Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спасително фолио

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Спасително фолио

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Добре де, нас ни е интересува всъщност колко време ще се запази телесната температура. Т.е. става си със живи хора.
    Тялото на човек е удивително добре работеща система, при това интелигентно пазеща топлината, избирателно и с приоритет към жизнено важните органи... Общата загуба, може да се премери относително, като се пробва с фолио и вариант без него, чрез инфрачервената камера, която при това има и софтуер за анализ и ще даде доста достоверна картина... ще стане почни веднага и без шанс да уморим някого...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #32
      От: Спасително фолио

      Тука не съм съгласен. Именно щото е прецизна система не става да се интероплират данните.

      Изобщо много интересни изследвания за студа и неговото влияние върху човека са правени ВСВ от вермахта. Също така са изследвали как е най-добре да се спасяват премръзнали хора, такива изложени дълго време на ледена вода и т.н.

      Е леко са нехуманни, ама за сметка на това медицината е дръпнала столетие напред
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Спасително фолио

        С това, че методите чрез използване на живи хора са по-точни, аз съм съгласен... Но понеже не разполагаме с някои възможности, с които са разполагали във Вермахта или май някаква друга служба беше... няма как да се справим толкова добре... Нищо, ще мислим все пак за някаква интерполация...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          От: Спасително фолио

          За час примерно не мисля че здрав човек ще умре от студ. Ще се консултираме и с медицинско лице. Ще имаме и относителното усещане на експериментатора - студено ми е не ми е, и експериментът винаги може да бъде прекъснат.

          А тези изследвания са на вермахта (за което говоря), основата им цел е спасяването на пилоти и моряци паднали в океана. Шуцщафель правят други изследвания.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Спасително фолио

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            ... Но държа да отбележа за протокола, че това фолио, всяка година, спасява стотици животи, навсякъде по света, отдавна е доказало своята ефективност...
            До толкова доказало се, че явно в редица рържави се продава в съдържанието и на най-мижавите автоаптечки. Аз съм с такава, не помня модела, нито производителя. По съдържание е бедна колкото и българските, но последния път (то и беше първи), когато я използвах по предназначение, с удивление открих че вътре има и кутийка с въпросното фолио.

            Тъй че, никому няма да попречи. За комфорт и дума не може да става. То е от немай-къде. За да излезе евтино, просто можете да се съберете и да си купите няколко човека от един град накуп.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Спасително фолио

              Направо ме изненадвате. Сравнявате пухени чували с фолио... Аз в такъв случай, само за протокола ще отбележа, че Спасителното фолио топли в пъти повече от нарязан на кубчета домат...
              Съвършено безсмислено ми се струва да обяснявам, но все пак: Човешкото тяло, както и всички други тела във вселената има 3 начина за топлообмен - конвекция, контакт и лъчение. Към конвекцията (макар и не съвсем коректно) ще причислим и изпарението в случая. Тук фолиото има недвусмислен ефект, защото спира както изпарението от тялото, така и свободната циркулация на въздуха около него. Контактния пренос на топлина зависи от топлопроводимостта на изолационния материал, както и от неговата дебелина - в случая дебелината клони към нула, така, че спокойно може да приемем, че към нула клонят и изолационите качества на фолиото по този показател. На третия начин за топлообмен - инфрачервеното излъчване се падат над 99.9 % от преноса на топлина във вселената, но на земята, поради голямата плътност на атоми, дори и в атмосферата този процент е доста по-малък. В никакъв случай не е пренебрежим обаче. Е, това фолио спира (отразява) над 90% от инфрачервеното излъчване.
              Който не вярва във физиката, си е за негова сметка. Аз последно не повярвах преди 1-2 седмици, че леда се хлъзга и в Германия и в България еднакво и сега си търся тенекеджия....
              Последно редактирано от icerunner; 21-12-10, 22:24.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #37
                От: Спасително фолио

                Леле, че коментари. Това пази от вятър и дъжд. Основни фактори за по-бързо измръзване.

                Коментар


                • #38
                  От: Спасително фолио

                  Аз не виждам някой да оспорва ползата от фолиото, затова и предлагам да потестваме и да имаме някакви, дори относителни, данни за това колко помага и каква температура държи. Най-малкото ще е полезно да се знае, като нова се използва при пострадал.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Спасително фолио

                    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                    Аз пък знам, че влажни дрехи+студ=сигурна болест.
                    За известно време това фолио може би ще свърши някаква работа, но за по-дълго мисля, че може да ти влоши положението...
                    Пък аз знам, че мокри дрехи+студ+дъжд+вятър е по-сигурно разболяване. В такава ситуация ще си мечтаеш за това фолио, ама няма да има.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Спасително фолио

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      ... ама няма да има.
                      Не бъди зъл. Той ще ни послуша, въпреки, че не ни вярва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Спасително фолио

                        Имам преки набюдения върху СПАСИТЕЛНОТО фолио и мога да кажа, че то дейстава по два начина:
                        (фолиото трябва да е лъскаво от едната страна и матирано от другата)
                        1. Когато имаме нуждаещ се от топлина човек, ние го завиваме с лъскавата част към тялото, а матираната остава на вън, така топлината от тялото остава "запечата", а матираното поглъща слънчевите лъчи, ако има такива и това би обезопасило до известан степен пострадал.
                        2. Летно време пострадалия също може да бъде завит с фолиото, като лъскава част е на вън и по този начин отразява лъчите и не се получава прегряване на тялото.
                        Това е хубава технология и на истина деиства използвана правилно. Мен са ме завивали НЕ плътно и не можах да се затопля, само ме пазеше от дъжда (измръзнах при транспортирането в носилка - това е при учебно занимание)
                        Фолиото се използва за завиване на пострадал в планината и неговото транспортиране до място за извеждането му с линейка, примерно. При преход планинарите се изолират от студената земя с шалтета и влизат в спален чувал, фолиото няма тази функция.
                        В аптечките го има по същата причина за да окаже помощ не за да спим с него.
                        Мойте наблюдения са, че то има моментна функция да се запази малкото топлина на посдрадал, а не подобряването на комфорта на туристи!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Спасително фолио

                          Преди повече от 15 години, такова фолио трудно можеше да се намери. Само отвън, където се намираха и по касите в по големите супермаркети.
                          В спелеологията един от най-големите врагове на пещерняка е хипотермията.Няма друго средство, което да те спаси от преохлаждане освен фолиото.
                          Затова и го наричах "животоспасяващо фолио"
                          Изключително леко (всеки спестен килограм за носене в пещера е важно нещо)
                          Нищо друго, толкова малко с такова значение не се побира в каската, и с достъп за секунди. Фолиото има само плюсове, минуси няма.
                          Венци Петров сравни размерите с кутия от цигари, а то и токолва струва -, но някак си по ценно е!
                          Според мен е неразумно да се "излиза" без такова фолио, където и да било.
                          LZ1HRD

                          Коментар


                          • #43
                            От: Спасително фолио

                            Абе, снощи гледам - на Хийтроу снощи половината народ беше опакован във фолио, спейки на земята и чакайки някакъв полет...

                            Май по-добра реклама от това няма..

                            Всъщност, откъде да си купя половин дузина? И колко ще ми струва?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Спасително фолио

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Всъщност, откъде да си купя половин дузина? И колко ще ми струва?
                              Прочети пак началото на темата.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Спасително фолио

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Абе, снощи гледам - на Хийтроу снощи половината народ беше опакован във фолио, спейки на земята и чакайки някакъв полет...

                                Май по-добра реклама от това няма..

                                Всъщност, откъде да си купя половин дузина? И колко ще ми струва?
                                И аз ще си взема - за вкъщи...
                                Ще има ли експеримент на живо или все още се търсят доброволци?
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X