Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

    Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
    Да...с интерес ще следя темата и успех в събота.
    Всъщност какво се случи със старото магаре,че и аз съм в един филм за ДБ.
    Oще не се знае, или ще си го карам или ще го продавам. Ще видя дали жена ми иска да кара някое от 2-те.
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Oще не се знае, или ще си го карам или ще го продавам. Ще видя дали жена ми иска да кара някое от 2-те.
      Със сигурност ще ти вземе новата
      Успех в събота и дано да попаднеш на нещо на малко километри. Стискам палци, че ти отдавна си се наканил на ДБ. Дано до имаш късмет.

      Коментар


      • #18
        От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
        Със сигурност ще ти вземе новата
        Успех в събота и дано да попаднеш на нещо на малко километри. Стискам палци, че ти отдавна си се наканил на ДБ. Дано до имаш късмет.
        Аз с удоволствие ще и я дам, нали е автомат, ще и е по-лесно.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Ооо това си е направо за отделна тема
          Но накратко. Няма аналог като цена на придобиване и последваща подръжка. Да не говорим, че няма нито един дизел в тоя клас и години който да харчи толкова при производствена спецификация.

          Преди отново да избера фронтера, гледах Тойота KJ95, Grand Cherokee WJ 2.7, Jeep KJ Liberty 2.8 CDR. Бях готов да се разделя с 14-17 000 лв. но нито един от изброените не е съизмерим по качествата които изброих по-горе. Вярно че всеки си има предимства ( Издържливост, лукс ) но за мен са по-важни ремонтнопригодност, цена на частите и не на последно място текущи разходи (застраховки, такси и т.н).

          П.С. Моля собствениците на изброените по-горе превозни средства да не спамят в тази тема
          Браво,...самата истина....нека всички заинтересовани и съмняващи се да си разпечатат този пост и да поразмислят в/у него.!!!
          По мое скромно мнение ,Х22DTH на Фронтера може да се сравнява( е подобен) по параметри само с култовия 300 Tdi на LR(единственият монтиран на цялата гама джиповe LR ).Под параметри имам предвид почти еднаквите компресия и ход на буталото,мощност и N/m.
          В конструктивно отношение обаче, приликите на двата агрегата се изчерпват като чели с това,че са 4-цилиндрови TDI-та с директно впръскване.При 2.2DTI предавателният механизъм е верига,което за мене е „ +”,а 16-те клапана предлагат по-динамично поведение на мотора.
          http://www.offroad-bulgaria.com/atta...3&d=1272018432

          Коментар


          • #20
            От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

            Колеги с 2.2 дти може ли да ми кажете къде по показателя за температура на мотора пали перката? 1 или 2 скорости е. Да знам какво да гледам утре.
            колко бързо достига тая температура в тези студове?
            на място ще я стигне ли?
            мерси предварително.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Колеги с 2.2 дти може ли да ми кажете къде по показателя за температура на мотора пали перката? 1 или 2 скорости е. Да знам какво да гледам утре.
              колко бързо достига тая температура в тези студове?
              на място ще я стигне ли?
              мерси предварително.
              При 2.2ДТИ перките са две,задвижват се с електомотори,които се активират от термодатчик."Пусковата" температура на тези датчици не е посочена в ръководството.По мое наблюдение е около 100-те градуса,имайки предвид,че термостата отваря при 92.
              Не съм забелязъл вентилаторите да работят на степени..,ако има и по-висока скорост може при мен да не се е налагало да се включи??...,не мога да бъда категоречен!
              При тези студове мотора трябва доста да го натовариш за да вкл.перките.На мене миналата зима ми се случи само веднъж ,но тогава бях затънал в една киша и се мъчих около час докато изляза.
              Иначе, и при минус 10 двигателя загрява добре ,(имам предвид раб.температура) и работи меко.
              Дано да съм ти бил полезен.
              Успех в начинанието!

              П.П. Ама защо АСК,.... твое предпочитание ..или окомплектовка на конкретната оферта?

              Коментар


              • #22
                От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                П.П. Ама защо АСК,.... твое предпочитание ..или окомплектовка на конкретната оферта?
                Мое изрично условие
                Благодаря пак.
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                  На място ако включи перките според мен нещо не е наред.При мен се е случвало само лятото и то при сериозна гонка по сериозен баир.Иначе наистина около 100 те градуса се включват.
                  Jeep Гранд Чероки 3.1

                  Коментар


                  • #24
                    От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                    Двигателят е перфектен 2.2 DTI ,аз на моята и сложих чип-тунинг софтуерен и натегнах клапана на турбото с два оборота и сега няма да изпушва черно и ускорява супер. Извънградско върви доста прилично до 160 km/h. И като разход на гориво ми харесва, миналата седмица в събота напълних резервоара да проверя лично как гори от пълен до пълен резервоар. Успех утре. Малко съм резервиран за кутията и то единствено, че е джип. Иначе съм за АСК при леките коли,няма такава екстра.
                    Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                    Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                    Коментар


                    • #25
                      От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                      Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
                      Двигателят е перфектен 2.2 DTI ,аз на моята и сложих чип-тунинг софтуерен и натегнах клапана на турбото с два оборота и сега няма да изпушва черно и ускорява супер. Извънградско върви доста прилично до 160 km/h. И като разход на гориво ми харесва, миналата седмица в събота напълних резервоара да проверя лично как гори от пълен до пълен резервоар. Успех утре. Малко съм резервиран за кутията и то единствено, че е джип. Иначе съм за АСК при леките коли,няма такава екстра.
                      Щото не си карал автомат на оффроуд. Няма начин да направиш такива неща със съединител.
                      Пък и с тая фронтера няма да има офроуд. Освен на пикници или леки забежки.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Пък и с тая фронтера няма да има офроуд. Освен на пикници или леки забежки.
                        Охаа, значи старата остава и ще заприлича на "канче за ОФФ", пък и клима си има и то по-добър от тази на новата ти бъдеща фронтера.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                          Купих я. С брат ми изненадахме автоджамбазина 15 минути преди да излезе да я пали. Стояхме си кротко в нашата кола отвън, часът беше 8:15 а навън беше -15 ( поне така се усещаше ).
                          Според мен не беше палена от предния ден поне. Запали с около 4-5 секундно въртене на стартера. Турбото на студено посвирва на топло е ОК.
                          Не намерих къде е пробката за наливане на АСК за да видя маслото дали не е прегоряло.
                          Налях нафта и таман тръгнахме, изминах точно 6.2 километра леко каране и хоп изненада, светна чек енджин. Ако бях над 50 със сигурност щях да получа инфаркт. Спря да ускорява над 3000 оборота. И така до София, странното е че както си карах на околовръстното и лампата загасна, започна да ускорява, после пак светна после пак загасна.
                          Като я регистрирам веднага съм при Кики.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                            Честито! Дано не излезне нищо сериозно с "чек енджина"! Дълго да и се радваш!
                            Чакаме и снимки по-нататък!
                            Казано е:
                            -"Обичай ближния",
                            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                            Коментар


                            • #29
                              От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                              Честита ти придобивка.

                              Обикновено това се получава или от тръгнал дебитомер или калпави съединителни букси по жиците.
                              То диагностиката ще каже де.

                              Перките са на две степени. Зимно време е почти невъзможно да включи перки. На празен ход - абсурд при здрав двигател, даже не може и да загрее до раб.температура.
                              Лятно време само на сериозен баир и/или включен климатик.

                              ОPEX (всички разходи без амортизацията) на моята е 19 ст/км , малко са колите от тоя клас дето могат да се похвалят с такова число.


                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Налях нафта и таман тръгнахме, изминах точно 6.2 километра леко каране и хоп изненада, светна чек енджин. Ако бях над 50 със сигурност щях да получа инфаркт. Спря да ускорява над 3000 оборота. И така до София, странното е че както си карах на околовръстното и лампата загасна, започна да ускорява, после пак светна после пак загасна.
                              Като я регистрирам веднага съм при Кики.
                              Последно редактирано от ss7; 18-12-10, 22:35.
                              [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
                              [/URL]

                              Коментар


                              • #30
                                От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                                Ми ЧЕСТИТА да ти е фронтерката, нали знаеш , че всичко се прави. Дано е нещо дребно,кабелче,куплунг,абе няма страшно. Успех и много да те радва.
                                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X