Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Само да допълня, колата дойде в 16ч., помпата беше свалена до вечерта, електрониката ремонтирана през нощта и на другия ден около 2 след обяд колата беше готова.Екпресна услуга-качване и сваляне на помпата + ремонт на ел.блока за под 24 часа
    Ама пък нали си искаше колата за празниците
    Да, така е.
    пък и експресното репатриране за почти без пари и без мое присъствие също не е за пренебрегване, за което благодаря пак.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

      Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
      ...П.С. На тази верига няма почти никакво натоварване, тя задвижва само балансиращите валове. Аз даже ходих с моята до Италия преди да я разглобя минах към 3000-4000 км и с това тракане нямаше проблеми. То аз съм забелязал,че трака само на тихи обороти. Като подам леко газ и се скрива тракането. Така ,че при високи обороти е леко изпъната веригата.

      Колега какво стана с мотора? гадния метален звук изчезна ли след смяната на обтегача?
      no signature no problems

      Коментар


      • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Колега какво стана с мотора? гадния метален звук изчезна ли след смяната на обтегача?
        Да изчезна, то си личеше където се е търкала веригата по железната част на успокоителя. Двигателя работи по съвсем различен начин.
        Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
        Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

        Коментар


        • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Само да допълня, колата дойде в 16ч., помпата беше свалена до вечерта, електрониката ремонтирана през нощта и на другия ден около 2 след обяд колата беше готова.Екпресна услуга-качване и сваляне на помпата + ремонт на ел.блока за под 24 часа
          Ама пък нали си искаше колата за празниците
          Само да попитам,защо е нужно да се сваля ГНП-то като може да се демонтира само електрониката,след което да се отремонтира и отново да се монтира.Цялата музика отнема 2-3 часа за ремонт.
          Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
          Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

          Коментар


          • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

            Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
            Само да попитам,защо е нужно да се сваля ГНП-то като може да се демонтира само електрониката,след което да се отремонтира и отново да се монтира.Цялата музика отнема 2-3 часа за ремонт.
            Това за което говориш е закърпване, колкото да се продаде колата примерно.Ако въобще запали.Не знам, ти ли ги правиш така ремонтите на тия помпи, или просто така си чул.Има много причини ремонта да НЕ се прави по този начин.Няма да ги изброявам тук, има тема за тези помпи във форума....
            Въобще, много станаха "майсторите" на тези помпи.Сигурно за това хората ми се обаждат и викат-абе ремонтираха я, изкара 40км. и пак изгасна...Можеш ли сега да я оправиш.Не, НЕ мога вече...
            Последно редактирано от kiki.t; 17-03-11, 22:17.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

              Не се засягай колега,но и без да се сваля ГНП-то като се отремонтира кара хиляди километри. Не ремонтирам ГНП-та поне не ми пише в подписа.
              Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
              Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

              Коментар


              • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
                Не се засягай колега,но и без да се сваля ГНП-то като се отремонтира кара хиляди километри. Не ремонтирам ГНП-та поне не ми пише в подписа.
                Не е въпрос до засягане.Но след като не се занимаваш с това, а аз се занимавам предимно с тия гнп-та и в общи линии правя по едно на ден, ти казвам-да, може да се направи и така, ама не си е работа.Става колкото да се отбие номера, а това че някое изкарало дълго така-чист късмет.Ама аз на късмет не мога да разчитам като дам на човека гаранция, щото като ми докара след две седмици обратно колата на рапатрак-кво правиме ?? Или пък след ремонта не може да вдигне примерно повече от 2000об. и тн.
                Ремонта на тия помпи на пръв поглед изглежда лесен, но въобще не е така.....
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                  Колега като прочетох това почти се отказах да сменям моята ОФА 2.5 TDS 1998 gг.

                  Коментар


                  • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                    Първоначално публикуван от modul Преглед на мнение
                    Колега като прочетох това почти се отказах да сменям моята ОФА 2.5 TDS 1998 gг.
                    Ми карай си я със здраве тоя мотор 2.5 всички го знаем....
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                      Колега fanatic не се засягай ! Просто чета редовно форума и бях решил , че този модел ОФБ 2.2 ДТЛ е доста читав и останах много учуден от написаното от теб.Желая ти много хубави моменти с новата ФРОНТЕРА !

                      Коментар


                      • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                        Първоначално публикуван от modul Преглед на мнение
                        Колега fanatic не се засягай ! Просто чета редовно форума и бях решил , че този модел ОФБ 2.2 ДТЛ е доста читав и останах много учуден от написаното от теб.Желая ти много хубави моменти с новата ФРОНТЕРА !

                        Не се засягам, затова съм сложил имот иконата по-горе.
                        Може би си останал с грешно впечатление. Мотора е много добър аз лично съм очарован. Недостатък му е (което е валидно и за всички агрегати) е предишната поддръжка или по-точно липсата на такава. Иначе двигателя е прекрасен за каране, вдига обороти изключително бързо като бензинов двигател, сравнено с късата ми фронтера тази е като състезателен автомобил а е автоматик. Няма нищо общо с динамиката и работата на стария тип дизелови мотори какъвто притежаваш, имам приятели с 2.5 просто няма никакво място за сравнение с 2.2-то.
                        Аз винаги съм се стремил да съм обективен в мненията си и не съм прикривал проблемите които съм имал което е валидно за много от колегите за да не излезе че са се прекарали, може би това те е навело на мисълта че колата е скапана.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                          Да най-вероятно всеки премълчава по нещо . Въпреки всичко аз все още не съм се отказал от идеята за покупка на ОФБ 2.2 дизел.Мислех си ако мога да продам старата но явно ще е доста трудно.Все пак ако не е тайна колко приблизително ти излезе ремонта на твоята ?

                          Коментар


                          • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                            Първоначално публикуван от modul Преглед на мнение
                            Да най-вероятно всеки премълчава по нещо . Въпреки всичко аз все още не съм се отказал от идеята за покупка на ОФБ 2.2 дизел.Мислех си ако мога да продам старата но явно ще е доста трудно.Все пак ако не е тайна колко приблизително ти излезе ремонта на твоята ?
                            Aз ремонт на двигател не съм правил. Правих единствено на помпата и то не защото не работеше ами превантивно, за да избегна да изгори електрониката някъде по чукарите и както съм автомат да си остана там. Смених авансово бутално и електроника излезе около 500-600 лв. заедно с частите купени директно от Бош. Само съм сменил маслата на останалаите места по автомобила, и съм ремонтирал АБС-а. Всичко до тук заедно с аларми регистрации, номера застраховки и и всякави масла около 2000 лв.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение

                              .....Мотора е много добър аз лично съм очарован. Недостатък му е (което е валидно и за всички агрегати) е предишната поддръжка или по-точно липсата на такава. Иначе двигателя е прекрасен за каране, вдига обороти изключително бързо като бензинов двигател.....
                              +1
                              Деликатният агрегат VP44 изисква професионално отношение,а слабото му място-ел. блок за управление е бизнестрик наBOSH.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X