Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с аларма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с аларма

    Здравейте колеги, преди бях писал за един бушон които е свързан към + на акумулатора но в другия си край е разкачен та предположих че е за алармата тъй като тя изглежда не работи но е някакси вързана че с натискане на бутоните на дистанзионното отключва заключва при това се издава троен звуков сигнал от сирената при заключване и светват мигачите, а при отключване е един. Иначе на вибрации и движение не реагира както и на отваряне на врати. Обаче откакто застудя наблюдавам следния ефект- пре палене най вече на студено в момента в който завъртам стартера алармата припиуква иднократно придружено и от мигачите и си пали. Възможно ли е в случая да има пад на напрежение и това да е причината?
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

  • #2
    От: Проблем с аларма

    ако акумулатора е разреден и при палене черпи повече ток може да сигнализира. според мен първо направи замерване с мултицет при неработещ двигател и виж дали някоя клетка не е останала с малко електролит. ако е така най добре свали акумулатора долей задължително дестилирана вода и го дръж поне 4-5 часа на топло и включен към токоизправител. времето е достатъчно за смесването на водата и електролита. пробвай да запалиш и сигнала от алармата неби трябвало да го чуваш. при мен пък от няколко месеца при включване и изключване на алармата ми светят само левите мигачи и се каня да отида на майстор но неми остава време.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с аларма

      Да и аз ще потвърдя мнението на колегата. Когато ми се е разредил акумулатора при опит за палене алармата се задейства за момент.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с аларма

        Здравей Колега,
        Само да попитам - алармата кога е слагана и каква марка е (ако знаеш).
        Може и самата аларма да се е повредила.
        Моя съвет е да отидеш при проверен жичкаджия, за да ти превърже или смени алармата.
        На практика, съдейки по описаното по-горе, ти нямаш аларма, а само устройство което вдига шум
        Успех.
        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
        Opel Campo 3,1 TD '99
        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с аларма

          Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
          Здравей Колега,
          Само да попитам - алармата кога е слагана и каква марка е (ако знаеш).
          Може и самата аларма да се е повредила.
          Моя съвет е да отидеш при проверен жичкаджия, за да ти превърже или смени алармата.
          На практика, съдейки по описаното по-горе, ти нямаш аларма, а само устройство което вдига шум
          Успех.
          Алармата е SPAL колега, доста известна марка явно тъй като произвеждат и други неща афтър маркет. Аз си изтеглих манюал за нея и има доста функции включително такава наречена Валет Моуд при която алармата работи като просто устройство с дистанционно за отключване обаче се опитах да изляза от този моуд но не стана. Иначе предполагам е монтирана още в Англия тъй като стоят стикерите на фирмата дистрибутор. Това което си мисля е че предния собственик е имал проблем и е откачил този кабел който не виждам къде отива и си мисля че след като алармата се задейства от дистанционното все пак има захранване и това откаченото кабелче е от някакво автономно захранване което е възможно да е неизправно и да е изтощавало акумулатора. Но това са предположения.
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с аларма

            Здравей Колега,
            Добре си започнал да се бориш с алармата.
            Може сирената да е с автономно захранване и когато акумулаторите й заминат започва само да консумира ток (това са само предположения)
            Ако не можеш да се оправиш, може някой ден ( като се стопли) да минеш да си побъбрим и поне да я огледам и да ти дам насока какво да правиш.
            Успех.
            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
            Opel Campo 3,1 TD '99
            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с аларма

              при мен на алармата си има и стикер със знака на хонда и си мисля че е монтирана фабрично. очудих се че има и обемен датчик който не се вижда некъде в купето. разбрах за него чак, като ми счупиха предно дясно стъкло. той ме е спасил. при чупенето има техника с която не се задейства шоковия датчик но при опит да се бръкне с ръка за да се вземе нещо от вътре пищи яко. доволен съм от алармата и от застрахователите(оправиха ми всичко)
              Honda CR-V I 2000 г.
              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с аларма

                Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                при мен на алармата си има и стикер със знака на хонда и си мисля че е монтирана фабрично. очудих се че има и обемен датчик който не се вижда некъде в купето. разбрах за него чак, като ми счупиха предно дясно стъкло. той ме е спасил. при чупенето има техника с която не се задейства шоковия датчик но при опит да се бръкне с ръка за да се вземе нещо от вътре пищи яко. доволен съм от алармата и от застрахователите(оправиха ми всичко)
                При мене този датчик е под калъфа на скоростния лост.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X