Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

    Здравейте, аз съм от Стара Загора, току що се регистрирах. Ще обясня проблема ако някой може да даде мнение, друга подобна тема не видях. Колата я карам над 60 000 км вече, сега е на 223 000 км.
    Значи след няколко проби и буксуване на снежни поляни съм вече почти 100% сигурен че предните колелета не завъртат. Пробвах го на бързи и бавни само задните колелета превъртът на снега и буксуват предните не желаят да се включат. Лятото много не съм го включвал но проблемът е от скоро преди си вървеше, като трябва да отбележа че съм го карал 4x4 и на асфалт не малко, което не е препоръчително както разбрах. Предните "хъбове" са автоматични. Също, преди като пуснех 4x4 завиването беше доста по-трудно и с по-малък ъгъл, като се чуваше едно силно единично препукване при бавно и остро завиване. Сега като пусна 4x4 си завива както и когато е само задно, което допълнително ме убеждава че работата не е наред. Та какво може да е станало - "хъбове", раздатка или нещо друго и как да разбера по-добре преди да отида при майсторите? Иначе имам отделно една повредена скоростна кутия сменена с друга преди година, както и съвсем вред раздатъчна, но след подмяната с тези в момента 4x4 вървеше !
    Има и един друг проблем след едно затъване в пясък и много буксуване на задна, та от тогава като пусна на задна се чува леко тракане още докато върви бавно на задна! Мисля че това е отделен проблем, който също не знам от къде идва но го споменавам, че материята е сложна за мен )
    Благодаря предварително на всеки откликнал.
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

  • #2
    От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

    Лесно можеш да се ориентираш - включваш 4x4, някой гледа от страни дали се върти предния кардан и предните полуоски - при терано/маверик поне се виждат. Ако - да, хъбовете са чао, ако не - раздатка. Може и каре да си скъсал , знам ли.Остава и варианта да си счупил преден диф., но тогава щеше да има по-богато звуково оформление...
    При всички случаи, ако искаш 4x4, явно ще ходиш на майстор. Ако са хъбове - между 200 - 350 лв втора ръка автоматични, около 380-400 лв нови ръчни-за комплект. Може и капачки да и сложиш, ако я караш основно ОФФ.
    Раздатка явно си имаш.
    Успех и пиши какво е излязло.

    Коментар


    • #3
      От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

      Колегата вече ти е изброил, но по реда на вероятност:
      - хъб/ове
      - раздатка
      - преден диференциал.

      И не пускай 4х4 на терен с добро сцепление. Тогава просто не ти трябва, отделно дето пречи. Предполагам си го уморил точно с това си поведение.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
        като трябва да отбележа че съм го карал 4x4 и на асфалт не малко, което не е препоръчително както разбрах.
        Не си схванал правилно ЗАБРАНЕНО Е особенно на завои.
        Явно колега ще разбереш какво не трябва да се прави, ама по скъпия и труден начин. Според мен си прецакал хъбовете или поне само единия. Когато единия хъб е "освободен" не работи целия преден мост. Сега най-добре смени и двата с ръчни. Така при следващия опит да се включва на неподходящ терен 4х4 от теб или от някой друг, няма да се повреди нищо.
        Последно редактирано от nola; 15-12-10, 13:29.
        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

        Коментар


        • #5
          От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

          Темата ме заинтригува. За да се разбере точно какво е на Маверика (Тераното) е необходима малко гимнастика. Нека да се опитаме да направим една лека диагностика от дистанция и после да е покоментираме. За целта е необходимо да вдигнем предна лява гума от земята, завъртаме е обратно на часовниковата стрелка- трябва да се върти свободно. После се налага да се легне леко отдоло и да завъртим предния кардан в двете посоки почти до един оборот (казвам в двете посоки защото немога да се сетя в момента в коя заключваха хъбовете). после завъраме прдната гума и проверяваме дали се върти карданчето. Това всичкото се прави на изключен преден мост. Сега е вече момента да се включи на скорост и да пуснем 4х4. Завъртаме предна лява гума. В това положение нетрябва да се върти. През цялото време се ослушваш и за щракане. Като направиш всичко това кажи кога се появява щракането и кога гумата се въри сама и кога с кардана. Накрая преди да пуснеш колата изключи 4х4 и завърти предната гума по посока на часовниковата стрелка докато изключи предния мост (оборот-два). Забравих:ВСИЧКОТО ТОВА СЕ ПРАВИ НА ЗАГАСЕН ДВОГАТЕЛ
          Чакам да ми кажеш какво си наблюдавал за да констатираме и отказа на моста

          Коментар


          • #6
            От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

            Първоначално публикуван от MAXS Преглед на мнение
            ...(казвам в двете посоки защото немога да се сетя в момента в коя заключваха хъбовете).
            Хъбовете заключват и в двете посоки.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

              Благодаря ти sparky за допулнението, небях сигурен за това и писах да завърти в двете посоки. Все трябваше да зацепи

              Коментар


              • #8
                От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

                Мерси много за отзивите, хич не се бях сетил да погледна полуоските и кардана дали се въртят а пък то е елементарно наистина ама нали трябва някой да ти каже поне първия път ) та въртяха се и кардана и полуоските, а пък това от MAXS може и да го пробвам че точно левия ХЪБ е проблема май. Аз я закарах на моите майстори все пак и те казаха че левия е бил откопчан и е поизносен а десния май още го бива. Казаха че са го оправили малко но е временна работа, а този майстор Росен, "сервиза" /гараж/ му е малко под бензиностанция "Ок" е от много добрите, за Стара Загора го препоръчвам.
                Сега остава проблема и ще трябва да търся поне един автоматичен ХЪБ. Малко ми е странно как само единия ще е зле обаче, а пропуснах да ги питам дали са отваряли и десния защото видях че почнаха от левия. Малко съм в дилема сега дали да търся един автоматичен или 2 ръчни. Обаче ако са ръчни и ги оставя примерно включени за цяла зима /защото пък над тях има и капачки на джантата/ няма ли да се загуби от маневреността дори и без включено 4x4? и ако не пречи на нищо защо въобще да ги изключваш? Има и един въпрос основен - КОГА ДА ВКЛЮЧВАМ 4х4 НА АСФАЛТ ? Изброявам как го разбирам аз: Сняг - да , Сух асфалт - не, Мокър асфалт - ?, Ако дърпам някой на асфалт - ? При спускане на мокър асфалт - ? Не ми е съвсем ясно настилката ли е проблема или завоите за 4х4 на Тераното ? Много въпроси май а )
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • #9
                  От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

                  Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                  Мерси много за отзивите, хич не се бях сетил да погледна полуоските и кардана дали се въртят а пък то е елементарно наистина ама нали трябва някой да ти каже поне първия път ) та въртяха се и кардана и полуоските, а пък това от MAXS може и да го пробвам че точно левия ХЪБ е проблема май. Аз я закарах на моите майстори все пак и те казаха че левия е бил откопчан и е поизносен а десния май още го бива. Казаха че са го оправили малко но е временна работа, а този майстор Росен, "сервиза" /гараж/ му е малко под бензиностанция "Ок" е от много добрите, за Стара Загора го препоръчвам.
                  Сега остава проблема и ще трябва да търся поне един автоматичен ХЪБ. Малко ми е странно как само единия ще е зле обаче, а пропуснах да ги питам дали са отваряли и десния защото видях че почнаха от левия. Малко съм в дилема сега дали да търся един автоматичен или 2 ръчни. Обаче ако са ръчни и ги оставя примерно включени за цяла зима /защото пък над тях има и капачки на джантата/ няма ли да се загуби от маневреността дори и без включено 4x4? и ако не пречи на нищо защо въобще да ги изключваш? Има и един въпрос основен - КОГА ДА ВКЛЮЧВАМ 4х4 НА АСФАЛТ ? Изброявам как го разбирам аз: Сняг - да , Сух асфалт - не, Мокър асфалт - ?, Ако дърпам някой на асфалт - ? При спускане на мокър асфалт - ? Не ми е съвсем ясно настилката ли е проблема или завоите за 4х4 на Тераното ? Много въпроси май а )
                  При изключено 4х4 това че хубовете ти са заключени не влияе никак на управляемостта. Аз така карам по цяла зима.

                  ...обаче да сложиш капачки върху ръчен хъб ми се вижда малко "лайноягодка". Като те гледам си си баш за автоматични. По моргите има.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

                    И аз съм на мнение че за теб са само автоматичните хъбове. Те си знаят работата само където нетрябва да забравяш че като изключиш 4х4 трябва да върнеш 3-4м назад за да ги отключиш. А на въпроса защо точно левия хъб е дал фира: той е на късата полуоска и поема основните натоварвания.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

                      Не влиза капачката върху ръчния хъб-пробвано, а и за какво?
                      Тъй- като това си е чест проблем при терано, ще ти е трудно да намериш автоматичен, поне аз когато търсих във Варна, намерих само на две места.В Царева ливада- имат поне 10 теранота и нито един хъб. Цената не ми допадна-за нещо незнайно как експлоатирано и незнайно в какво състояние.Това и наклони везните в полза на ръчните, а на мен ми трябваха и двата .Явор- вромос щеше да внася китайски-ръчни на по-нормални цени- ако имаш интерес- питай.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

                        Само където неможахме да разберем какво се разбира под нормална цен.
                        Аз също се интересувам за ръчни защото смятам да сменям мойте автоматични.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

                          За мен не е нормална цена от 400лв, щото вътре няма почити нищо.Едно каре като изработка е в пъти по- сложно.Аз дълго време се чудих дали да не си направя капачки за 4x2, за 4x4 имам и така да карам , като сменям капачки на пътя, ама е тъпо и неудобно.Примерно около 200 лв е що годе приемлива цена, според мен.
                          При липсата на особен избор обаче....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

                            Здравей колега, аз имам същия Маверик със същия проблем. За хъбове втора употреба ми искаха 300-400 лв. Със малко съвети от Спарки и други колеги, реших да си поръчам нови ръчни хъбове от Англия AVM на приблизително същата цена, тези дни трябва да дойдат.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ford Maverick '94 2.7 TD Дълга База - ПРОБЛЕМ 4x4 отказа !

                              Щом не се събират ръчни в джантите на маверика - модела с капачка форд отгоре, както казва колегата ще търся само един автоматичен. Все пак ако я няма капачката ще се пълни с вода и кал. Ако някой има един за продаване автоматичен, мога да го взема! Ама 200 лева за използван хъб и на мен ми се вижда много.
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                              X-trail 2.2 Di 2003
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X