Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А това е моето двуместно бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: А това е моето двуместно бъги

    Първоначално публикуван от vacho Преглед на мнение
    Колеги моля дайте идея какви или по-скоро от какво мога да ползвам шенкели че тези от субарото се оказаха чугун и ще има проблем със здравината на заварките.Трябват ми подобни на тези [ATTACH=CONFIG]288834[/ATTACH] но да бъдат желязни.Нещо немисе нрави идеята да изработвам нещо което може да се намери готово.
    От голф 2-3 са стоманени и подлежат на всякакви интервенции,на пасат 1 и ауди 80(акула) са от ламаринен профил,на опел вектра 1,8-2,0 са чугунени,но се заваряват перфектно.Аз използвам голфови за предницата и опелови за отзад,няма проблеми.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #32
      От: А това е моето двуместно бъги

      Хиляди благодарски,инфото което ми даваш мие много ценно.
      Имам и още няколко въпроса : кой от вариянтите е по-добър за носачите гумен тампон,бронзова втулка или полиамид.Имам в предвит закрепането както във основата на носача така и от страната на шенкела
      Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

      Коментар


      • #33
        От: А това е моето двуместно бъги

        Унибали или шарнири откъм шенкела,закрепването към рамата-най-добре с полиамид,гумените тампони се скапват много бързо.От какво са ти предните шенкели,самоделка ли са,не виждам спирачни апарати или ще е само на задни спирачки?
        Последно редактирано от petroffbg; 14-01-11, 09:47.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: А това е моето двуместно бъги

          Да предните са самоделни а спирачните апарати както и дисковете още неса монтирани,приоритет ми беше рамата поне досега.А по отношение на задните шенкели със втуки откъм шенкела няма ли да се получи,че шарнирите са доста обемни и невиждам как щте сместя поне два броя на дония носач във 10цолова джанта.На субарото което разглобих задните шенкели бяха със гумени тампони откъм шенкела като е само със долен носач а нагоре амортисйор (макферсон).
          Унибала е наи добрия вариант но незнам откаде и колко струват, примерно 12мм мъжки ако имаш такава информация моля да споделиш.
          Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

          Коментар


          • #35
            От: А това е моето двуместно бъги

            Купувам само лагерчетата,СХШП на размер и си им правя легла.Продават се по вътрешен диаметър,примерно 15 отговаря на ф15 вътрешен,вярно си е заврънгачка да се изработи тяло,втулки,но цената им е от 1,50 до към 3,00лв за по-големите.Истински унибали струват от 15 до ?лв,има и ментета евтини но не изкарват и едно състезание.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: А това е моето двуместно бъги

              Колега порових се из нета за СХШП и нищо подобно не намирам. Можеш ли да ми пуснеш едно телефонче дасе чуем,ако не те притеснявам много.
              Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

              Коментар


              • #37
                От: А това е моето двуместно бъги

                Виж шарнирни лагери:http://www.rudi-2010.com/bg/index.ph...d=17&Itemid=19
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #38
                  От: А това е моето двуместно бъги

                  Благодаря колега.По-късно вчера попаднах на този сайт но небях сигорен,утр щесе свърйа със тях.Като се видим ще черпя,а това ще стане уверявамте.
                  Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                  Коментар


                  • #39
                    От: А това е моето двуместно бъги

                    И така:Днес успях да заготвя втулките за шенкелите и ги подготвих за заварка ето как изглеждат Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1295881615_ppzr0406_DSC04600.JPG
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5246620Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1295881697_cpcs6078_DSC04598.JPG
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5246621Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1295881708_word8884_DSC04599.JPG
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5246622 Предвидени са за закрепване на шарнирни лагери от рода на унибалите.
                    Да ви се похваля и зверо е готов всички болешки са отстранени и е готов за старт Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1295881686_apqb4139_DSC04597.JPG
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5246623
                    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                    Коментар


                    • #40
                      От: А това е моето двуместно бъги

                      Да ви се похваля и зверо е готов всички болешки са отстранени и е готов за старт Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1295881686_apqb4139_DSC04597.JPG
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5246623[/QUOTE]



                      Давай да му чуем гласъ.
                      Напредвай смело.

                      Коментар


                      • #41
                        От: А това е моето двуместно бъги

                        Ами остана да му се налее маслото и да му се накичи електрониката и няма причини да не запали, просто му предстои много подхвърляне докато се напасне към рамата и засега ще се въздаржа,иначе и аз нямам търпение даго взривя.Но и това ще стане сега има по-важни работи.
                        Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                        Коментар


                        • #42
                          От: А това е моето двуместно бъги

                          здравеите колеги и аз съшто се опитвам да си направя подобно возило за сега съм направил само шасито
                          проблема ми е какви селенови втулки да използжам за носачите

                          Коментар


                          • #43
                            От: А това е моето двуместно бъги

                            ето и малко снимки
                            маи съм прекалил с матерялите за шаситоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1777.jpg
Прегледи:2
Размер:106.7 КБ
ID:5250259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1786.jpg
Прегледи:2
Размер:92.8 КБ
ID:5250260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1780.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5250261

                            Коментар


                            • #44
                              От: А това е моето двуместно бъги

                              Първоначално публикуван от niki__70 Преглед на мнение
                              здравеите колеги и аз съшто се опитвам да си направя подобно возило за сега съм направил само шасито
                              проблема ми е какви селенови втулки да използжам за носачите
                              Най-добре си направи полиамидни!
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #45
                                От: А това е моето двуместно бъги

                                Първоначално публикуван от niki__70 Преглед на мнение
                                ето и малко снимки
                                маи съм прекалил с матерялите за шасито[ATTACH=CONFIG]297532[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]297533[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]297534[/ATTACH]
                                Улял си се,80 процента от тръбите са са излишни!
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X