Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

    Маслото на двигателя и на скоростите беше първото което смених. На двигателя MOPAR, а за скоростите ходих в GEMINI4. За тоя диференциал изобщо не съм се сетил, че се сменя и т.н. Ще се огледам сега из форума за сервизите да си потърся някой по-близо до мен (София, Надежда), че тя колата е на баща ми и като му я взема нещо да се прави и е като вързан...

    Коментар


    • #17
      От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

      за паленето, имах такъв проблем. Като е студена пали а като загрее и загася не пали, докато не изстине. - датчик на разпределителния вал.
      ееееее ,баси бързия охлюФ

      Коментар


      • #18
        От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

        Търси тук в раздел Търговски партньори - http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=120
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • #19
          От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

          И според грешката, която ти е излиза и по симптомите ти от някъде влиза въздух в горивната система. Най вероятното място е горивния филтър.
          Когато сменяте маслото на задния диференциал, сменете и на предния. Най-вероятно са в еднакво състояние. Проверете короната и пиньона също така, когато вдигнете колата на крик хванете една от задните гуми на 12 и 6 часа и разклатете. Ако има много голям луфт има възможност шумът да идва и от лагерите на полуоските.
          За теча на антифриз, кажи първо с какъв антифриз си (какъв цвят), хубаво е и него да смениш, ако имаш възможност. Той се сменява на три години!
          Когато го сменяш си сипи антифриз G-12 той има UV агент и се проверява лесно. Все пак светнете и твоя с UV лампа и проверете дали не свети, по този начин лесно ще локализирате какъвто и да било малък теч.
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #20
            От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

            Благодаря за отговорите и на колегата vladi333 за подробното инфо. Да и аз мислех за това, че влиза въздух ама нещо немога да намеря в нета как да го проверя. Антифриза е зелен, уж гледах за течове но не видях нещо. Утре ще щракна една снимка на едно място където ми се вижда, че има някакъв теч - ако не е свързано с този проблем поне ще знам какво е...

            Коментар


            • #21
              От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

              Първоначално публикуван от PiMPi Преглед на мнение
              ... Сега гасне и в движение от време на време. Дава грешка P1130 ...
              Аз залагам за регулатор на налягането на рейла.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #22
                От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                Колко градуса (-) беше като запали трудно ? Ако е било под -5 и не си сменял горивен филтър, не наливаш добвки за зимата, малко газ за горене, спирт против вода(само спирта се разтваря с водата и оспява да я претика). Напълно е възможно да си имал замръзване на тръбичка по горивната система, парафинизиране на горивото във филтъра. Лятната нафта има такова свойство при отрицателни температури. При замръзване или недостиг на гориво от горе посочените причини е напълно възможно да ти даде тази грешка 1130.
                За теча провери капачката на антифриза, както каза колегата Стянов по горе. Пък ако не е от нея ще ти кажа един начин да си сигурен, че не е някой малък теч ( 250гр. боза в охладителната течност на долу горе загрял мотор) след наливането да поработи поне 15мин. или да имаш някакво ходене някъде най-добре. Ако е теч ще загубиш най много още 100гр. антифриз докато запуши теча и си ок. Ако ли не, отиваш на главата долу. Успех, дано да се разминеш най-тънко.

                Коментар


                • #23
                  От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                  Първоначално публикуван от autogad Преглед на мнение
                  Колко градуса (-) беше като запали трудно ? Ако е било под -5 и не си сменял горивен филтър, не наливаш добвки за зимата, малко газ за горене, спирт против вода(само спирта се разтваря с водата и оспява да я претика). Напълно е възможно да си имал замръзване на тръбичка по горивната система, парафинизиране на горивото във филтъра. Лятната нафта има такова свойство при отрицателни температури. При замръзване или недостиг на гориво от горе посочените причини е напълно възможно да ти даде тази грешка 1130.
                  За теча провери капачката на антифриза, както каза колегата Стянов по горе. Пък ако не е от нея ще ти кажа един начин да си сигурен, че не е някой малък теч ( 250гр. боза в охладителната течност на долу горе загрял мотор) след наливането да поработи поне 15мин. или да имаш някакво ходене някъде най-добре. Ако е теч ще загубиш най много още 100гр. антифриз докато запуши теча и си ок. Ако ли не, отиваш на главата долу. Успех, дано да се разминеш най-тънко.
                  Колега имам два въпроса към теб:
                  1. С този спирт в горивото какво се случва с корекцийте на дюзите и рейл системата?
                  2. Когато сипеш боза тя само малките течове ли запушва, или и малките отвори в радиаторчето на парното?
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • #24
                    От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                    бозата не е като стандартните добавки които имат полепващо свойство тя действа на принципа на закинването и при една промивка с вода всичко излиза за сметка на добавките за течове които наистина намалят фито на всички трабички в системата
                    0,5-1 литър на резервоар не може да даде никакъв негативен ефект смо положителен подобрява до някаква степен октана и разтваря водата. добавките са също на спиртна основа а за почистване на Гор. система са на ацетонова основа. газ не сипвате ли зимата? сигурни ли сме че слагат в навтата достатъчно добавки против замръзване и колко е рафинирана нашата нафта за да няма парафин.еднаква ли е нафтата в БГ и австря ,гер. и др. страни

                    Коментар


                    • #25
                      От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                      Първоначално публикуван от autogad Преглед на мнение
                      бозата не е като стандартните добавки които имат полепващо свойство тя действа на принципа на закинването и при една промивка с вода всичко излиза за сметка на добавките за течове които наистина намалят фито на всички трабички в системата
                      Добре де, а как бозата разбира кои точно течове да спре, и кои дупки да не запушва?
                      Първоначално публикуван от autogad Преглед на мнение
                      0,5-1 литър на резервоар не може да даде никакъв негативен ефект смо положителен подобрява до някаква степен октана и разтваря водата. добавките са също на спиртна основа а за почистване на Гор. система са на ацетонова основа. газ не сипвате ли зимата? сигурни ли сме че слагат в навтата достатъчно добавки против замръзване и колко е рафинирана нашата нафта за да няма парафин.еднаква ли е нафтата в БГ и австря ,гер. и др. страни
                      След като покачва "октана" не покачва ли и детронацията?
                      Едно време се бъркаше като на прасе, то се слагаше масло, то бензин, то ацетон, то газ... Сега като се замисля и патента на Рудолф Дизел е с въглищен прах. Но при "модерните" Common rail системи нещата са доста различни. Гадното ECU интересно защо се бърка от високи детонации

                      А аз за дизела и парафина съм чувал някой работи:
                      Дизеловите двигатели работят с по-тежко гориво от бензиновите - то е съставено от по-тежките фракции, получени при преработката на петрола. Дизеловото гориво се състои главно от парафини - наситени въглеводороди с формула CnH2n+2, при n>20 (до 75%) и циклични въглеводороди. Способността на дизеловото гориво да се възпламенява в двигателя се измерва по скала с мерна единица т.нар. цетаново число. Като еталон за висока възпламенимост се приема веществото цетан (хексадекан C16H34), на което се дава цетаново число 100, а за най-ниска се приема възпламенимостта на нафталина (0). Дизеловите двигатели са пригодени да работят с гориво, чието цетаново число е около 40-50
                      П.П.
                      Пък на колегата дето пита мога да му кажа и колко струва една дюза за да си прецени дали да пробва със разни химически опити като: газ, мас, и оцет. А извинявай това май беше за въшки!
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • #26
                        От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                        Хахаха интересен спор се заформи тука. По въпроса за колко минус става дори и да не е много минус само да застудее и първото палене сутрин не е като хората. Гасненето в движение беше само един път така, че незнам него как да го тълкувам... По въпроса за добавките наливана е някаква ама не помня каква беше. Беше на някаква известна марка ама сега не се сещам... За горивния филтър - на година и половина е. Предната зима имаше подобен проблем бях в БС оттам казаха дюза е обаче незнаем коя е ако е последната може и 1500лв да е ремонта. Казах им благодаря и оттам в СуперДизел. И те казаха, че било дюза. Айде рециклиране на дюзата (та имам си идея за цените на дюзите и рециклирането ) и предната зима мина, лятото мина и сега застудя и пак почна да прави проблеми. Не ми се вярва да е от същата дюза или поне няма логика. По-вероятно ми се струва да е проблема с въздуха(маркучи, горивен филтър и т.н.) - остава само да видя как да го проверя това.

                        Коментар


                        • #27
                          От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                          (Дизеловите двигатели са пригодени да работят с гориво, чието цетаново число е около 40-50) .
                          от там се подразбира, че цетаново число не е твърдо фиксирано и малки корекции според мен няма да са фатални. (и най силната отрова в омерени количества не е отрова)
                          а за бозата съм убеден и го препоръчвам на доста хора и остават доволни. запушва наистина само много минимални дупчици и течове, бозата е от ечемик и има мали власинки които се набиват като клин при излизането от отвора , те са достатъчно малки зада не запушват основната охладителна с/ма)
                          при развита капачка системата с запушването на теча не работи.
                          ако ще се заяждаме няма смисъл. форома е да се помага, споделят мнения, и човекът който е с проблем да отбере най правилното
                          и наистина е хубаво да се уборват и неправилни съвети но не чак толкова остро .
                          аз наливам преди зимата 0.5л спирт и0.5-1л газ на един резервар ако има вода да я претика ако имате и .0.5 двутактово масло няма де е лошо но и без него става
                          това е моя съвет пък правете както решите
                          колегата не казва има ли разрешение на някой от проблемите му.????

                          Коментар


                          • #28
                            От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                            Първоначално публикуван от PiMPi Преглед на мнение
                            ... оттам казаха дюза е ...СуперДизел. И те казаха, че било дюза...Айде рециклиране на дюзата...
                            Aми що не отидеш някъде за една диагностика. Може пак да е дюза, но друга.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #29
                              От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                              Първоначално публикуван от autogad Преглед на мнение
                              (Дизеловите двигатели са пригодени да работят с гориво, чието цетаново число е около 40-50) .
                              от там се подразбира, че цетаново число не е твърдо фиксирано и малки корекции според мен няма да са фатални. (и най силната отрова в омерени количества не е отрова)
                              а за бозата съм убеден и го препоръчвам на доста хора и остават доволни. запушва наистина само много минимални дупчици и течове, бозата е от ечемик и има мали власинки които се набиват като клин при излизането от отвора , те са достатъчно малки зада не запушват основната охладителна с/ма)
                              при развита капачка системата с запушването на теча не работи.
                              ако ще се заяждаме няма смисъл. форома е да се помага, споделят мнения, и човекът който е с проблем да отбере най правилното
                              и наистина е хубаво да се уборват и неправилни съвети но не чак толкова остро .
                              аз наливам преди зимата 0.5л спирт и0.5-1л газ на един резервар ако има вода да я претика ако имате и .0.5 двутактово масло няма де е лошо но и без него става
                              това е моя съвет пък правете както решите
                              колегата не казва има ли разрешение на някой от проблемите му.????
                              Колега, не става ясно тези гимнастики (добавките към горивото) с Common Rail двигател ли ги правиш или с "обикновен" дизел? Има една "тънка" разлика от 700+ лева на дюза. Схемата която ти е пуснал колегата vladi333 е на Common Rail (CRD, HDi, CDI и т.н.)?
                              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                              Коментар


                              • #30
                                От: 2-3 проблема с Grand Cherokee 2.7 CRD

                                Първоначално публикуван от autogad Преглед на мнение
                                ако ще се заяждаме няма смисъл. форома е да се помага, споделят мнения, и човекът който е с проблем да отбере най правилното
                                и наистина е хубаво да се уборват и неправилни съвети но не чак толкова остро .
                                Далече съм от мисълта да се заяждам! Просто обяснявам, какво може да се случи след твоите съвети. Защото съм виждал след подобни съвети как хората се вайкат защо го направих???
                                Форумът наистина е за да си помагаме, но всеки помага както може и в много случай прави мечешка услуга. Защото самият той е бил подведен от някой пишман майстор. Аз за това не казвам, че съветите ти не действат. Напротив бозата работи перфектно. Но това не е някаква роботизирана нано технология, която открива течове. Просто се наслагва по цялата система и запушва и отворите на радиатора!
                                А относно горивото, както ти казах едно време на вакумните помпи се бъркаше яко. Даже беше задължително упражнението с маслото за да се смажат елементите в системата, заради суровите горива.
                                Но във Common Rail системите съвсем не е така, защото има много голяма опасност да съсипеш много неща на чело с дюзите.
                                LZ1HKW
                                Реглаж на преден и заден мост
                                My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X