Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

    Колеги съфорумници здравейте. Харесах си ДР-четата като надежни и издръжливи машини и реших да си взема такъв звяр. Изчетох повечето информация във форума относно машините и се двоумя кой от двата да повлека. Ако можете да ми кажете според Вас кой е по-добрия за каране ендуро като говорим за Балкана , кой е по-рязък или ако има някакъв друг критерий, важен, който пропускам моля да ме допълните (като изключим, че и двата са си тежки добичета ). Ще Ви бъда благодарен за компетентните мнения

  • #2
    От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

    Колега DR 650 SE е много добър за черен път, но за за балкана не става. Особено ако не си имал друг мотор. По-лек е от DR 600, ако не се лъжа ,но и да не е, тежи.
    Имах такъв, на лекото е като мерцедес, но в леко по-хард и си дотам, като имам предвид по-хард не чукари, а по изяден ПЪТ. За мен резултата бе счупен крак и примирението, че няма да се сборим с мотора , а не съм много малък. Дано съм бил полезен.

    П.П.- ако си твърд за двата -аз съм за DR 650 SE
    Последно редактирано от viki terzieva; 26-02-11, 14:36. Причина: Когато степенувате с "по-" и "най-" преди прилагателното ВИНАГИ има тире

    Коментар


    • #3
      От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

      Мерси колега за мнението. По статистика DR 650 е по-тежък с 10 килца от DR 600. Иначе твърдо съм решил за модела или DR 600, или DR 650.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

        Здрасти, колега! Имам др 650 и познавам хора с 600 и чесТно казано 600 повече ми харесва за черно, но за асфалт 650. др 600 е с доста по-къси скорости и следователно повече дърпа .
        ПП. Видях, че търсиш багажник за др 650, ако не си намерил имам такъв http://enduros.snimka.bg/motorcycles...66692.22525800, ако си заинтересован скайп: dalaver4o_cash на лични
        Последно редактирано от viki terzieva; 26-02-11, 14:34. Причина: Правопис и пунктуация!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

          Купи ли вече мотора, интересувам се защото и аз имам такъв и искам да коментирам, но тук нямам възможност да проверявам постоянно темата. Имам скайп, ако искаш намери ме там да ти дам съвет, ако все още не си си взел мотор,а лични неможеш да получаваш за жалост. Skype: elfinooo
          ПП - по добрия варянт при всички случаи си е 650, но не РС модел.
          Не е важен външният вид, а сърцето. На капака на моето пише :[SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

            Колеги взех си Дяволче ))). DR 600 с рамка на 650... просто немам думи колко съм доволен от мотора. Е има сега малко за дооправяне - трябва ми 1 багажниче, жило за километража, и ако се намират некакви ендурски гуми, че за момента го карам само на асфалт. Иначе от към мощност нема да говоря ... на 4-та само с гаССС се изправя с мене. Но имам само 1 проблемче: значи паля си го през студа на смукач, чакам го загрява си прибира си го смукача и си бачкоти на номинални без проблем, форсираш го нема проблеми, обаче като го подкарам айде на номинални само на съединител си върви, реша ли да му задам малко от 1000 към 1500-2000 оборота глъхне и после изведнъж впръсква горивото и ме лепва веднага. От 2000 оборота нагоре е пушка, можете ли да ми кажете от какво може да е проблема, като тръгвам на 2000 оборота нема го това "невпръскване". Имам предположения, че може да е от клапата на карбуратора, да не влиза или да е в повече безнина или въздуха.


            П.С. Колега armada_db мойто дзверо е със по-големия фар отзаде и багажника се захваща на рамката, не за калника основно и затова търся другата модофикация на багажника

            Коментар


            • #7
              От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

              И моя правеше така ,но след първите 100 метра спираше докато загрее после спира

              Коментар


              • #8
                От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

                колега за жило утре ще видя а багажника е захванат за металната опашка под калника която утре ще снимам а колкото до замислянето на мотора при рязка газ при мен също го имаше но след почистване и настроика на карборатора изчезна причината не я знам но там е проблема

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

                  И като си загрее пак си лашка ... та значи прочистване на карбуратора да му направя от....до, пък се чудя дали да не му обогатя сместа - може ли да е от това причината ?


                  П.С. Мерси колеги за бързите и точни мнения като се прибера ще го погледна "по-отблизо" ))))

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

                    да обогатиш сместа е още по лесно само вдигаш (слагаш на по ниска реска) иглата с 1 или 2 положения но първо почисти жиглиорите и всичко по карборатора наи лесно се чисти с компресор за въздух... даи няколко снимки да видим какво зверче имаш

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

                      Снимки в момента нямам просто не ми остана време от толкова каране през уикенда, ще кача, но първо да го оправя, че да ми се отпуснат нервите малко

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на ендуро мотор SUZUKI DR 600 vs. SUZUKI DR 650 (SE)

                        Та някой ако продава багажник такъв тип - http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...IYa18QOY8aXOCw

                        или такъв от ДР 600 - http://motosvit.com/Suzuki%20DR%2060...Canada_660.jpg

                        Също търся жило за километраж и звезда със 48-50 зъба. Ако някой има пишете в темата, следя я редовно

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X