Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    ...

    Първоначално публикуван от zlobil81 Преглед на мнение
    Да, търся всесезонна гума, като колата не излиза офроуд.
    Размерът на настоящите съм посочил 255/65/16, но нямам идея за ширината на джантата (стокови са си).

    Както и да е, за този размер излиза това, помагайте да изберем нещо:

    [ATTACH=CONFIG]891860[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]891861[/ATTACH]

    и ето тук повечко избор, но пък само с поръчка

    [ATTACH=CONFIG]891862[/ATTACH]
    Колега, оригиналните 16"-ки, би трябвало да са 8", та спокойно мяташ 265/70-16, с които е пълно като размер и цени.
    За 265/75-16 е същото, а мотор имаш, та няма да ги усети,
    но имай предвид, че на почти всички марки този размер е 10 платов, което е по-добре като здравина, но и ще вози малко по-твърдо.

    Щом е за жена ти (щото тя едва ли кара по нещо различно от асфалт), ти трябват някакви по-асфалтови АТ-та, и въобще не гледай Гудрич АТ или Грабер АТ2.
    Лисицата си е поръчал за Гранда някакъв добре изглеждащ Фалкен, а за асфалтова всесезонна употреба на мен ми харесват Kumho KL33, но не знам в тези размери има ли го, и на каква цена, но имаш богат избор.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-11-16, 08:02.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ....Щом е за жена ти (щото тя едва ли кара по нещо различно от асфалт), ти трябват някакви по-асфалтови АТ-та, и въобще не гледай Гудрич АТ или Грабер АТ2.... .
      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      .... другите много препоръчани в форума са Goodrich All Train....
      Не че нещо , ама само да вметна , че темата НЕ е за всетеренни , а за всесезонни гуми . Включително и колегата по- горе пита за вторите .

      .... а че във Форума традиционно се препоръчва де що има нещо изобщо подлежащо на смяна да се смени , независимо от темата е известно . В този смисъл няма да се учудя , ако някой препоръча колегата с МЛ-а да си смени и маслото , антифриза и филтрите
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        All train са точно ВСЕсезонни

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          All train са точно ВСЕсезонни
          щом казваш ....
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Не че нещо , ама само да вметна , че темата НЕ е за всетеренни , а за всесезонни гуми . Включително и колегата по- горе пита за вторите .
            ...
            Е точно за това съм го написал така, щото на много от агресивните АТ-та има и снежинка, освен M+S, което показва, че освен всетеренни са и всесезонни, но не са подходящи само за асфалтова употреба, поне според мен.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Не знам видяхте ли новия тест на АутоБилд, но всесезонните все така изненадват. Аз сега заложих на Vredestein Quatrac и на първи впечатления са добре.

              Абстрахирайте се от това, че не са сортирани в първата таблица и от грешната скала във втората - вижте цифрите само.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:alls1.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5735353

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:als2.png
Прегледи:1
Размер:413.8 КБ
ID:5735354

              http://www.autobild-bulgaria.com/%D1...0%D0%B8%D1%82/
              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Хайде без спам и по темата, а...
                За 255/65/16 тук го има прословутия (за който е попрочел темата отначалото)
                Pirelli Scorpion STR

                иначе няма особено голямо предлагане на посочения размер, а резултатите от тестовете, които давате са или за чисто зимни или за други размери...
                Иначе от посочените от колегата примери (които явно са налични в БГ) бих избрал Goodyear All Weather-а, като съотношение цена-качество-характеристики са оптималните... за 194 лв.
                Последно редактирано от ivied; 24-11-16, 23:42.

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Накрая приеха поправките в ЗДвП за 4 мм грайфер. Интересно къде точно ще го мерят.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Накрая приеха поправките в ЗДвП за 4 мм грайфер. Интересно къде точно ще го мерят.
                    Където е най малък грайфера разбира се.
                    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                    0896 846 246

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Препоръчайте ми всесезонни гуми за Тойота Рав 4 215/75/16 е размера на сегашните гуми.
                      Колата се кара само градско.Цената е от значение(160-180лв), като гледам предлагането е доста ограничено.
                      Не зная дали това е оригиналният размер за тази кола,може евентуално да сложа 215/70/16
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        От 15 ноември до 1 март шофьорите трябва да карат или със зимни гуми, или с гуми с грайфер 4 мм. Това решиха депутатите, като приеха на второ четене текстове от Закона за движение по пътищата.

                        Въпрос: Това означава ли, че зимните гуми може да бъдат и без грайфер?
                        Аз поне така го разбирам, че може.
                        Последно редактирано от Stany; 25-11-16, 08:39.

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Голямото законотворение в различни медии е с малко различаващо се съдържание. Чакам Държавен вестник с обнародване, тогава ще тълкувам. Искам да видя дефиниция на зимна гума.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                            Където е най малък грайфера разбира се.
                            Точно това ме вълнува. На много НОВИ гуми има места, къде грайферът фабрично е под 4 мм.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                              Препоръчайте ми всесезонни гуми за Тойота Рав 4 215/75/16 е размера на сегашните гуми.
                              Колата се кара само градско.Цената е от значение(160-180лв), като гледам предлагането е доста ограничено.
                              Не зная дали това е оригиналният размер за тази кола,може евентуално да сложа 215/70/16
                              Виж добре, но мисля, че размера е 215/70/16 - не ти трябва 215/75/16...
                              Ще погледна БГ сайтовете, в DE бих избрал от тези (предлагане за този размер):
                              1. Nokian Weatherproof SUV
                              2. Pirelli Scorpion Verde All-Season


                              Nokian в последните години показват отлични резултати.

                              В БГ (избора за този размер, а и като общо предлагане не е голям) имa го PIRELLI SCORPION VERDE ALL SEASON
                              или DUNLOP GRANDTREK ST20


                              Последно редактирано от ivied; 25-11-16, 18:21.

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                                Виж добре, но мисля, че размера е 215/70/16 - не ти трябва 215/75/16...
                                Ще погледна БГ сайтовете, в DE бих избрал от тези (предлагане за този размер):
                                1. Nokian Weatherproof SUV
                                2. Pirelli Scorpion Verde All-Season


                                Nokian в последните години показват отлични резултати.

                                В БГ (избора за този размер, а и като общо предлагане не е голям) имa го PIRELLI SCORPION VERDE ALL SEASON
                                или DUNLOP GRANDTREK ST20


                                Мерси много... мислех, че могат да се намерят и по-евтини, но явно няма под 200лв на гума
                                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                                Honda Africa Twin XRV 750

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X