Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да се отърва от продадена кола още на мое име

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

    Добре де. Сами си го набивате и после как да стане.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #92
      От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

      за да се прехвърли кола, в договора трябва да пише, че е изплатена... Щом не е изплатена, не е трябвало да подписваш нот. договор... Евентуално някакъв предварителен...

      С две думи има ли нот. договор, отписвате си колата в данъчното, а за КАТ грижата е на купувача - ако се забави има глоба...
      За износ се взима транзитен номер от КАТ, прави се митническа декларация...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #93
        От: Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

        Здравейте и от мен продадох си колата на мои познати но те я продали на друг и така нататък но не съм правила пълномощно и колата не е прехварлена все още си е на мое име не знам какво да правя ако някой може да ми помогне и да каже какво мога да направя ще ви бъда много благодарна мои познати полицаи казаха че нищо не мога да направя единствено да си я намеря но как да стане това не се знае колата дали още е във Варна и околноста ако е забутана в някое село как да я открия пробвах с гражданската да видя кой я е правил и на чие име е написана но ударих на камък няма гражданска и за последната година няма и платен данък

        Коментар


        • #94
          От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

          Обявяваш я за открадната и ти я намират.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #95
            От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Обявяваш я за открадната и ти я намират.
            И после може отговаря пред съда за това, защото не е истина!
            LZ1PER

            Коментар


            • #96
              От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

              Може, ама може докато се чуди, някой да прегази двама пешеходци с нея пред някоя камера и да я хвърли после в някое дере. Иди обяснявай после, че нямаш сестра.... По лекия вариант е цЕлата газ пред камерите и глобите познай на кой адрес идват, и после пак обяснявай, че нямаш сестра...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #97
                От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Може, ама може докато се чуди, някой да прегази двама пешеходци с нея пред някоя камера и да я хвърли после в някое дере. Иди обяснявай после, че нямаш сестра.... По лекия вариант е цЕлата газ пред камерите и глобите познай на кой адрес идват, и после пак обяснявай, че нямаш сестра...
                По-лесно е да обяви в полицията, че колата вече не е негова. Нека опише случая, така ако стане нещо няма да е както го разказваш Мите!
                LZ1PER

                Коментар


                • #98
                  От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                  Добре де, уж разумни хора а защо не си прехвърлят колите пред нотариус.Не струва милиони.Аз 2008 се опитах да продам Жигулата на маман в общо взето отлично техническо състояние.Не липсваха купувачи но никой дума и лаф не даде да се издума като казах че задължително се прехвърля при нотариус, при това аз поемах разхода.Ми ОК, предадох си я за скрап на половин цена, отчислих си я от Кат и данъчно и нямам никакви проблеми.

                  Коментар


                  • #99
                    От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                    Съгласно закона продажбите на кола без нотариална заверка са недействителни.
                    Големият проблем е с данъчните. Годишните данъци ще трябва да ги плаща.
                    Последно редактирано от trapper; 30-03-13, 20:00.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                      Здравейте,
                      имам следният въпрос и моля да ми отговорят хора,които наистина имат представа и яснота по казуса.Кола закупена в Германия,но регистрирана в България.В момента има купувач за нея отново в Германия.Доколкото съм запозната продажбата може да бъде извършена като я прехвърля на немски номера,но как ще я отпиша после в БГ КАТ като дам талоните.По служебен път ли ще бъде отписана или...?Благодаря за отговорите

                      Коментар


                      • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Обявяваш я за открадната и ти я намират.

                        Не ти я намират, а има няколко варианта. Не може да я отпишеш без бележка от тях.
                        Закриват случая щот не са открили ни кой, ни колата
                        Яко кажеш истината ти казват, че е гражданско правен спор
                        Ако образуваш дело в прокуратурата и до три месеца нищо не излезе, ти изпращат писмо пак че е гражданско-правен спора
                        ................и кръга е омагьосан. Вече шеста година се опитваме на баща ми москвича да отпишем по всякакъв начин, различен от обявяването за кражба /за което носиш наказателна отговорност/ и не става. Опитай да закараш в полицията мъж на 70 години и да го накараш да излъже съзнателно
                        .......................
                        Аз лично бих платил, ако някой ми каже как да стане, но засега няма истински реализируема идея, освен обявяването за кражба, което е опасно.

                        Коментар


                        • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                          Първоначално публикуван от aleksche Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          ..........
                          Тема: Продажба на автомобил на чужденец
                          С две думи.
                          1.Продаваш и при регистрацията каквото вземат вземат, каквото върнат върнат. За това което вземат искаш документ, че е взето (примерно удостоверение). С всичко та право в съответния КАТ. Договора го правете в два екземпляра, съгласно изискванията в съответната държава (с или без нотариална заверка на подписите).
                          2.Продаваш си автомобила и взимаш двата талона и рег. номера. В съответния КАТ пишеш декларация, че автомобилът си го продал в чужбина (това с входящ номер). Автомобилът ще го отчислиш за износ. Връщаш талоните на чужденеца (преди това може да си го отпишеш и от данъчното)!
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                            Благодаря!

                            Коментар


                            • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                              И мен ме споходи тая карантия. Днес установих , че стария ми Мерцедес явно не е пререгистриран след сделката и все още се води на мое име. Баща ми каза да отида при нотариуса при който сключихме сделката (замяна без доплащане) и да си взема копията от документите и пълномощното и да ги занеса в общината за да я отпишат от моя милост. И друго къде от мързел къде от келешлък още не съм ходил в данъчното да си регистрирам Пинина. Дори не знам колко данък дължа за него.
                              Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI

                              Коментар


                              • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                                Каквото повикало такова се обадило.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X