Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся мнение за Piaggio Porter т.е. Daihatsu Hijet

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся мнение за Piaggio Porter т.е. Daihatsu Hijet

    Незнам това дали е най-подходящия раздел за темата, но сметнах че е той. Та понеже не намерих почти никъде информация за Piaggio Porter, ако някой колега има такова бусче нека сподели как е ? Аз обмислям най-вече покупката на Piaggio Porter 900 дизел, и най-вече този мотор ме интересува как е. Ако има колеги и с Daihatsu Hijet предполагам пак ще бъде полезна споделената от тях информация, тъй като четох че Piaggio-то го правят в Италия по лиценз на Daihatsu и се предполага че трябва да е същото или почти. Благодаря

  • #2
    От: Търся мнение за Piaggio Porter т.е. Daihatsu Hijet

    Здравей, аз имах такова служебно, но с бензинов мотор на Исузу. Ще ти кажа впечатленията си, но малко по-късно, че трябва да си прибера хлапето от градина.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: Търся мнение за Piaggio Porter т.е. Daihatsu Hijet

      Извинявам се за сакъснението, но успях чак сега да седна на компютъра. Наблюденията са ми за Пиаджо Портър с мотор на Исузу, бензин 1.3 16V. Изключително добър и надежден мотор, който с показателите си монтиран върху това леко купе кара Пиаджото да лети. Късаше на старт куп коли по светофарите. За съжаление обаче това е единственната положителна черта на автомобилчето. Минусите са ужасно много, като на пример: изключително лоша сглобка на купето, огромен луфт между задните странични врати и купето, направо си прозираше между тях. Кофти пластмаса по арматурното табло, лощо захващане на предна лява седалка, която при рязко подаване на газ те кара да си легнеш на врат. Малки гуми 12 цола, които броят всяка неравност по пътя съчетани с лошо окачване, което караше колата да подскача неистово и при малки неравности. Икзлючителна неустойчивост при високи скорости от 80 км. на горе. При 120 си е жива руска рулетка, а при 140 (което е максималната му скорост и си пълни километража) дори и мен ме хвана страх и бързо бързо върнах газта. На сняг дори и със зимни гуми няма каране това чудо, защото е със задно предаване и практически нищо не тежи върху задния мост. Страничните огледала дори и при максимално натегнати ябълки клепват надолу и при 60 км. в час. В заключение: става за градска кола защото може да поеме доста багаж отзад и поради малките си габарити, определено обаче не бих дал пари за да си купя такава.
      Дано съм бил полезен.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        От: Търся мнение за Piaggio Porter т.е. Daihatsu Hijet

        Благодаря ти много за изчерпателния отговор. Знам че ще е доста неудобна кола, но все пак работа ще върша с него, а и няма да се състезавам Трябва ми най-вече, както си казал, точно за тва, че събира много повече багаж, отколкото примерно едно комби. Много по-лесно и удобно е за товарене и също е доста малко бусче и ще мога да се завирам навсякъде и не на последно място е разхода му, който все още незнам колко е, но не вярвам да гори повече от 5 нафта, което пак много ми се струва като за такава кола и с такъв мотор, но разхода от доста неща зависи все пак. Твоето с бензиновия мотор колко ти гореше ? А чупеше ли се често ? Мотора стига да е гледан както трябва предполагам ще е добър, но окачването по тия наши пътища как се държи ?

        Коментар


        • #5
          От: Търся мнение за Piaggio Porter т.е. Daihatsu Hijet

          Аз пак с голямо закъснение, но по-добре късно от колкото никога. Да ти кажа честно не съм му засичал разхода никога .. служебна кола, зарежда се с карта на Петрол .. кой ти гледа разход?!! Иначе за две години "служба" в отдела не се е чупило абсолютно нищо по силовите агрегати. По окачването също. Здравичка излезна .. единственото нещо което правих по нея беше да сменя маркуч между гърловината за зареждане и резервоара. Протече от там и го смених с маркуч за резервоар от Самара .. кривките паснаха перфектно. Ако на дизеловото си видял, че разхода му е 5/100 не мисля, че е много ... все пак аеродинамиката на количката е като на чук обърнат с тъпата част по посока на движението
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: Търся мнение за Piaggio Porter т.е. Daihatsu Hijet

            Здравейте откъде мога да поръчам предна броня десен фар и мигач за Piaggio Porter Самосвал 2009 година.Има ли въобще някъде :/

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X