Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд край село Труд !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Оффроуд край село Труд !

    Доспат е невероятен язовир, супер природа, и за съжаление прекалено много туристи, газят, тъпчат и не пазят. От Батак, през Голям Беглик и Широка Поляна, до Доспат - просто невероятно красиво. Само дето има много хора, мамка му.

    Коментар


    • #32
      До: Оффроуд край село Труд !

      Преди 2 седмици на 08.11.2008год. аз и един приятел Красьо решихме да покараме малко.Тръгнахме пак по познатия ни маршрут до яз.Пясъчник и обратно(100км по моят километраж).
      Вече сме над язовира и правим кратка почивка.

      Язовира е доста източен и карането по дъното му е много яко и кално

      При преминаването на един приток на язовира ХТ-то се окопа в тинята и се наложи да помагам с дърпане Тук вече е извадено

      Ето на това поточе с много тиня




      Ето тук се направих на голям карач и се оаках здраво.Като слязох от мотора ботушите ми затънаха една педя(около 25см) в тинята и едвам си измъкнах краката.Пък за мотора да не говорим колко зор видяхме докато го извадихме и колко пот в тоя студ изтече...

      Снимки от колегата.Много бях радостен.Таман за сефте облякох новото яке и Красьо ми вика: Абе Пана как така ни си са оцапал изобщо досега и последва затъването ми и така се бях ошлякал с тиня,че неможа да се опере.Сега след второто пране дано падне





      Тамън извадихме моя и го спрях на един ръб и Красьо направи моята грешка,малко по-надясно от моето изпълнение

      Ето тук бях АЗ

      А ето и колегата

      Леко отчаян макар и в плиткото..

      Кучето чака


      Като се прибрах беше ей така:

      След малко и едно клипче..
      Та така с тази лека разходка.
      Равносметката:
      100км
      5литра бензин
      2:30 часа
      Много студ
      И най-накрая да не забравяме МНОГО КЕФ!!!
      Последно редактирано от mureto; 23-11-08, 18:40. Причина: добавяне на снимки и коментар :)
      YAMAHA WR450F

      Коментар


      • #33
        До: Оффроуд край село Труд !

        Днес след като писах в темата на Дефилето тийм и след като пак прегледах техните снимки така ми се прикара,че не се сдържах и го извадих(мотора де)
        Но няма много снимки.То са само 3 де
        Задължителното качване на Синджирлийската могила На заден план връх Ботев и околните му

        Тук на могилата имах среща с един приятел,но се появиха още двама ,което беше много добре.Тръгнахме на където ни видят очите и се озовахме на река Стряма.Ктм-а спука гума и добре,че на близо в едно село имаше вулканизатор(и работеше) .Тук правим гумата.10см пирон се беше забил

        Другите мотори: Хонда ЦР250 и Доминатор

        От тук пак на обратно към реката и още 40км и всеки по тях си
        60км.
        3литра бенз и 2 часа фън
        Айде другата седмица пак и ако има сняг ще е супер,само да има мераклии за каране в тоя студ.
        YAMAHA WR450F

        Коментар


        • #34
          До: Оффроуд край село Труд !

          Вчера сутринта като се събудих към 10:00 и видях как хубаво напича,нямаше как да не го извадя(мотора)
          Набързо презвънях на трима приятели и се събрахме на кафе.
          Дъра бъра и то стана 11:30.Докато се натуткаме да тръгнем стана 12:00.
          Ами къде да ходим, къде да ходим и аз предложих да идем до Бяло Камъне макар да знам само до някъде пътя.Но другите бяха съгласни под предлог,че ще го намерим.
          И тръгнахме
          Първа спирка за слагане на ауспух,който падна и заора здраво и се беше напълнил с 20см трева и пръст


          YAMAHA WR450F

          Коментар


          • #35
            До: Оффроуд край село Труд !


            След 10мин чукане дупката беше отпушена.

            И от там като тръгнахме няма спиране.Чак след 20-на километра спряхме за да извадим това туловище


            Пак тина пак гадост


            Добре,че имаме опит в тези работи и операцията беше извършена бързо и чисто



            Поредното спиране за поправка на ауспух само,че на друг мотор.Добре,че падаше по нещо чат пат та да запалят пушачите по цигара.
            Вече беше около 14:00. 2 часа 60км




            Най-бясната машина


            Това е след няма и 10км от предишното спиране.Този умник(Емо - Скункса направи плонж с мотора и му счупи маската,мигача и замалко и кракът да си счупи.С тея гумени ботуши извади късмет.
            А днес трабваше да минава КАТ за да му дадът талона.Връщаха го първо за мигачи и стоп.После за ауспух



            YAMAHA WR450F

            Коментар


            • #36
              До: Оффроуд край село Труд !

              Колега нЕмате стигане из таз тракийска равнина, респект за репортажа.
              Само се замислям ако срещнете някъде байр кво прайте..

              П.П. Шегувам се ей... а за колегата с гумените ботуши не му се смейте тези най-малко вода пропускат.

              Коментар


              • #37
                До: Оффроуд край село Труд !

                Така.До тук добре.Потеглихме нагоре с надеждата,че сме на правилният път.Никой от нас няма Джипиес и караме на посоки
                Като почнаха едни коловози по 30-40см и на места с вода колкото коловоза и то не вода ами станало тиня.Миришеше отврат.За капак заваля и дъжд.Стана 15:30 а имахме доста път назад.Продължихме още малко с надеждата да стигнем до Бялото Камъне ама не.Стигнахме до накъкво сечище и се отчаяхме,че този път ще го намерим.Решихме,че на следващата разходка ще тръгнем по-рано около 10:00 и с общи усилия ще го намерим та да изядем по едно кебапче и да изпием по бира на чист въздух и сред красива природа.
                От тук завой на 180 градуса и пълен напред към Труд

                Тук срещнахме една джипка и попитахме къде е правилния път,но отговора беше,че изобщо не бил от тук.Трябвало някъде от Старосел да се тръгне а ние бяхме хванали черният път между Старосел и Красново.Нищо,следващия път ще го открием

                Дъждът отмина и като грейна едно слънце ама и какъв вятър излезе не е истина




                Снимка ала Кики е не точно де

                Пак поправка на ауспуна.Добре,че един тел ми се закачи за ботуша та да вържем здраво ауспуха.

                Красота.Облака отмина и слънцето беше супер та чак нищо не виждах като карахме срещу него


                Само аз снимам и няма кой да ме снима мен та си правя чат пат по снимка



                От тук никаво спиране до Труд,защото времето напредваше.Беше вече към 16:00 а имахме 65км до там.
                Прибрахме се към 17:30 по тъмно.
                И така до следващия път
                YAMAHA WR450F

                Коментар


                • #38
                  До: Оффроуд край село Труд !

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  Колега нЕмате стигане из таз тракийска равнина, респект за репортажа.
                  Само се замислям ако срещнете някъде байр кво прайте..

                  П.П. Шегувам се ей... а за колегата с гумените ботуши не му се смейте тези най-малко вода пропускат.
                  Ако видиме баир го превземаме.К'во да го правим
                  Не се смеем.И аз миналата зима с гумени ботуши бях Наистина не пропускат
                  Някой ако може да ни упъти от къде трябва да се мине за Бяло Камъне с начало Старосел няма да е зле.
                  YAMAHA WR450F

                  Коментар


                  • #39
                    До: Оффроуд край село Труд !

                    Горе долу ето това е пътят по който минахме.
                    YAMAHA WR450F

                    Коментар


                    • #40
                      До: Оффроуд край село Труд !

                      Вярно не пропускат вода но като уцелих един бордюр 50 дни не съм карал мотора и то с хубави ботуши

                      Коментар


                      • #41
                        До: Оффроуд край село Труд !

                        почти сте стигнали от Старосел тръгвате посока тракийската гробница минава се покрай една винарна след това покрай паркинга на гробницата и от там в "перйод" но пътя е асфалт с мн.малко черно но от Бяло Камене нагоре става интересното
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #42
                          До: Оффроуд край село Труд !

                          Браво пичове, само така .Евала на вас!!!!!!!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Оффроуд край село Труд !

                            Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
                            почти сте стигнали от Старосел тръгвате посока тракийската гробница минава се покрай една винарна след това покрай паркинга на гробницата и от там в "перйод" но пътя е асфалт с мн.малко черно но от Бяло Камене нагоре става интересното
                            Там където пресякохме асфалта като идвахме от Пясъка в дясно ни се падаше Старосел а в ляво Красново.Един път пак като бяхме тръгнали към Бяло Камене тръгнахме по черният път по-който хванахме вчера,но тогава имах Джилера и почна се задъхва нещо се върнахме.Другите с които карахме тогава продължиха нагоре и отидоха до крайната цел.Някъде там има само черен път,но къде ли е?
                            Ще пробваме по този който казваш.
                            А за къде нагоре става интересното?След Бяло Камене .....?
                            YAMAHA WR450F

                            Коментар


                            • #44
                              До: Оффроуд край село Труд !

                              Фенера,Чевира,Бунтовна,Средногорец може и до Карлово да слезнете Бяло Камене-Фенер и оттам надолу Карлово за 1-1.30 час
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Оффроуд край село Труд !

                                Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
                                Фенера,Чевира,Бунтовна,Средногорец може и до Карлово да слезнете Бяло Камене-Фенер и оттам надолу Карлово за 1-1.30 час
                                Определено ще пробваме този маршрут стига да няма много сняг
                                Тази неделя живот и здраве и ако времето става сме там.
                                YAMAHA WR450F

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X