Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

    Здравейте, търся Ел. ключ за 220 в., който да се задейства с почукване по корпуса, имаше едно време такива нощни лампи.
    Казуса е следния, мебелиста е направил едно недоразумение, сложил е лампа там където неможе да се сложи ключ, липсва място, пък и не искам да има допир с ключ, та затова се сетих за тези ключове, продават ли се някъде и какво да търся?
    Ако имате някоя по-добра идея, моля кажете.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

    Акустично реле ти трябва. Не съм убеден, че някъде има готови за твоята цел, но може да се взаимства нещо от алармите за къщи и коли.

    Коментар


    • #3
      От: Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

      Кит на акустично реле,но трябва да се преработи:
      http://www.hit-electronics.com/i-osh...ele-1-7720.htm

      Наистина, много добре би станало и с акустичен датчик от офис аларма,но и там се доработва.
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • #4
        От: Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

        Има в по-заредените магазини за лампи,ключове и т.н. Сестра ми си беше взела някакъв ключ с потупване. Ама по спомен беше около 80 лева...
        висете отпуснато

        Коментар


        • #5
          От: Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

          има сензорни ключове но корпуса трябва да е метален. Цената им е около 50лв. и работят на докосване.http://www.domusline.com/site/domus_...9&lgn=EN&pag=2
          Има инфраред ключове, където сензора е с диаметър около 10мм. и задействат до около до 2м. Цената е същата. http://www.domusline.com/site/domus_...1&lgn=EN&pag=1
          Последно редактирано от nola; 08-12-10, 17:55.
          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

          Коментар


          • #6
            От: Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Здравейте, търся Ел. ключ за 220 в., който да се задейства с почукване по корпуса, имаше едно време такива нощни лампи.
            Казуса е следния, мебелиста е направил едно недоразумение, сложил е лампа там където неможе да се сложи ключ, липсва място, пък и не искам да има допир с ключ, та затова се сетих за тези ключове, продават ли се някъде и какво да търся?
            Ако имате някоя по-добра идея, моля кажете.
            Можеш ли да го снимаш туй терсене място? Ама не с телефон.

            Коментар


            • #7
              От: Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

              Коя да е евтина автомобилна аларма със шоков датчик. Трябва да и смениш само релето с 220 волтово. Смешно е да стува 80 лева.

              Коментар


              • #8
                Re: Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Здравейте, търся Ел. ключ за 220 в., който да се задейства с почукване по корпуса, имаше едно време такива нощни лампи.
                Мисля, че ключът в тия лампи не се задейства от вибрация, а от съпротивлението при допир - на принципа на фазомера. Не съм много запознат с точният принцип на работа, но имахме такава лампа и не се пускаше от вибрациите със сигурност.

                edit:
                Ей тук може да звъннеш един телефон, ако съществува тая фирма още.

                P.S.
                Ясен ме е коригирал вече, тъй че всеки от двата варианта би трябвало да свърши работа.
                Последно редактирано от VoyagerX; 10-12-10, 10:08.
                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

                  Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                  Мисля, че ключът в тия лампи не се задейства от вибрация, а от съпротивлението при допир - на принципа на фазомера. Не съм много запознат с точният принцип на работа, но имахме такава лампа и не се пускаше от вибрациите със сигурност.
                  Това са две различни неща, съществуват и двете.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ел. ключ задействащ се от вибрация.....?

                    И аз се сещам за тези нощни ламби който са на допир и са с 3 степени на светене, даже тогава бях пробвал ако съм във въздуха дали действат... скачах като шимпанзе тогава. Накрая установих, че действа само ако си заземен... и според мен този вариант е по-готин като цяло... Освен ако не искаш като удариш/сриташ секцията и да гаси/пуска ламбата от вибрациите... това вече ще е оригинално...
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X