Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фероза - повдигане на предница...

    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
    Саше,какво казваш за Коледа!????
    Каза, че трябва да ми подариш лебедка...
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #32
      От: Фероза - повдигане на предница...

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Напротив. Отпусни ги. Разлика вероятно ще има, но не главоломна. Ще е към по-добро обаче. А ако отпред си с монро адвенчър, мисли силно по въпроса за смяната им. Напремер от Millner може да се поръчат едни маслени, до колкото помня. Твърди амове отпред просто не ти трябват, еле пък монро. За информация - поне 3-4 пъти са по-твърди на свиване от TrailMaster-а на тераното, например. Освен това не се справят с дребните неравности и дори тераното, чиято предница тежи колкото почти цяла фероза, вози осезаемо по-твърдо от с другите 2 вида (оригинални и ТраилМастер), които съм пробвал.
      Еми, ето какво ще направя!
      Ще си отпусна торсионите леко и ще си намеря маслени за отпред. Ще погледна в Милнер, ама е дълга и широка. Може да им взема размерите и да потърся по магазините нещо от друга марка.
      При мен се усеща всяко камъче, дори с големината на юмрук. Това най-много ме тормози. Докато карам по път от утъпкана земя се търпи, но пътя към вилата ми има участък с баластра, все едно е корито на река, и там е ужасТ.

      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
      Саше,какво казваш за Коледа!????
      Круме, гандаркам го да ми подари неговата УебеТка за Коледа, че той я слага от години и си седи в кашона
      Спа', сложи я поне , баща ти да дрЪпа дръва от деретата!
      Иначе, какво да ти кажа за празника... днеска сложихме 30 кила плешка, бут и гърди мешано в бурГани с дафинов лист, солчица и черно пиперче по някое и друго зрънце. Ютре следва дор два-три часа изваряване и...
      Виното втасА, какво му требе на човек, да е щаСлиф!
      Последно редактирано от TigerHunter; 11-12-10, 18:29.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Фероза - повдигане на предница...

        Саше,имам два предни от Паджеро,маслени! Допреди малко ги подарявах,но сега вече ги давам срещу един буркан,от твоите!!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #34
          От: Фероза - повдигане на предница...

          Получаваш по бурГан на ам!
          Стига да стават...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #35
            От: Фероза - повдигане на предница...

            Ей,ще има коледа и за мен!
            Другата седмица ще ходя до Бобошево,и ще ти ги докарам.
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #36
              От: Фероза - повдигане на предница...

              Ок!
              Звънни, да се разберем предишната вечер.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                От: Фероза - повдигане на предница...

                Цяла вечер гледам тая снимка с разсеян и замечтан поглед...
                Май ще купувам фибран и ще си намеря занимавка покрай празниците...
                Малко се измествам от темата, ама...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3611820394_11f13aaacd_z.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5234115
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: Фероза - повдигане на предница...

                  Ма това на снимката е по-широко от завода. С фланци и изнесени джанти няма да го направиш същото. Не става просто. Като изнесеш с фланци и джанти, при завой, освен да се върти, гумата започва да ходи и напред/назад, от което пак ще иска по-голяма арка от това на снимката. Ако искаш бертоне, просто трябва да си купиш бертоне.

                  ...или WideTrack, ма не знам де ще го намериш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Фероза - повдигане на предница...

                    Така е. По спомен, мостовете са по-широки с 12см.
                    Мина ми през ума за фланци, но 5Х137,9 с 108мм централен има само 38мм. С тези джанти при мен е абсурдно.Смятай нулеви джанти минус още 38... Стават 57. Абсурд!
                    С джанти 8-мици и ЕТ-44 пак опираше, но можеше да се оправи.
                    На Ферозата според мен, най-много могат да се сложат 7-мици с максимум до -20 ЕТ, но ми омръзна да се занимавам и мисля да си оставя тези.
                    Идеята ми е, да разширя само пластмасовите вежди като на Берто, или една идея по-малко.
                    Вътрешния контур (където ляга на ламарината) е същия.
                    Иначе сега хвърля кал и по тавана, а пък в гумените уширители нещо не съм влюбен...
                    Не че не ми харесва накаляна, де

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image130.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5234525Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image129.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5234526
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Фероза - повдигане на предница...

                      Колеги, когато отворих темата нарочно в общи приказки, имах предвид да си направим тема, в която всеки да пише за доработките, които е намислил по Ферозата. Както и да споделяме и обсъждаме всякакви, та дори и щури идеи в тази насока.
                      Бих помолил Спарки, да преименува темата на "Доработки на Фероза, идеи и обсъждане", или нещо от тоя род, както и да прецени къде и е мястото в раздела.
                      Аз мислех за нещо като място за мини спам и разтоварване да е.
                      Да може да се обсъжда, но и да се скача от идея на идея.
                      Може би сме групата, която пише най-малко и вечер в нашия подфорум е най-скучно.
                      Вярно, че не сме много, ама...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Фероза - повдигане на предница...

                        Преименувах, но си остава където е, засега. Ако се събере достатъчно материал за технически насочена тема, ще преместя конкретни постове в отделна тема в техническия раздел.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                          Такааа, да си дойдем на думата. Четейки мнението на един колега от УАЗ-форума, ми дойде наум поредната щуротия.
                          Да се подложи под задния захват на ресора към рамата. Не знам, колко... вероятно малко.
                          Отначало си мислех за предния, но ми мина през ума, че може да влоши работата на каретата към дифа.
                          Мисля утре старателно да огледам голото шаси на вилата и да преценя, доколко е възможно.
                          Ако има вариант, вероятно ще го направя.
                          От вас, очаквам коментари и критики.
                          Сега ще кажете, че се занимавам само със щуротии и вероятно ще сте прави, но обичам да си правя такива мозъчни гимнастики.
                          Вярно е, че лифта се получава и от диаметъра на гумите, но да отдалеча рамата от моста като идея ме влече.
                          каква ще е практическата полза е друг въпрос.
                          Нямам подходяща снимка, иначе бих се опитал да онагледя идеята, доколкото ми се удава с пейнт-а.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                            За подлагане между листовете ли говориш,или...???
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              ... под задния захват на ресора към рамата...
                              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                              За подлагане между листовете ли говориш,или...???
                              Не, Круме.
                              За подлагане под конзолата за захващане на ресора отзад към рамата. Където се захваща горната ос на шекела.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                                Ааа...да не удължаваш обиците,ами да им подложиш!! Става,ама малко,малко,колко малко-2/3см!??
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X