Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

    Бих го заменил за по- новия модел, но за сега финансите са основна спирачка Ще видя до две- три години какви ще са тенденциите при по малките джипки- териоси, джимнита и пр...
    Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
    ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

    Коментар


    • #92
      От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

      Пиша за първи път във форума колеги.Да се похваля че си купих Териос 98г и съм много доволен.Голям бонбон с всички екстри.Вчера му сложих и теглич че за вилата в Странджа трябва.Миналата събота го тествах до реката Резвая и се държа отлично при този стръмен път.Да знае някой на колко хиляди се сменя ангренажен ремък.Поздрави от морето.

      Коментар


      • #93
        От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

        Здравейте, не знам дали съм в точната тема, но ще си споделя проблема с моето Териос-че '97, значи появи ми се преди около месец, при пълен ляв или десен, и не чак толкова пълен (абе когато излизам от място) се чува едно стържене, скърцане, определям го като звук на триене на метал в метал. Някой имал ли е подобен проблем или да е наясно за какво става на въпрос, много ми е дразнещо, имам чувството, че ще ми се разпадне колата
        Ще споделя от кога си мисля, че се появи проблемчето, когато ходих на преглед и ми вдигаха колата на крик в ляво, от тогава това скърцане го имаше само в ляво, след това ходих да сменям масло, тогава ми я вдигаха на крик в дясно и започна и там да го прави същото (но рядко излизам на дясно, така, че може и да не съм обърнала внимание, пък може и изобщо да не е от вдигането, но такова е моето виждане, незнам къде е логиката)
        Моля за някакво компетентно мнение.

        Коментар


        • #94
          От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

          колегите на прегледа не ти ли казаха има ли проблем

          Коментар


          • #95
            От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

            Първоначално публикуван от abshristov Преглед на мнение
            колегите на прегледа не ти ли казаха има ли проблем
            Не, нищо не ми казаха, но то дотогава го нямаше, след това се получи, поне такива са ми наблюденията....

            Коментар


            • #96
              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

              Моят Териус е 2005 г. Вече 3 пъти ми се случва така че след каране на черен път с включен блокаж , след като го изключа се чува едно тракане на метали и със скороста се увеличава. Мисля че не се е изключил напълно блокажа но не мога да разбера. Пробвам с включване и изключване на бутона и включване на задна скорост но пак не става и накрая изчезва и се оправя . На някои случвало ли му се е това с Териуса ???

              Коментар


              • #97
                От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                Здравейте! Колко ампер/часа акумулатор е подходящ за Териос, произведен през 1998 година, 1,3- 83 к.с.
                Благодаря!
                Nissan Pathfinder 2.5 dci

                Коментар


                • #98
                  От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                  Явно нямате проблем с акумулаторите, което е ОК! Аз сложих BERGA 45 ампер/часа с 330 ампера стартов ток.
                  Бъдете здрави!
                  Nissan Pathfinder 2.5 dci

                  Коментар


                  • #99
                    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                    Виж следващото.
                    Последно редактирано от ТОЗИ; 15-12-12, 15:42.

                    Коментар


                    • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                      Първоначално публикуван от михаил михалев Преглед на мнение
                      Моят Териус е 2005 г. Вече 3 пъти ми се случва така че след каране на черен път с включен блокаж , след като го изключа се чува едно тракане на метали и със скороста се увеличава. Мисля че не се е изключил напълно блокажа но не мога да разбера. Пробвам с включване и изключване на бутона и включване на задна скорост но пак не става и накрая изчезва и се оправя . На някои случвало ли му се е това с Териуса ???
                      Не трябва да е така. Скорстната и раздатъчната кутии са простичко и надежно направени.
                      Спред мен ревизирай раздатката там е централния диференциал.
                      Не е сложно.
                      Успех.

                      Коментар


                      • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                        Искам да попитам относно перката с виско муфата, която е отпред на радиатора, нормално ли е да се върти постоянни още при самото запалване?
                        Беше ми заминала вискомуфа, въртеше се трудно на ръка, и от нея такъв звук се издаваше, като някой мощен джип )), както и да е смених тази муфа на перката, сега го няма този звук (макар, че беше мн гот с него), но ме притеснява това, че пак постоянно се върти, не трябва ли само когато колата е мн загряла, тогава да се включва за да охлади?

                        Коментар


                        • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                          Здравей, ако след като колата загрее, държи постоянна температура значи всичко е ок.На Ферозата стрелката застава на средата и почти не мърда.
                          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                          Коментар


                          • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                            Нормално е, да си върти перката постоянно. Това не значи, че виското е постоянно зацепено. Ако е повредено, обикновено не зацепва, а не да остане зацепено.
                            При студено палене, виското се включва винаги за десетина-двайсе секунди, дори в студовете. При нормално загрял двигател, трябва да можеш да спреш перката с вестник на руло.
                            Сигурен ли си, че някой не е поставил вътре парче гума, щото е отказало да включва?
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                              Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                              Здравей, ако след като колата загрее, държи постоянна температура значи всичко е ок.На Ферозата стрелката застава на средата и почти не мърда.
                              Да така е стрелката си застава насред и не мърда. Значи всичко е Ок

                              Щом е нормално това постоянно въртене, значи отхвърлям това си притеснение. Това с вестника ще го пробвам. А това с парчето гума едва ли. Предното ми виско се прецака със започването на студовете, перката на ръка трудно можеше да се завърти и както казах издаваше звук на мощен джип , не знам от какво така издаде багажа и смених муфата, защото то ката се товареше и двигателя, и преди това постоянно въртене не ми е правило впечатление. Но щом е нормално и градусите ми държат, няма ядове. Благодаря за отговорите

                              Коментар


                              • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                                Здравейте, от няколко дни вече и аз съм собственик на дайхатсу териос. Поразгледах темата но като за начало имам няколко въпроса. С какво двигателно масло карате някъде чета 5W30 другаде го дават 10W40. Също така и някои има ли си на представа какъв може да е проблемът, че не иска да ми отваря предното дясно стъкло, лявото си го сваля и вдига без проблем, а дясното не иска нито от лявата врата действа нито от дясната?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X