардероб в спалня, дебела 20мм, плотова. Не е и лакирана откак е правена, а тогава е лакирана с безцветен "яхтен" лак.
                      Последно редактирано от sparkybg; 17-07-18, 15:41.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        В крайна сметка това се получи.
                        Прозорците създадоха допълнитено атмосфера.
                        Пасторална идиля, направо умилително

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090437.JPG
Прегледи:1
Размер:469.3 КБ
ID:5794909

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090432.JPG
Прегледи:1
Размер:597.1 КБ
ID:5794910

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090436.JPG
Прегледи:1
Размер:508.6 КБ
ID:5794911

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Супер, страхотно е станало!

                          Би ли споделил проста рецепта за състаряване/потъмняване на дърво, искам да слагам доста дърво при мен и искам тъмни, ретро цветове?
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Пантите леко нарушават идилията,но иначе лъха отвсякъде.Наскоро изкъртих дограма от стара селска къща и я дадох на едни цигани за горене,направо пантите от нея да са заспали на твойта,но кой да се сети да ги запази.
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Относно пантите, има специален лак имитиращ ковано желязо, мажеш пантичките и си готов



                              https://praktis.bg/alkiden-emayllak-...edomorov-750ml

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Аз се включвам само да изразя възхищението си. Браво!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X