Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

    Благодаря на razkazwacha за отговора. Полезен е, но аз искам да разбера малко по-вече. Щом казваш, че се получават по куриер означава ли това, че в магазин за авточасти не могат да ми ги доставят/ако са нови/, а иначе по автоморгите едва ли ще има много части, като гледам в мобилето обявите за продажба на Териос не са толкова много. Аз карам Сузуки Витара и там с частите е по-лесно. Териоса ме интересува, защото доколкото съм запознат е постоянно 4х4 т.нар. фул-тайм и има блокаж на централния диференциал. Мисля си, че за през зимата ще е много по-стабилен на пътя при непочистени и заледени участъци. Друго, което ме интересува е как е със здравината, чупи ли се лесно или държи на тормоз/в рамките на нормалното рабира се/. Не съм човек, който само юрка без да поддържа.

    Коментар


    • #17
      От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

      Аз именно така правя- сервиза, в който ходя е на приятели- те поръчват някъде частите - дали в магазин или направо доставчик- незнам, но оскъпяване няма, от това което е в нета. На днешния сняг се държеше повече от прилично - не поднесе или прибуксува, макар че бях само на предно, гумите ми са ок. 6мм грайфер гудиър вранглер и улиците още не са чистени.
      За здравината - за сега нямам проблем- нищо не съм сменял, освен обичайното след покупка - пък и го карам само от 6 месеца. За лесното чупене- не съм го тормозил много, но за сега. Като цяло съм доволен. Запали си нормално при - 7 и си вървя нормално после на газ. Ами ако има друго- питай...
      Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
      ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

      Коментар


      • #18
        От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

        Първоначално публикуван от razkazwacha Преглед на мнение
        не поднесе или прибуксува, макар че бях само на предно...
        Е, как става това, като Териоса е fulltime?
        Георги Тонев

        Коментар


        • #19
          От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

          Сигурно съм много проз, ама не мога да си обясня системата Какъв е оня бутон тогава, дето "зацепва двойното" и на таблото светва иконката за включени две оси? Сериозано питам - още не съм съвсем наясно със системата...
          Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
          ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

          Коментар


          • #20
            От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

            Бутона блокира междинния диф иначе джипчето ти е с постоянно 4х4.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #21
              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

              Чудна работа.
              Можеби е свален задния кардан и да се кара с блокиран централен.
              Макар че, ако се свали който и да е кардан ще изтече маслото на скоростите.
              Или ако е купен от немско (за тях са правили и 4х2) но той е със задно.

              Коментар


              • #22
                От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                Оня бутон дето зацепва двойното е блокаж на централния диф.

                Коментар


                • #23
                  От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                  Като вкючиш блокажа Териуса се държи прилично на снега.
                  Но изключиш ли го карай внимателно защото централния диф става отворен, между предния и задния има известна асиметрия в полза на задния а задния е с LSD.
                  Та днес с неблокиран централен направо влизаше с вратите в завоите (като злоупотребявах с педала на газта).
                  Последно редактирано от ТОЗИ; 16-12-10, 15:30. Причина: пак грешка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                    Първоначално публикуван от razkazwacha Преглед на мнение
                    Какъв е оня бутон тогава, дето "зацепва двойното" и на таблото светва иконката за включени две оси? Сериозано питам - още не съм съвсем наясно със системата...
                    Ти пак си питаш.
                    Водил съм над 10 спора със собственици на Лада Нива и такива, които са карали дълго време нива. Учудващо е колко малко от тях знаят че нивата е фултайм и че онова лостче не включва 4х4, ами е блокаж на раздатката.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                      Благодаря за отговорите.Наистина не ми бе съвсем ясно. Досега се рових из форума за подобни теми, намерих доста и ми просветна Ама нали "чукча писатель- ни читатель"...
                      Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                      ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                        Това, че няма бавни не е добре, но може и да го преглътна за сметка на комфорта - мисля, че ще е по-добре от Самурай. А има и екземпляри с климатик
                        Как обаче да разбера дали блокажа и ЛДТ-то работят нормално?
                        По-добре късно, отколкото по-късно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                          А до колко километрва в час може да се кара с включен блокаж и колко дълго като време е удачно да се кара в този режим? Какво е процентното съотношение предно-задно когато не е включен блокажа? Как се държи с газова уредба, дава ли някакви проблеми, (с газ и мотор 1.3 86 коня на тойота, който се слага след 2000 г.)?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                            Предния диф е с диаметър 162 мм, 8 зъба на пиньона и 41 зъба на короната / 5.125.
                            Задния диф е с диаметър 183 мм, 8 зъба на пиньона и 41 зъба на короната / 5.125.
                            Това са данни за ръчни скорости, за автоматик са, преден 7/39 на диаметър 162 мм и
                            заден 7/39 на диаметър 180 мм. Процентното можеш да пресметнеш от диаметрите.
                            С колко километра в час да караш с вкл. блокаж на централния не знам , защото идеята
                            му е да те извади от някое затруднение по трасето, колко време също зависи от трасето.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                              Аз съм със стария мотор на дайхацу(99г.) и обикновенно газово BRC - така я взех, и след нужното регулиране не ми е правила никакъв проблем - твърдо 10/100 извънградско (ок. 300км) и малко градско(ок. 20- 30км) . Само на градско дига разхода с литър- два. Зимата явно гори малко повече, но не съм я засичал. На газ даже ми се струва по- пъргава.
                              Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                              ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                                колеги имам проблем с моя териос.разхода на гориво е непоносим за 13 мотор.днес пътувах до варна и ми даде разход 10/100 при положение че смених свещите преди да тръгна. ще съм благодарен ако някои сподели мнение от какво може да е

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X