Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

    Не се притеснявай, нищо му няма, на някой джипки може да се включва до скорост 80км, и териоса мисля че е така, но по добре го включвай и изключвай когато си спрял.

    Коментар


    • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

      Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
      Това, че няма бавни не е добре, но може и да го преглътна за сметка на комфорта - мисля, че ще е по-добре от Самурай. А има и екземпляри с климатик
      Как обаче да разбера дали блокажа и ЛДТ-то работят нормално?
      Здравейте,
      Пише ми Мартин Иванов. Аз съм нов собственик на дайхатсу териос и имам някой въпроси. Не успях да намеря Дайхатсу клуб, затова пиша тук. Моето дайхатсу е 2002 година и мисля че е 1,3 86 конски сили. Можете ли да ми обясните. 4х4 постоянно ли е зацепено. Изключва ли се автоматично като се дигне определена скорост? С предно ли е? Това копче на таблото с картинката на четирите гуми реално за какво е. За 4х4 ли е, за блокаж ли е? Много ще съм ви благодарен ако някой може да ми даде повече информция. Има ли някъкв сайт за части втора употреба от който мога да си взема една трабичка за климатика че изпуска фреон. Чисто нова май е много скъпа. Вие доволни ли сте от вашите Териоси. Кои са им слабите и силните страни. Вие как сте с ръждата и какво може да се направи по въпроса ? Благодаря ви предварително!!!

      Коментар


      • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

        Привет от мен, нов собственик на териос1.3 2000год. Италианец. При огледа вдигнах задния мост и се оказа, че Дифа не е лсд. Огледах го и не видях и надпис по него. Та въпроса ми е има ли модели с обикновен заден Диф ?

        Коментар


        • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

          Колеги Здравейте! Нов съм и да питам голям проблем ли е теча на масло от раздатка та в началото й от предния към задния мост на Териос 1,3 2006г и каква горе долу е цената на ремонта? Предварително благодаря!

          Коментар


          • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

            Първоначално публикуван от apekc Преглед на мнение
            Здравейте,
            темата е доста стара, но е може би най-подробната за Териос.
            От скоро съм собственик на Териос и имам въпрос.
            Къде слагате бутилките за газовата уредба? Багажника и без това не е от най-големите, задните седалки са с регулиране на облегалката, като има опция да стават на легло. Отдолу също ми се вижда доста претрупано.
            Също така безуспешно (за сега) си търся комплект стоманени джанти. Масово са оборудвани с алуминиеви. От други автомобили стават ли? Централния отвор е много специфичен (66.6).
            Та който може и има желание - да помага.
            Здравей и ГНГ!
            Имам стоманени джанти - оригинални за Териос, 1,3, производство 2004 г., 90000 км все още нямам. Давам ги по 40 лева- бройката. Не са мачкани, огъвани и ръждиви. 2-те са с капачки- черни, другите 2- без.

            Коментар


            • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

              Първоначално публикуван от apekc Преглед на мнение
              Здравейте,
              темата е доста стара, но е може би най-подробната за Териос.
              От скоро съм собственик на Териос и имам въпрос.
              Къде слагате бутилките за газовата уредба? Багажника и без това не е от най-големите, задните седалки са с регулиране на облегалката, като има опция да стават на легло. Отдолу също ми се вижда доста претрупано.
              Също така безуспешно (за сега) си търся комплект стоманени джанти. Масово са оборудвани с алуминиеви. От други автомобили стават ли? Централния отвор е много специфичен (66.6).
              Та който може и има желание - да помага.
              За джантите пак- за железните: в София са, 0884-685-243.

              Коментар


              • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                Първоначално публикуван от dobrin_dinev Преглед на мнение
                Здравейте колеги!Искам да питам каква е разликата между Дайхатсу Териос дълга база и къса база и кое е по добро за ползване!?Предварително благодаря за отговора!
                ЧНГ!
                Няма къса и дълга база- все едни и същи са с 5 врати. Така са старите, така са и новите, както и тези с мотор от 1,5.

                Коментар


                • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                  Има рама, но е заварена заедно с купето. Не може да се разделят! малко гредичките на рамата гният, но пък се и ...кърпят! После- боя.

                  Коментар


                  • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                    Аз съм дебелак, над 110 кг и 1,80 м и не ми е ...тесен! Малко за краката е тесничко- на шофьора, но се свиква. Обемът на багажника - също не ме е притеснявал, но се съобразявам с обема му естествено. Все пак не е камион или пикап, а малко джипче. Повече от 7 л не ми харчи в града, а извън е около 6, без да го зоря. Повече от 120 км в час не съм вдигал, тъй като никога не бързам ...за никъде. Никакво масло или антифриз не ми харчи, но трябва да се има предвид, че нямам още 90000, въпреки, че колата е дърта на години- 2004, декември. Но имам и друг таралясник, та затова пробегът му на Терко е малък. Главният му недостатък според мен е, че ръждясва и гние рамата, която е сдвоена с каросерията. Мога да го прекарам през иглени уши, заради размера. При по-тежък терен гледайте да не легне по корем. Карам го с малко по-високи гуми- х 75, вместо 70 /205 х 75х 15, че по не друса и усеща дупките. Тойо- опън кънтри- ол терен и съм изключително доволен. Знам му чалъмите и възможностите и затова не ме е оставял ...никъде. На удар не съм го тествал, както и другите си коли до сега. Ама да не е танк или БТР, че да го тряскам по скалите. Може да гният предните калници в долните краища, но се сменят лесно и не са скъпи /130 лв. парчето. Сменил съм десния. Брах ядове с първала ламбда-сонда докато я намеря, че в авторитетния маагазин-сервиз е много скъпа - май беше към 700 ! лева, а аз я намерих за 85. Сменя се лесно със срязана ключ-лула, за 10 минути.Моят е с кристални фарове, каквито няма други в Бг, че колата беше на японеца- шеф на представителството преди да го закрият. За сега, а вероятно и занапред ще съм доволен. За 2-ма човека, а най-вече за един е повече от добре. Ако исках супер проходимост и големина- щях да си купя служебната Виетнамка, която бе на 2000 км пробег. части има, както и такива втора употреба. Автоморгата на Петко на Горнобански път. Има...всичко, ако ви се налага. Продавам комплект железни колелета, че имам 2 комплекта алуминки. С перманентното зацепване- фул тайм, на дъжд, лед и сняг- няма да ви излъже. Естествено колата не е Тойота крузер, нито Ленд Ровър, нито Мерц-кубче. Поздрави и ЧНГ! За повече въпроси- 0884-685-243/Сф.

                    Коментар


                    • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                      Най-добре 10 В 40, пълна синтетика, ако двигателят е до 100000 км.

                      Коментар


                      • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                        С верига е, която към 200000 км трябва да се натегне, ако не се лъжа по книжката. Аз газ не съм слагал и не мисля, че не я карам много.

                        Коментар


                        • Здравейте преди няколко дни купих териос 2008г 1.5 105кс и имам такъв въпрос раздатката събира 2л и 200мл за скоростите няма или аз не мога да намеря информация .няколко сервиза ми казват че смазването на раздатъчна кутия и скоростна кутия е едно ,други обаче са категорични че смазването е отделно на раздатъчна кутия има пробка отгоре и отдолу на скоростна кутия има една отгоре но няма отдолу ,та ако някой е запознат моля да споделиш Благодаря предварително

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от uragan1920@abv.bg Преглед на мнение
                            Здравейте преди няколко дни купих териос 2008г 1.5 105кс и имам такъв въпрос раздатката събира 2л и 200мл за скоростите няма или аз не мога да намеря информация .няколко сервиза ми казват че смазването на раздатъчна кутия и скоростна кутия е едно ,други обаче са категорични че смазването е отделно на раздатъчна кутия има пробка отгоре и отдолу на скоростна кутия има една отгоре но няма отдолу ,та ако някой е запознат моля да споделиш Благодаря предварително
                            Заедно са кутията и раздатката (това при ръчни скорости). Събира колкото си написал 2.2 литра.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от ТОЗИ Преглед на мнение
                              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                              Здравей,
                              Териуса (ако става въпрос за последния модел) има два варианта на двигатели 1.5 и 1.3,както и два варианта на скорости МТ и АТ.
                              Задвижването на всички варианти е перманентно на четрите колела ,чрез централен диференциал ,който е симетричен ,който има и блокаж.Задния диф. е с LSD а предния е отворен .
                              Нямаш бавни.За път става но зависи какво търсиш от машината. 130км/час са възможни но е малко дисконфортно, багажника е достатъчен (пак уточнява зависи какво търсиш).Четричленно семейство
                              пътува доста на широко.
                              Разхода на гориво с МТ/1.5 градско приблизително 9 , извенградско зависи от карането 8
                              за АТ прибавяш по около 0.7 литра и получаваш резултата.
                              Части има.
                              Всички ли Daihatsu Terios J2__ (втората генерация) са с LSD диференциал?

                              Коментар


                              • Не не са всички, по скоро е изключение
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X