Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва с Ники?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Какво се случва с Ники?

    Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение
    ... Аз лично си имам лични причини да не пиша в темата, мисля, това си е мое право...
    А аз понеже постоянно следя темата си мислех, че нещата отиват необративо към пълно излекуване на Ники и възстановяване на нормалното развитие съобразно възрастта му.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Какво се случва с Ники?

      Благодаря и на двамата че сте отделили време за да ми отговорите. Не съм имала намерение да ви упреквам , естествено ваше право е да прецените дали да пишете или не. Просто исках да разбера за резултатите от биомедицинското лечение и най-вече какво е помогнало за подобряване на съня и отключването на говора. Зная че е комплексно и все пак може би намирате някои неща за по-въздействащи. Що се отнася до детско-юношеската психиатрия "Св.Никола", мнението на родителите които съм чела са че обследването там е едно безполезно занимание ( освен ако искаш ТЕЛК ) защото те само поставят диагноза но нито могат да назначат лечение нито те насочват за лечение. Единствено дават насоки за терапии които за съжаление не работят докато не са отстранени до известна степен биохимичните причини за състоянието на детето.
      Желая всичко добро на Ники и вас и успехи през трудния път!

      Коментар


      • От: Какво се случва с Ники?

        Първоначално публикуван от zhanazlat Преглед на мнение
        Благодаря и на двамата че сте отделили време за да ми отговорите. Не съм имала намерение да ви упреквам , естествено ваше право е да прецените дали да пишете или не. Просто исках да разбера за резултатите от биомедицинското лечение и най-вече какво е помогнало за подобряване на съня и отключването на говора. Зная че е комплексно и все пак може би намирате някои неща за по-въздействащи. Що се отнася до детско-юношеската психиатрия "Св.Никола", мнението на родителите които съм чела са че обследването там е едно безполезно занимание ( освен ако искаш ТЕЛК ) защото те само поставят диагноза но нито могат да назначат лечение нито те насочват за лечение. Единствено дават насоки за терапии които за съжаление не работят докато не са отстранени до известна степен биохимичните причини за състоянието на детето.
        Желая всичко добро на Ники и вас и успехи през трудния път!
        Мерси за пожеланията!
        Не става въпрос за упреци, причината да не пиша няма нищо общо със състоянието и въобще с Ники.
        Помислете като родител, като възрастен човек, всъщност вие с какво се борите и какво точно ви притеснява в състоянието на вашето дете?
        Решили сте, че сте способна сама да поставите диагноза? Специалистите от Св. Никола казват, че майката усеща, но там група от 3-4 специалисти, вкл. психиатър и доцент наблюдават детето в продължение на 10 дни за по 2-3 часа преди да поставят диагноза. Лично за мен е много важно тя да е правилно поставена, има редица заболявания с аутсистични симптоми, вкл. генетични. Но разберете, че ако е аутист най-вероятно детето не иска да прави нещата, а не че не може, докато при другите психични заболявания, често децата искат, но не могат, методиките на работа с тях са различни. Аз лично не ви препоръчвам да се успокоявате от приказки от типа на "Айнщайн е проговорил на 5 години, Дънов на 6" и т.н. и че децата са различни.
        А за ТЕЛК-а, никой не ви задължава да минава детето през ТЕЛК. Вие си преценете, аз лично навремето исках да знам какво точно му има на моя син, за да се боря с нещо, трябва да го познавам добре, как ще знам какво да правя, когато не знам срещу какво съм изправена?
        А за това какво би подобрило съня на детето и въздействало за един спокоен сън, да, знам. И не само за съня, но аз нямам медицинско образование, и не мога да ви предписвам дори витамини, защото сигурно знаете, че е опасно да се комбинират лекарства и витамини така на своя глава.
        Успех и на вас!
        Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
        Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

        Коментар


        • От: Какво се случва с Ники?

          Здравей, Жули. И аз ,както и преди ,поглеждам темата отвреме -навреме. Ако не е проблем , пиши на ЛС как вървят нещата. Коледа наближава. Каквото и да решиш, разбира се,желанието ти ще бъде уважено.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X