Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

    Ако искате да имате компресора за по-голям брой помпания - на изгасен двигател. На запален двигател напрежението е друго и живота се скъсява.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #62
      От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

      Напрежението на запален двигател се различава с около 15% и не е казано че по-високото е вредно за компресора. При по-високо напрежение компресорът е по-ефективен и накрая може да се окаже че е загрял по-малко.

      От друга страна, на запалката където тези компресори обикновено се свързват напрежението под товар често пада под 10 волта. Съответно помпенето върви с друга скорост и с още по-голям риск от прегряване.

      Коментар


      • #63
        От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

        Аз ползвам ето такъв в джипа изключително мощен, направо ма кефи като го ползвам.
        Снимката е примерна от нета ,че не ми са слиза доло да го снимам, идва с много удобна чантичка в която съм си наредил и някои инстромент и фитили с шило за пирони и види.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:84207106_2_585x461_kompresor-za-pompane-na-gumi-s-dve-butala-12v-snimki[1].jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5708091

        Коментар


        • #64
          От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
          Аз ползвам ето такъв в джипа изключително мощен, направо ма кефи като го ползвам.
          Снимката е примерна от нета ,че не ми са слиза доло да го снимам, идва с много удобна чантичка в която съм си наредил и някои инстромент и фитили с шило за пирони и види.[ATTACH=CONFIG]859230[/ATTACH]
          Моя е едно към едно с този на снимката.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #65
            От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

            Моят е такъв и издържа точно 5 помпения - пълен ташак. Ако вашите стават, значи е вид лотария....
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #66
              От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Моят е такъв и издържа точно 5 помпения - пълен ташак. Ако вашите стават, значи е вид лотария....
              Явно е прав колегата като казва, че се помпи на изгасен двигател. Защото този компресор се закача направо на акумулатора заради голямата му мошност, а на запален двигател акумулатора си прави 14+ волта.

              Коментар


              • #67
                От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                Абе на моя двигателя си работи - буталата сдадоха багажа... даже бях пускал и снимки някъде. Доста китайска конструкцийка и визуално е 1/1 с този, който си снимал - това черното е кутийка където стоят някакви накрайници...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #68
                  От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  Ако искате да имате компресора за по-голям брой помпания - на изгасен двигател. На запален двигател напрежението е друго и живота се скъсява.
                  По добре помпи на запален двигател че ако акумулатора не е първа младост....
                  Иначе сносен компресор помпи гума за 5-10 мин, а тези които сдават бързо багажа са със пластмасови мембрани (при нужда може да се сменят със метални).

                  Коментар


                  • #69
                    От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                    Първоначално публикуван от x15 Преглед на мнение
                    По добре помпи на запален двигател че ако акумулатора не е първа младост....
                    Иначе сносен компресор помпи гума за 5-10 мин, а тези които сдават бързо багажа са със пластмасови мембрани (при нужда може да се сменят със метални).
                    Какви 10 минути ,аз ти говоря че помпи гумата на джипа от 0 до2.3 акмосвери за под минута.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                      Явно е прав колегата като казва, че се помпи на изгасен двигател. Защото този компресор се закача направо на акумулатора заради голямата му мошност, а на запален двигател акумулатора си прави 14+ волта.
                      И какво от това? Със сигурност е по- добре за всичко- акум, компресор и здраве- пушиш и псуваш по-кратко.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #71
                        От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                        Аз ползвам ето такъв в джипа изключително мощен, направо ма кефи като го ползвам.
                        Снимката е примерна от нета ,че не ми са слиза доло да го снимам, идва с много удобна чантичка в която съм си наредил и някои инстромент и фитили с шило за пирони и види.[ATTACH=CONFIG]859230[/ATTACH]
                        И аз имам такъв. Слабо място му е жълтия маркуч - като го накараш да напомпи 2-3 джипови гуми нагрятият въздух стапя и спуква маркуча до бързата връзка. Ама аз съм упорит - режа 5см, затягам и продължавам.

                        Трябва да го накъдря с някаква медна серпентинка за охлаждане. Ама по-натам.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                          Поливаш с вода главите, шлаух и нов накрайник. Обща болежка.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #73
                            От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                            Да бе, с вода ще го поливам. Някакъв вентилатор може и да го споходи, ама яваш-яваш.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                              Първоначално публикуван от x15 Преглед на мнение
                              По добре помпи на запален двигател че ако акумулатора не е първа младост....
                              Иначе сносен компресор помпи гума за 5-10 мин, а тези които сдават бързо багажа са със пластмасови мембрани (при нужда може да се сменят със метални).
                              Пластмасовия * сегмент * го смених с гумен ....за сега помпи . Да видим до кога . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7294.jpg
Прегледи:1
Размер:174.0 КБ
ID:5708138...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7295.jpg
Прегледи:1
Размер:153.2 КБ
ID:5708139
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #75
                                От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                                "гумения" трябва да е от Viton(ако добре помня името на въпросната гума). От такова са уплътненията на амортисьорите. Иначе другото, дето редовна слагат по такива места е тефлон - хем сам се смазва, хем даяни на жега. Има и с допълнително интегрирана смазка.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X