Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А това е моето двуместно бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: А това е моето двуместно бъги

    Първоначално публикуван от vacho Преглед на мнение
    Незнам защо,но този вариант със стартера не ми се струва надежден.А и по-големия акумулатор изисква и по-мощен генератор.Незнам при мотоциклетите колко ампера са.По отношение на редуктора имах предвид нещо такова: но без диференциала.Този тип редуктор е достатъчно малък и компактен и ме устройва чудесно.
    Дори за миг не съм си помислял да сложа такъв тип двигател на задния мост.В момента е така,но двигателя е от скутер и е предвиден да работи на такова люлеене.Другия двигател е просто обречен.Затова започвам изработката на задница подобна на "Piranha 2"
    Профилите са от обикновено желязо 35х2 а там където е закрепването на носичете е 35х2,5.Тръбите за ролбарите са 34х3,2. Така стиковките ми пасват идеално.За направата на рамата съм използвал и 20х20х2,както и Фи28х1,2.
    Седалките съм ги изроботвал сам и не е никак трудно.Изработени са от 2мм алуминий,като ще има и тапицерия с дунапрен и кожа.Това обаче ще свършат тапицерите.Имам такъв познат,който се занимава само с това.Но те и така са много удобни.
    Не е много удачно да се строи рама от обикновенно желязо. Няма нужните качества. По принцип се препоръчва от общодостъпните да се ползва СТ20. Ти като гледам си го компенсирал с количество обаче. Без да съм корифей ще прогнозирам , че рамата ще ти се получи твърдичка. Дай боже да не се кърши.

    За седалките - притесняват ме острите ръбове с които завършват. Нека ги види тапицера , ама няма да му е лесно да ги направи така , че да не прокъсват материала.

    За редуктор срещу стартер ..... редуктора ще участва и в движението напред ..... това усложнява и монтажа и води до понижена надеждност на цялата машина. А ако нещо се прецака на майната си - без задна може ама без предни.... ама ти си преценявай. Аз само подавам идейки за които може да не си се сетил сам
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #17
      От: А това е моето двуместно бъги

      Попринцип ст20 се отнася за безшевни траби които по мое лично наблюдение са доста по-меки като матерял от шевните.Тези които съм ползвал са СТ3 което е по руски стандарт и отговаря на st235j и са си доста жилави.
      Незнам защо на всички ви се струва че рамата е тежка не съм я теглил но засега нее повече от 150кг.,скоро щея сметна по матерялите и щепиша колко точно тежи, а накрая кантара ще покаже.
      По отношение на редуктора утре ще ходя да свалям цялото окачване на едно subaro 4х4 заедно със дифовете и раздатки и после ще мислим кое и как ще се ползва, лошото е че одпред и одзад е със макферсон .
      А от друга страна аз съм отворен към всякакъв вид градивна критика и не се сърдя на упреци,човек винаги има какво да научи.
      Поздрави.
      Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

      Коментар


      • #18
        От: А това е моето двуместно бъги

        Не ме разбирай грешно не критикувам и не отправям упреци. Само се опитвам да помагам с това което знам докато е време. Мисля , че за това е форума. На мен колегите са ми помагали в много случаи вече.... та мисълта ми е - публикувай не само готовите резултати а и плановете за напред. Ще се изумиш колко смислен народ дава умни решения тук.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          От: А това е моето двуместно бъги

          Разбрахте колега още първиа път и съм благодарен както на теб така и на всички които се опитват да помогнат по един или друг начин.Затова и писах че несе сардя,убеден съм че колкото и да знам винаги има какво още да науча.
          Поздрави на всички и само искам да добавя че точно поради тази причина съм пуснал тук тази тема,просто тук открих много съмишленици на които съм сигорен че иаз мога да бъда полезен така както и и вие намен.
          Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

          Коментар


          • #20
            От: А това е моето двуместно бъги

            Ето и още малко снимки на бъгито,през тази седмица ще гледам да пусна снимки и на частите сас които се здобих.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294068169_mtxs3813_DSC04485.JPG
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5241803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294068230_jquk4832_DSC04489.JPG
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5241804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294068281_gpna2095_DSC04491.JPG
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5241805Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294068147_zlgb4599_DSC04484.JPG
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5241806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294068379_twow9141_DSC04497.JPG
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5241807 A ето е двигателите от които ще бъде използван само единия,двигателите са по 106 конски сили със 75 нютон метра въртящ момент при 9000 уборота.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294068187_dzej8114_DSC04487.JPG
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5241808
            Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

            Коментар


            • #21
              От: А това е моето двуместно бъги

              Охоо....като го сложиш новия двигател ще пощурее.

              Коментар


              • #22
                От: А това е моето двуместно бъги

                Тези двигатели определено са много добри за тая цел.Развъртат се много добре и трудно можеш да ги строшиш-все пак са от Хонда.Да те попитам,кой от двата ще използваш?
                Като гледам сивия е от по-нов модел мотор!

                Коментар


                • #23
                  От: А това е моето двуместно бъги

                  Ами точно него мисля да ползвам 95г. е работещ но има сяупване там кадето се закрепва стартера затова ще му бъдат сменени картерите.
                  Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                  Коментар


                  • #24
                    От: А това е моето двуместно бъги

                    Ето и обещаните снимки на частите от субаро със които оспях дасе здобия.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294678965_qwfm4997_DSC04545.JPG
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5242343Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294678987_nhos2970_DSC04538.JPG
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5242344Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294678996_norz0617_DSC04539.JPG
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5242345Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294679005_rvrd6609_DSC04540.JPG
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5242346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294679057_ctzd9796_DSC04544.JPG
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5242347 Един приятел ми подари два амортисйора монро почти новиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1294679029_dvkx7211_DSC04541.JPG
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5242348 А тези шенкели мисля да преправя за задниНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1294679039_mqfg8707_DSC04542.JPG
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5242349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294679048_jxiy4917_DSC04543.JPG
Прегледи:2
Размер:81.1 КБ
ID:5242350 Това са частите,ако някои има свежи идеи молиа да пише .За мое голямо съжаление диференциалите се оказаха обикновени а не както ми се искаше самоблокиращи,но ще ги запазя за някои от следващите проекти .
                    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                    Коментар


                    • #25
                      От: А това е моето двуместно бъги

                      Здравейте!
                      Не усещам,а направо се вижда,че ще стане голяма машинария.Погледни този сайт и виж как са сложили,т.е. как задвижват дифа: http://picasaweb.google.com/situnepi...at=directlink#
                      А относно шпера,не се притеснявай това лесно може да се оправи завинаги с електрожена,но после какъв е смисъла от тоя редуктор-и аз нещо май нищо не казах,но и това може да е решение.
                      Виж какво епредавателното число на този диф,да да си нямаш главоболия,имам предвид,да не е много бърз,с предавателно число под 3.25,защото двигателя ще оплезва много вързо език.Ще стоиш постоянно на първа и втора скорост ище хвърляш често съединител.Хубавото е,че си избрал този двигател,защото го има много в ниските обороти и ще ти тегли навсякъде почти.А и тези двигатели,както казах,са много големи чукове-не можеш да ги счупиш,ако не ги прегряваш и не ги караш без масло.

                      Коментар


                      • #26
                        От: А това е моето двуместно бъги

                        Ако липсва някоя част от двигателите
                        имам двигател.

                        Коментар


                        • #27
                          От: А това е моето двуместно бъги

                          Охоо - пещерата на Али Бабали посети?

                          Не се вижда на снимките дали са там пиньоните на двигателите ..... ама ако ги имаш може да се поумува върху някакъв вариант при който предаването на движение към задната ос да става с верига. Вярно че ще трябва да се изструговат някакви неща за да стане , но пък няма да участват дифовете и ще можеш да си променяш предавателните числа с пиньони при нужда. Ако ти е интересно какво имам на акъл свиркай да рисувам.

                          Иначе, като гледам си направо готов с толкова чарколяк под ръка.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #28
                            От: А това е моето двуместно бъги

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            Охоо - пещерата на Али Бабали посети?

                            Не се вижда на снимките дали са там пиньоните на двигателите ..... ама ако ги имаш може да се поумува върху някакъв вариант при който предаването на движение към задната ос да става с верига. Вярно че ще трябва да се изструговат някакви неща за да стане , но пък няма да участват дифовете и ще можеш да си променяш предавателните числа с пиньони при нужда. Ако ти е интересно какво имам на акъл свиркай да рисувам.

                            Иначе, като гледам си направо готов с толкова чарколяк под ръка.
                            Идеята е точно такава,ако ще има диф. той трябва да бъде задължително самоблокиращ като от него се ползва самата касета със дифа без кожух , пинйон и корона. Но поради липса на такъв най добре ще стане направо да се изработи ос със фланци,лагерни телаи към всичко това дасе напаснат полуоските.Имам точните чертежи но нещо неме кефят,прекалено много детайли имат.Опитвамсе да го измисля по упростено но проблема е че трябва дае и лесно за разглобяване.Нещо ми обягва,немога дасиго представя във главата как точно дасе изпълни и във какжа последователност щесе разглобява.
                            Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                            Коментар


                            • #29
                              От: А това е моето двуместно бъги

                              Първоначално публикуван от Александър К Преглед на мнение
                              Ако липсва някоя част от двигателите
                              имам двигател.
                              Коя година тие двигателя понеже единият е със проблем във вала,има задрал биелен лагер също така ме итересува имашли капак на гинератора.

                              Абе наи добре дасе чуем
                              Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                              Коментар


                              • #30
                                От: А това е моето двуместно бъги

                                Колеги моля дайте идея какви или по-скоро от какво мога да ползвам шенкели че тези от субарото се оказаха чугун и ще има проблем със здравината на заварките.Трябват ми подобни на тези Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1294679048_jxiy4917_DSC04543.JPG
Прегледи:2
Размер:81.1 КБ
ID:5242679 но да бъдат желязни.Нещо немисе нрави идеята да изработвам нещо което може да се намери готово.
                                Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X