Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 55

Тема: Спасително фолио

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    48,616
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Спасително фолио

Цитат Мнение на blackfirefly Преглед на публикациите
    влажни дрехи+студ=сигурна болест.
    Точно това равенство се преодолява с фолиото. Преносът на водна пара през дрехите е основен начин, по който тялото губи и вода, и топлина, поне в тези условия. С фолиото му се пречи - както и на топлообмена с излъчване.
    Разбира се, че е временно решение - важното е, че това временно решение работи - часове или дни, зависи от ситуацията.
    Иначе, той и животът е временно решение, но ние си го ценим високо.
    Irrigation of the land with sewater desalinated by fusion power is ancient. It's called 'rain'.

Място
    София
    Публикации
    9,448
    Точки (при гласуване)
    60

Явно, не се разбираме, а темата е много важна, защото от това фолио може да зависи живота на някой. Това фолио е АВАРИЙНО СПАСИТЕЛЕН УРЕД! То не служи за комфортно пребиване, нито е заместител на къщи, палатки, чували и прочие... То е, единственото, което с размер на кутия за цигари и съответното тегло, може ЕВЕНТУАЛНО ДА ВИ СПАСИ ЖИВОТА В СИТУАЦИЯ В КОЯТО НЯМАТЕ НИЩО ДРУГО ПОД РЪКА...

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    21,704
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

Добре де - кво пречи да направим експеримент - делта Т със и без фолио при еднакви условия?
    И контолен експеримент с одеяло от къщи, гортекс и кой квото има?

Трябват 5-6 доброволеца, няколко относително еднакви мултицета, пет кила пържоли и греяна ракия
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    2,111
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    ...пет кила пържоли и греяна ракия
    С две думи ме нави...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

Място
    София
    Публикации
    9,448
    Точки (при гласуване)
    60

Добре де - кво пречи да направим експеримент - делта Т със и без фолио при еднакви условия?
    И контолен експеримент с одеяло от къщи, гортекс и кой квото има?

Трябват 5-6 доброволеца, няколко относително еднакви мултицета, пет кила пържоли и греяна ракия
    Експериментите каквито и да са, ще са от полза... в предложеният вид даже и приятни... Но държа да отбележа за протокола, че това фолио, всяка година, спасява стотици животи, навсякъде по света, отдавна е доказало своята ефективност... Та, нека все пак да е ясно, че не ние го откриваме сега, то си го има и си работи...

Място
    София
    Публикации
    21,704
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

Аз също мисля че работи - но то не пречи да сме наясно. С фолио телесната температура спада с 3 градуса без фолио с 8 (например).
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    48,616
    Точки (при гласуване)
    60

Търтьо, ако свалиш нечия телесна температура с 3 градуса, експериментът излиза от рамките на пържолите и греяната ракия и отива в медицината.

Могат да се приложат два други подхода - надуваема с топла вода кукла (все някой има такава ) - тогава ще може да се измерва температура в разумни интервали или пак живите хора, но с термокамерата от рекламата горе в банера.
    Irrigation of the land with sewater desalinated by fusion power is ancient. It's called 'rain'.

Място
    София
    Публикации
    21,704
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

Добре де, нас ни е интересува всъщност колко време ще се запази телесната температура. Т.е. става си със живи хора.

Място
    София
    Публикации
    9,448
    Точки (при гласуване)
    60

Това второто е много по-практично като предложение... Иначе Ясен е прав, 3 градуса по ниска телесна температура, ще си е запомнящо се преживяване... ако е преживяване...

Място
    София
    Публикации
    21,704
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

С кукла експериментът не е коректен. Термодинамика. Тя не произвежда топлина. Не се поти.

Място
    София
    Публикации
    9,448
    Точки (при гласуване)
    60

Добре де, нас ни е интересува всъщност колко време ще се запази телесната температура. Т.е. става си със живи хора.
    Тялото на човек е удивително добре работеща система, при това интелигентно пазеща топлината, избирателно и с приоритет към жизнено важните органи... Общата загуба, може да се премери относително, като се пробва с фолио и вариант без него, чрез инфрачервената камера, която при това има и софтуер за анализ и ще даде доста достоверна картина... ще стане почни веднага и без шанс да уморим някого...

Място
    София
    Публикации
    21,704
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

Тука не съм съгласен. Именно щото е прецизна система не става да се интероплират данните.

Изобщо много интересни изследвания за студа и неговото влияние върху човека са правени ВСВ от вермахта. Също така са изследвали как е най-добре да се спасяват премръзнали хора, такива изложени дълго време на ледена вода и т.н.

Е леко са нехуманни, ама за сметка на това медицината е дръпнала столетие напред

Място
    София
    Публикации
    9,448
    Точки (при гласуване)
    60

С това, че методите чрез използване на живи хора са по-точни, аз съм съгласен... Но понеже не разполагаме с някои възможности, с които са разполагали във Вермахта или май някаква друга служба беше... няма как да се справим толкова добре... Нищо, ще мислим все пак за някаква интерполация...

Място
    София
    Публикации
    21,704
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

За час примерно не мисля че здрав човек ще умре от студ. Ще се консултираме и с медицинско лице. Ще имаме и относителното усещане на експериментатора - студено ми е не ми е, и експериментът винаги може да бъде прекъснат.

А тези изследвания са на вермахта (за което говоря), основата им цел е спасяването на пилоти и моряци паднали в океана. Шуцщафель правят други изследвания.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,777
    Точки (при гласуване)
    66

Цитат Мнение на Венцислав Петров Преглед на публикациите
    ... Но държа да отбележа за протокола, че това фолио, всяка година, спасява стотици животи, навсякъде по света, отдавна е доказало своята ефективност...
    До толкова доказало се, че явно в редица рържави се продава в съдържанието и на най-мижавите автоаптечки. Аз съм с такава, не помня модела, нито производителя. По съдържание е бедна колкото и българските, но последния път (то и беше първи), когато я използвах по предназначение, с удивление открих че вътре има и кутийка с въпросното фолио.

Тъй че, никому няма да попречи. За комфорт и дума не може да става. То е от немай-къде. За да излезе евтино, просто можете да се съберете и да си купите няколко човека от един град накуп.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Направо ме изненадвате. Сравнявате пухени чували с фолио... Аз в такъв случай, само за протокола ще отбележа, че Спасителното фолио топли в пъти повече от нарязан на кубчета домат...
    Съвършено безсмислено ми се струва да обяснявам, но все пак: Човешкото тяло, както и всички други тела във вселената има 3 начина за топлообмен - конвекция, контакт и лъчение. Към конвекцията (макар и не съвсем коректно) ще причислим и изпарението в случая. Тук фолиото има недвусмислен ефект, защото спира както изпарението от тялото, така и свободната циркулация на въздуха около него. Контактния пренос на топлина зависи от топлопроводимостта на изолационния материал, както и от неговата дебелина - в случая дебелината клони към нула, така, че спокойно може да приемем, че към нула клонят и изолационите качества на фолиото по този показател. На третия начин за топлообмен - инфрачервеното излъчване се падат над 99.9 % от преноса на топлина във вселената, но на земята, поради голямата плътност на атоми, дори и в атмосферата този процент е доста по-малък. В никакъв случай не е пренебрежим обаче. Е, това фолио спира (отразява) над 90% от инфрачервеното излъчване.
    Който не вярва във физиката, си е за негова сметка. Аз последно не повярвах преди 1-2 седмици, че леда се хлъзга и в Германия и в България еднакво и сега си търся тенекеджия....
    Последно редактиран от icerunner ; 21-12-10 в 22:24
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    13,143
    Точки (при гласуване)
    30

Леле, че коментари. Това пази от вятър и дъжд. Основни фактори за по-бързо измръзване.
    Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
    Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Място
    София
    Публикации
    21,704
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

Аз не виждам някой да оспорва ползата от фолиото, затова и предлагам да потестваме и да имаме някакви, дори относителни, данни за това колко помага и каква температура държи. Най-малкото ще е полезно да се знае, като нова се използва при пострадал.

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    7,069
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на blackfirefly Преглед на публикациите
    Аз пък знам, че влажни дрехи+студ=сигурна болест.
    За известно време това фолио може би ще свърши някаква работа, но за по-дълго мисля, че може да ти влоши положението...
    Пък аз знам, че мокри дрехи+студ+дъжд+вятър е по-сигурно разболяване. В такава ситуация ще си мечтаеш за това фолио, ама няма да има.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    48,616
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на targa Преглед на публикациите
    ... ама няма да има.
    Не бъди зъл. Той ще ни послуша, въпреки, че не ни вярва.

Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Против одраскване - полезно - карбоново фолио
    От ivied във форум Корозия, обработка, боядисване, защита и купета
    Отговори: 79
    Последно мнение: 06-01-12, 13:44
  2. Отговори: 4
    Последно мнение: 21-12-10, 15:07
  3. Готварско фолио
    От CJ_ във форум За дома и семейството
    Отговори: 4
    Последно мнение: 04-04-08, 20:03