Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най "зимните" гуми за сняг ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най "зимните" гуми за сняг ?

    Снощи на един доста стръмен наклон на пресен двайсетсантиметров сняг,,жената караше Патрола,и загуби инерция.Всъщност,не знам само инерцията щеше ли да помогне.Абсолютно съм убеден че това не са гуми за сняг.Чета и българското Аутобилд 4х4 ,последно имаше статия за зимните гуми.Просто повдигам дискусия,може да е интересна и за другите. Веднъж мернах снимка на "верига" направена от изрязана на напречни ивици стара външна гума надената над външната гума,/вероятно спадната,и след това надута/. Скоро видях реклама за каучукови "вериги" . Кое е най доброто за пресен сняг,особено при наклон,даже ми се струва че спускането е по опасно от изкачването. Та кое е по доброто,- "точните" зимни гуми, или веригите дори на "неточните" гуми ?

    Някой има ли опит с неметални вериги ? Плюсове ? минуси ?


    ПП.Това са ми сегашните гуми.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kal1.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5910539
    Последно редактирано от To6o; 17-12-10, 17:49.

  • #2
    От: Най "зимните" гуми за сняг ?

    И най-наточената зимна гума е донякъде. После са веригите. Аз съм с метални Певаг. Имай предвид, че за по-тежките колици, веригитя са други.

    Коментар


    • #3
      От: Най "зимните" гуми за сняг ?

      Гумите който са на снимката са за "всякакъв терен" което ги и прави компромисно решение за зимата. Не са зимни гуми. Чисто зимните гуми имат ламели и са от друг каучук. Прочети повече в сайтовете за гуми или тук. Дори и чисто зимните гуми не са панацея. Иска се да се внимава. Обсъждано е, но не се сещам къде, вероятно в раздела за гуми.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Най "зимните" гуми за сняг ?

        на колко атм. ги караш в снега?
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Най "зимните" гуми за сняг ?

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          на колко атм. ги караш в снега?

          Честно казано,скоро не съм ги мерил,а и не съм наясно с колко трябва.Всъщност колко е минимума за да не изпусне гумата през джантата.
          Логично е,по меката гума да има по голямо контактно петно.Но тези гуми,моите,са широки,мисля си че тясната гума по добре се "впива".

          Коментар


          • #6
            Re: Най "зимните" гуми за сняг ?

            Не виждам защо АТ-тата биха имали проблем точно на неутъпкан сняг. Според мен и със зимни да сте били - все тая. Важно е и какво е имало под снега, де

            Ако ставаше въпрос за катерене по хлъзгав/замръзнал склон - тогава зимната гума има огромно предимство.

            Тия дни с 80-ката(33" BFG A/T) въртях къде ли не из София - никакви проблеми. Естествено, зимната гума е съвсем друго нещо, но и с тези спирам и завивам идеално.
            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

            Коментар


            • #7
              От: Най "зимните" гуми за сняг ?

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              на колко атм. ги караш в снега?
              и на мен ми изглеждат доста напомпани

              Коментар


              • #8
                От: Най "зимните" гуми за сняг ?

                От определен наклон, нагоре (надолу), си трябват вериги. По равното е съвсем различно.
                Да го таковам пустия му Нютон.
                п.с. Видяхте ли до къде стига еврейския заговор!

                Коментар


                • #9
                  От: Най "зимните" гуми за сняг ?

                  А със шиповете е най-готино.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Най "зимните" гуми за сняг ?

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    А със шиповете е най-готино.
                    Ъхъ, на лед или мнооого твърд сняг! Иначе си е обикновена зимна гума! Пък и шиповете са забранени!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Най "зимните" гуми за сняг ?

                      Навсякъде си работят по-добре от коя да е зимна гума. А ако си чистеха пътищата, дали щях да нарушавам забраните?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Най "зимните" гуми за сняг ?

                        Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                        Честно казано,скоро не съм ги мерил,а и не съм наясно с колко трябва.Всъщност колко е минимума за да не изпусне гумата през джантата.
                        Логично е,по меката гума да има по голямо контактно петно.Но тези гуми,моите,са широки,мисля си че тясната гума по добре се "впива".
                        моите BF AT ги спадам на 1,5 и има коренна разлика спрямо 2,2 на колкото ги карам лятото.......... не знам на колко ще се разбортират, някои гуми държат и на 0,8
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Най "зимните" гуми за сняг ?

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Навсякъде си работят по-добре от коя да е зимна гума. А ако си чистеха пътищата, дали щях да нарушавам забраните?
                          Мммм, на мокър асвалт не е вярно! А той мокрия асвалт при нас си е често явление зимата!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            От: Най "зимните" гуми за сняг ?

                            Ти пък. Ква работа имам на мокър асвалт с шиповете. Като се случи да е стопено, търся снега по края. Иначе на чист асвалт, естественно, че няма да държат. Най е кеф сутрин на леда. Даваш газ-заминава. Бакшишите се чудят кво става.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Най "зимните" гуми за сняг ?

                              За пресен сняг дори и летните гуми ще се справят . Въпросът е какво е имало от долу ?

                              п.п. Колегата с шиповете ... от къде си ги купил ? лесно ли се монтират/демонтират ?
                              мерси
                              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X