Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Добре де, кога ще научат всички метода с въжето и тоягата? Така се бортира произволно голяма гума, с произволно малък дебит на помпане.
    Трябва да тествам на гадните регенератки каква сила изисква този метод. Вярно мога да намеря произволно дълга тръба/щанка/клон.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

      Методът го има в user manual на Трабант, има го и в същото четиво за ЮМЗ. Явно работи.

      Коментар


      • #18
        От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

        Аз не оспорвам работоспособността на метода. Тя е очевидна. Срещу физиката не се рита. Просто трябва да проверя дали аз мога да го приложа.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

          Ключът от бараката е дебело, но меко въже. Тоягата не е толкова интересна.

          Коментар


          • #20
            От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

            Абе кобрите са противно твърди гуми. Особено зимата.
            Въжетата в 21 век са предимно и най-вече синтетика, та твърди не са.

            Трябва да тествам, лошото е, че като е студено ме мързи )))
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Добре де, кога ще научат всички метода с въжето и тоягата? Така се бортира произволно голяма гума, с произволно малък дебит на помпане.
              Дали един тираджийски колан няма да свърши работа, със все тресчотката? Някой пробвал ли е?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Дали един тираджийски колан няма да свърши работа, със все тресчотката? Някой пробвал ли е?
                Тресчотката няма такава сила както усукването на въжето. Поне така си мисля де.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                  Ама тя и не е необходима потресаваща сила.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                    Общо взето излиза, че трябва да е компресор, но поне за 50-60 лева. Въпроса е откъде и какъв - откъде си купихте вашите (говорим за читавите) и на какви пари. Как може да се разбере дали един компресор ще върши работа, освен по външния вид (да не изглежда като играчка). Аз бих ги сравнявал по тежест и бих купил най-тежкия - така избирам всичко с електромотор вътре.
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                      Гледаш колко литра в минута дава.
                      Аз ползвам такъв
                      http://www.kings4wd.com/product/401-...e-d-dacd-445d/

                      ПП - позволявам си да дам сайт, щото няма цени и е в Китай и продават само на едро. Дано не е против правилата.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Дано не е против правилата.
                        Против правилата е, но не подлежи на санкция. Само препратките към "определени" сайтове се наказват. Форума е пълен с линкове, макар това да е забранено от правилата. Този не е от забранените, не се страхувай.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                          И колко литра трябва да дава минимално, за да е читав?
                          Александър

                          Коментар


                          • #28
                            От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                            Бушренджър или Виар с модели над "300" стават. Това са компресорчета, които дигат гума до към 2,6 бара за около 5 мин. (една цигара време). Най-добре е да се сметне обема на гумата умножен по налягането и да се пълни за 5мин.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #29
                              От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                              Компресора на баща ми е автокпмплект, поне така пише на чантичката, вътре в нея е самия компресор, маркуч на спирала и няколко накрайника, което ме подсеща за още едно предимство на компресора пред помпата-няколко пъти съм си помпал надуваемия дюшек и топката на кучето...Мисля че е от веригата магазини Мания, или автомания.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                                И аз съм фен на надеждните технологии и карах няколко месеца с една крачна помпа, която все още си работи... за да помпам гумите на колелото когато ме мързи да извадя компресора.

                                За всичко друго залагам на един малък компресор за 45лв ако не се лъжа и разликата е космическа. Имам един хлабав вентил, който на около 2 седмици ми пуска по 2-3PSI (научих се да меря в такива единици не знам защо). Тази разлика я долавям при каране аз а съм чувал, че LSD-то също не харесва разлики... както и да е на важното: с помпата възтановяването на тези няколко PSI става за около 50 помпи а с компресора за под 10 секунди (гумите са 225х75х16). Накрайниците и алтернативите не са за подценяване също. Моят обаче предвид цената е доста мъничък и вижда зор с вдигане над 35PSI - за щастие някъде там ми е препоръчителното налягане та не го забелязвам често.

                                Градацията ще настъпи когато си надвия на трезвото мислене и вържа 2-3 бутилки от пожарогасители под легена на пикапа и сложа въздушни тромби с компресора да пълни резервоарите
                                Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                                Един велосипед също.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X