Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 3.0 вдигане на оборотите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

    Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
    Прави сте за това, но и аз гледах с него и я нямаше....
    А къде гледа ?
    Трябва да е при предпазителите в купето. Един правоъгълен куплунг десятка май беше.
    Вие какво търсите?

    Това трябва да е:
    LZ5ZI qth HASKOVO
    Pajero II GLS 3000 V6

    Коментар


    • #32
      От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

      Ми я кажете тогава ,каде се намира тази букса ...или направете една две снимчици ,да си знаем занапред ...
      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

      Коментар


      • #33
        От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

        ivan4o мерси много! Ще гледам пак. Там гледахме ама не я намерихме... То и при мен е малко лютеница там защото си правих аларма и централно сам и всички кабели са там, но ще ровя пак да видя. Благодаря!!!
        GSM: 0898 554713
        Уебсайт: BULEXTREME.com

        Коментар


        • #34
          От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Аман от талибани, набедени за майстори!
          Глупаците от Мицубиши са предвидили регулиране на оборотите, но щом "майсторът" ти казва, че няма, значи няма
          Въпросният 6G72 е доволно прост двигател и след като с него не могат да се преборят не стъпвай повече там.
          Необходима ти е единствено плоска отвертка.
          Покажи му го. Буксата също е на мястото си - просто не е, където я е търсил. Това не е германски леген
          Ако се затрудняваш и си от София мога да ти съдействам 0886 24 24 93

          Благодаря много за снимката!!! Помогна И "майстора" този болт се опитваше да развърти, но не успя да го захване ли не знам... каза просто, че "явно няма болт там". Е работата вече беше много на зле и реших да потърся пак болта. Воала и той си беше там. Развъртях го доста и в момента на P и N е на 1000 оборота, а на R и D около 700. Мисля, че така е ок? Другото което забелязах е, че губя масло на скоростната кутия(автомат). Сега го проверих защото премигна жълтата лампа за масло на таблото и на топъл двигател и карана кола е на минимума на HOT. Имате ли идея дали е проблем да купя някакво масло за автомат и да долея, защото не мога да намеря листа с това което е сипано Също така може ли да го сипя през мястото където стои щеката? Също така ме интересува каква ре разликата като литри м/у мин и мах на "HOT".

          П.С.

          Мисля, че го намерих маслото - ATF-3000. Колко да купя от него и да сипя? Също така някой има ли идея от къде да го купя?
          Последно редактирано от Митков; 26-12-10, 15:04. Причина: допълнение
          GSM: 0898 554713
          Уебсайт: BULEXTREME.com

          Коментар


          • #35
            От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

            охоооооооо , някой е взел 3000V 6,ЧЕСТИТО, обади се като си по-свободен , има много да си говорим за жипките и псевдо майсторите, все пак три години търкалям "баба яга" и съм се нагледал и наслушал на какво ли не, пък се и понаучих
            0887 222 143

            Коментар


            • #36
              От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

              Първоначално публикуван от KOCEDM Преглед на мнение
              охоооооооо , някой е взел 3000V 6,ЧЕСТИТО, обади се като си по-свободен , има много да си говорим за жипките и псевдо майсторите, все пак три години търкалям "баба яга" и съм се нагледал и наслушал на какво ли не, пък се и понаучих
              0887 222 143
              След нова година като имам повечко време ще звънна задължително
              GSM: 0898 554713
              Уебсайт: BULEXTREME.com

              Коментар


              • #37
                От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                Жълтата лампа ,на таблото е за маслото на мотора ,това е един вид нивомер (замества пръчката за маслото ),а автомата няма лампа за нивото а една червена за температурата ,маслото можеш да го сипеш само през пръчката за масло ,цялата кутия събира 7 л. аз като съм го сменял никога не съм събирал повече от 6 л. винаги остава в нея и турбините ...маслото ще го мериш на топла кутия след дълго каране и на запален двигател на ''P''там на пръчката има топло мерене и студено ,минимум и максимум
                MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                Коментар


                • #38
                  От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                  Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                  Жълтата лампа ,на таблото е за маслото на мотора ,това е един вид нивомер (замества пръчката за маслото ),а автомата няма лампа за нивото а една червена за температурата ,маслото можеш да го сипеш само през пръчката за масло ,цялата кутия събира 7 л. аз като съм го сменял никога не съм събирал повече от 6 л. винаги остава в нея и турбините ...маслото ще го мериш на топла кутия след дълго каране и на запален двигател на ''P''там на пръчката има топло мерене и студено ,минимум и максимум
                  Точно това имах в предвид под HOT. На топла кола и съм я карал гледам пръчката на маслото на скоросната кутия и ми показва, че е на минимума. Иначе жълтата лампа мисля, че е за маслото на скоростите. Поне така бях чел някъде. Ще проверя отново.
                  GSM: 0898 554713
                  Уебсайт: BULEXTREME.com

                  Коментар


                  • #39
                    От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                    Не тази лампа е за двигателя ,а щом при запален и топъл двигател е на минимума можеш да и долееш с една фуния през тръбата на пръчката за маслото ,но винаги проверката я прави при запален двигател на P или на D ,с някой асистент да държи спирачка ....
                    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                    Коментар


                    • #40
                      От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                      Проверката на АТФ в автомата се проверява след 10-ина км каране. След това на спирачка преминаваш през всички позиции на селектора, като задържаш по 2-3 секунди. После се поставя на N, при работещ двигател, като колата е на ръчна (ако не работи някой държи крачната спирачка) Вади се щеката, избърсва се, пак се вкарва и се гледа. Долива се през нея.
                      Жилото на кикдауна се регулира, като при угасен двигател се натиска докрай педала на газта. Стоперът на жилото трябва да се подава 1мм от оранжевия шлаух.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                        Блгодаря много за съветите! Само да попитам проблем ли е ако сипа друга марка масло защото не знам марката на моето а ATF-3000 изглежда, че е някакъв стандарт. За жълтата лампа в такъв случай не знам защо присветва. Двигателя ми си има достатъчно масло.
                        GSM: 0898 554713
                        Уебсайт: BULEXTREME.com

                        Коментар


                        • #42
                          От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                          Не зная какво е това ATF3000. При теб се налива Dextron 2 или 3.
                          Жълтата лампа може да присветва, ако в двигателя маслото е под минимума, ако е неизправен датчикът или е прецакан проводникът към него - намира се отдолу отдясно на двигателя, в близост до масления филтър. Огледай връзката и дали някъде няма повредена изолация.
                          Последно редактирано от Scrapheap; 27-12-10, 11:10.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                            Аз на мойто сипах Dextron 4 ,мисля че не е проблем ...
                            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                            Коментар


                            • #44
                              От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                              Ходих на комп диагностика и изглежда компютъра не е засякъл никакви грешки. Следва отстраняване на проблема със стъпковото моторче. Сега въпроса е да обиколя по моргите и да взема едно или да отремонтирам моето. Какво бихте ме посъветвали? Разгледах снимките от Паджеровод, но не знам руски и не знам тези пластини които са снимани нови ли са и купиват ли се от някъде. Също така в началото се замерва нещо но с моя руски ... нищо не разбрах
                              GSM: 0898 554713
                              Уебсайт: BULEXTREME.com

                              Коментар


                              • #45
                                От: Pajero 3.0 вдигане на оборотите

                                Не е чак толкова сложно. До сега четох руснаците. Ама ако не ти се занимава утре ще потърся телефона на човека дето ми пренави моторчето на печката.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X