Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля, разкажете за дайхатсу териос!

    Моля, собствениците на дайхатсу териос да споделят впечатления от МПС-то! Доволни ли сте от джипчето? До колко е проходимо, каква е системата 4х4 (постоянно ли е зацепено, може ли да се изключва, блокажи има ли, бързи-бавни дали), просвета стига ли (19 см мисля, че е) става ли за дълъг път, на магистрала колко километра държи без да се напъва (дали може със 130 км/ч без проблем, май 145 е максималната), достатъчен ли е багажника, колко човека могат да се возят (пространство и мощност стигат ли), колко гори градско и извънградско, има ли части за него и скъпи ли са, разваля ли се често, гние ли и ръждица хваща ли, какви са му слабите места, които да гледам при покупка и какви са му предимствата? Благодаря и успех!
    П.П. пусках търсачка, но не намерих отговори на въпросите си, а форум дайхатсу май няма.

  • #2
    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

    Привет, аз съм с Фероза та мога да ти отговоря само на някои от въпросите -4х4 е FULL TIME, демек не се изключва предния мост. Бавни няма .
    Оператор на италиански реактивен жребец

    Коментар


    • #3
      От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

      Здравей,
      Териуса (ако става въпрос за последния модел) има два варианта на двигатели 1.5 и 1.3,както и два варианта на скорости МТ и АТ.
      Задвижването на всички варианти е перманентно на четрите колела ,чрез централен диференциал ,който е симетричен ,който има и блокаж.Задния диф. е с LSD а предния е отворен .
      Нямаш бавни.За път става но зависи какво търсиш от машината. 130км/час са възможни но е малко дисконфортно, багажника е достатъчен (пак уточнява зависи какво търсиш).Четричленно семейство
      пътува доста на широко.
      Разхода на гориво с МТ/1.5 градско приблизително 9 , извенградско зависи от карането 8
      за АТ прибавяш по около 0.7 литра и получаваш резултата.
      Части има.

      Коментар


      • #4
        От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

        Симпатично малко полупаркетно джипче от средния клас. С перманентно (FullTime) 4X4 с блокаж на междинния диференциал и диференциал с ограничено приплъзване (LSD) на задния мост. Задния мост е цял, а предния - независимо окачване.
        Според мен, достатъчен за целите за които е предназначено просвет.
        Вижда ми се сравнително височко и тесно, та едва ли е шампион като странична устойчивост.
        Добро е, като кола за близки разстояния и за който живее на село или на улици с голям наклон, особено зимата.
        Заедно със Сузуки Джимни, се харесват от нежния пол.
        Като бонбончета са.
        Има колеги с Териос. те ще споделят за разход, здравина и т.н.
        За стария модел, се говори, че не били стока, но това е мнооого относително.
        Последно редактирано от TigerHunter; 09-12-10, 16:14.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

          Колега малко са различни Jimny и Terios, ето малко инфо
          http://daihatsu.bg/bg/technical-data-terios.html
          http://www.suzuki.bg/automobiles/Jimny/characteristics

          Коментар


          • #6
            От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

            Благодаря на колегите, които отговориха до момента! Аз се интересувам повече от стария модел териос 1.3 86 к.с. Ще се радвам ако някой собственик на такъв напише мнение по темата, но добре ще и впечатления от новия модел ако има! Благодаря!

            Коментар


            • #7
              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

              Аз също съм ги загледал Териосите, но още не съм се качвал в такъв да видя как е вътре. От всичко, което прочетох само не разбрах с ангренажен ремък ли е или верига, тъйа като в едно ръководство за него, което открих, пише, че е с timing chain, за това си мисля, че е с верига или бъркам ?
              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
              2007 HOMDA FMX 650

              Коментар


              • #8
                От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                Стария Триос е само с двигател 1.3 с ангренажен ремък (новия е с верига ), МТ 5 , АТ 4. Няма бавни. Хидравлика на волана.Трансфера е еднакъв при АТ и МТ .
                Перманентно 4х4 ,блокаж на централния диф.
                Задния е с LSD цял мост на пружини с барабанни спирачки . Отпред е макферсон ,дифа е отворен , дискови спирачки .
                Колесна база 2420 мм .
                Като цяло е по тесничък и с по-нисък разход на гориво от новия и може да се сравнява с Джимни до някъде.
                По думи на служители на фирма, която изпозва Териус, той е достатъчно "дуракоустойчив".
                Според мен Териуса ( а и всяка друга кола) се плаши не от каране а от пропускане (спестяване) на обслужванията и нужните профилактики.
                130 км/ч не са невъзможни, но му идват малко в повечко.
                Части има.
                Последно редактирано от ТОЗИ; 12-12-10, 11:54. Причина: грешка

                Коментар


                • #9
                  От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                  Карам модела за който питаш- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102821. Колегите до тук ти отговориха на повечето въпроси. Преди това имах фероза- териоса е по- удобен и комфортен, има по- добра возия, по- нисък разход,изключително маневрен, но за сметка на това липсват "бавни"- и това влияе на проходимоста. Докато ферозата си беше "пълнокръвна джипка", то териоса е комбинация между градски автомобил и такъв, дето да не те остави в калта или снега ако си тръгнал по работа, а не да търсиш предела на възможностите на машината. Като цяло съм доволен - само дето отпред е доста тесен- няма достатъчно място да сваляш отстрани крака от съединителя- но пък при мен е персонално- все пак съм 1,90м. и 110кг. - за по- дребен човек това неудобство сигурно няма да го има. Ако колата идва от сев. европа, гледай отдолу за ръжда. Маските им са малко особенни и имам чувството че зимата задържат киша и луга - мен ми се наложи изкърпване на предните гредички. Друго...на кал се справя доста добре, на сняг - още не знам. "Носи" и обикновенно газово.
                  Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                  ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                    Първоначално публикуван от ТОЗИ Преглед на мнение
                    Стария Триос е само с двигател 1.3 с ангренажен ремък (новия е с верига )
                    Само да уточним кой е стария и кой новия Това ръководство което гледам е от 2000 година - виж прикачените файлове.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:42.8 КБ
ID:5234536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:5234537
                    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                    2007 HOMDA FMX 650

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                      За старото купе на Териос (от 1997 до 2006 година) има два мотора

                      1. от 1997 до към април 2000. мотор на Daihatsu HC-EJ 1.3, 61kW, 83 коня. Тази машина се води Terios J100
                      2. от април 2000 до 2006 когато спира от производство старото купе е с мотор на Toyota K3-VE DVVT, също 1.3 но е 63kW, 86 коня. Тази се води Terios J102

                      Мотора K3-VE е с верига, HC-EJ е с ремък.
                      Последно редактирано от bobyper; 14-12-10, 10:05.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                        Извинявам се,така е.
                        Просто друг път трябва да пиша по-подробно.
                        Последно редактирано от ТОЗИ; 14-12-10, 13:49. Причина: грешка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                          И на мен ми стана ясно, благодаря !
                          2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                          2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                          2007 HOMDA FMX 650

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                            Видях темата и искам да попитам как е с частите за Териос. Намират ли се лесно или се чака за тях, че нещо ми е привлякъл вниманието и проучвам нещата за него.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                              [QUOTE=marian_77;1368868]Видях темата и искам да попитам как е с частите за Териос. Намират ли се лесно или се чака за тях, че нещо ми е привлякъл вниманието и проучвам нещата за него.[/QUO

                              Намират се- и чакаш колкото да ги достави куриера- обикновенно 1 ден.
                              Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                              ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X