Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Мнението ми е по въпроса, че е правилно зимата да се кара със зими гуми - лятото с летни.
    Този верен "ход" не може да се замени с никакъв алтернативен.
    Останалото е икономии и пинтинлък от което в последствие може да се плаче много.

    Коментар


    • #32
      От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
      Мнението ми е по въпроса, че е правилно зимата да се кара със зими гуми - лятото с летни.
      Този верен "ход" не може да се замени с никакъв алтернативен.
      Останалото е икономии и пинтинлък от което в последствие може да се плаче много.
      GSM-eee, въпроса не е какво правим, а защо?!
      За 2-3 седмици зима досега, тези гуми не са пинтилък, а практичност + опит (виж теста в началото на темата - има ги и данните).
      А 1000 км. в Алпите ме направиха повече от оптимист. Не се и опитвам да наричам бялото-черно, просто хората са го тествали (вече и аз).
      А колкото до икономиите... Имаше една реплика: „-Покажи ми как да контролирам един див циганин и аз ще ти покажа как да контролираш гангстер-свиневъд.“

      Бъди здрав! И не чети АутоБилд.

      Коментар


      • #33
        От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Интересно ми е поведението на "всесезонните" гуми през зимата, при положение, че са "опечени" цяло лято по асфалта.
        P.S. Не говоря за зима в най-южните части на България.

        Коментар


        • #34
          От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
          Интересно ми е поведението на "всесезонните" гуми през зимата, при положение, че са "опечени" цяло лято по асфалта.
          P.S. Не говоря за зима в най-южните части на България.
          Повече от прилично!!! Аз съм с БФГ АТ и често ходя на ски. Вече трети сезон веригите почиват в багажника.
          И въобще не изглеждат опечени. И мустаците им седят след 25000км.

          Коментар


          • #35
            От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Всъщност, грешката е моя. Когато попитах за "всесезонни гуми", нямах предвид А/Т. И аз съм с BF Goodrich All terrain на пикапа. Вече коментирах в други теми, че съм много доволен. Но още при покупката не съм имал идеята, че се оборудвам с типично зимна гума. Липсват онези ситни ламелчета, които има при гумите за лек автомобил, и които държат дори и на лед. С леката кола, която е със Семперит Айсгрип съм много по-сигурен по заледените габровски пътища, отколкото с пикапа. С него винаги карам по-бавно и внимавам повече. Затова не мога да преценя дали А/Т се е поопекло или не. За една година и около 20000 км. и при мен износването е незабележимо. За сравнение, М/Т успях да "смеля" по асфалта за едно лято по-миналата година.

            Коментар


            • #36
              От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Господа, моля на бъркайте всесезонните с "всетеренните" гуми.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #37
                От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                Всъщност, грешката е моя. Когато попитах за "всесезонни гуми", нямах предвид А/Т. И аз съм с BF Goodrich All terrain на пикапа. Вече коментирах в други теми, че съм много доволен. Но още при покупката не съм имал идеята, че се оборудвам с типично зимна гума. Липсват онези ситни ламелчета, които има при гумите за лек автомобил, и които държат дори и на лед. С леката кола, която е със Семперит Айсгрип съм много по-сигурен по заледените габровски пътища, отколкото с пикапа. С него винаги карам по-бавно и внимавам повече. Затова не мога да преценя дали А/Т се е поопекло или не. За една година и около 20000 км. и при мен износването е незабележимо. За сравнение, М/Т успях да "смеля" по асфалта за едно лято по-миналата година.

                Сори малко за спама във всесезонната тема, но искам да споделя колко се радвам на гумите си.Insa Turbo Ranger, които са с добра позната ни шарка от BF Goodrich AT.За разлика от леката витара, на синхрото тези гуми паснаха като баничка на циганче.Много добро поведение на сняг, направо се кефя максимално
                Сори за отклонението, но не се сдържах.
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #38
                  От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Ами, аз си ползвам всетеренните като всесезонни, и съм доволен. Просто споделям, не държа да имам последователи.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Да, и при мен е така. Карам с А/Т през всеки сезон. Но ако разполагах със средства и време да въртя по няколко комплекта гуми, щях да предпочета да имам самостоятелна гума за всеки терен и сезон. Въпрос на възможности, които при мен са относително ограничени. "Специализирано" ми звучи по-добре от "универсално".

                    Коментар


                    • #40
                      От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                      . "Специализирано" ми звучи по-добре от "универсално".
                      Спор няма за това. Просто за условията в които карам, универсалния вариант ме устройва. Пазя си дистанция, не разчитам на АБС и нямам проблеми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Всъщност всесезонните всетеренни гуми A/T-S са най-доброто бюджетно решение за кадърни шофьори, които знаят как да карат в различни метеорологични условия и на различен терен. Нещо като презумпцията на КАТ "скорост, съобразена с пътната обстановка". Също така и за тези, които нямат възможност (място) да съхраняват няколко комплекта гуми. Това е лично мнение, по никакъв начин не влияещо на рекламните кампании на фирмите, производители на автомобилни гуми. Замислям се, ако решат да прекосят цял континент, любителите на специализирани гуми дали ще намерят место да носят със себе си поне 3 комплекта гуми и дали ще намерят време и нерви да ги сменят непрекъснато, съобразно пътната обстановка. Няма напълно универсална гума, както и напълно универсално превозно средство.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Забравете за АТ-то, като всесезонна гума. Тя просто не е такава.
                          Вече 2-ра година съм с Pirelli STR - чудесни гуми! (необходимо допълнение - за асфалт!)
                          Минах с тях над 10 000 км. вкл. в Алпите на - 20`C, в Анталия на + 40`C.
                          И... днес температурата през деня беше 10-12`C, а през ноща -5`C. Сняг (тази зима) досега имаше 2 дни. Кой както иска да си... го представя. Броенето продължава.
                          __________________________________
                          виж и: http://www.offroad-bulgaria.com/show...5+%E3%F3%EC%E8
                          Последно редактирано от ivied; 28-11-11, 13:35.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            Забравете за АТ-то, като всесезонна гума. Тя просто не е такава.
                            ...
                            А как ще коментираш този текст: "ALL SEASON TIRE"
                            Написан на тази страница:
                            BFGoodrich® All-Terrain T/A® KO
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              А как ще коментираш този текст: "ALL SEASON TIRE"
                              Написан на тази страница:
                              BFGoodrich® All-Terrain T/A® KO
                              Резултатите от тестовете по многото показатели го показват - макар и не точно за BFGoodrich АТ, но за другите АТ гуми те са категорични.

                              Коментар


                              • #45
                                От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Според мен няма "потнико-балтон",или "сандало-ботуш".Всесезонната гума е компромис,който може би е оправдан от бюджетна гледна точка,но е добре човек да си има зимни и летни гуми ,и да си ги сменя според сезона.
                                0884 987 137
                                В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X