Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за съединител Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за съединител Терано 2

    Здравейте на Всички в този прекрасен форум. Аз от скоро съм регистриран и също така от скоро съм собственик на Терано 2, 1999г , дълга база. Проблема ми е следния; Когато купих тераното(преди 1месец) имаше шум(тракане) в съединителя,като натисна педала и изчезваше този шум. Накратко оказа се че едното ухо на лагера е счупено. Смених комплект съединител сложих ,, Закс,, (маистора каза че е най-добрата марка) изминал съм около 1500км и днес отново чувам същото тракане. Въпроса ми към вас е някой сблъсквал ли се е с подобен проблем,какво може да чупи тоя лагер,след като и вилката е здрава и не е крива.?
    [I][SIZE=3][FONT=Microsoft Sans Serif][COLOR=black][B]Nissan Terrano II (R20) 2.7TDI "99 [/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/I]
    [B][I][FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=3]Kawasaki ER-500 "00[/SIZE][/FONT][/I][/B]

  • #2
    От: Питане за съединител Терано 2

    Скоростите изключени ли са като причина?

    Коментар


    • #3
      От: Питане за съединител Терано 2

      Да изключени са,смисал аз сутрин като си паля колата винаги натискам педала на съединителя ислед като запаля го отпускам. Днес бях в сервиза дето ми смяняха съединителя но вече шума беше изчезнал,сигурно това се появява само при първоначално палене,когато маслото още не е загряло. ще видя утре сутринта как ще е и ако няма промяна ще сменя масото на кутията и дано да стане иначе пак ходене по мъките ще е.
      [I][SIZE=3][FONT=Microsoft Sans Serif][COLOR=black][B]Nissan Terrano II (R20) 2.7TDI "99 [/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/I]
      [B][I][FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=3]Kawasaki ER-500 "00[/SIZE][/FONT][/I][/B]

      Коментар


      • #4
        От: Питане за съединител Терано 2

        90% от теранотата тракат, особено на студено. Възможните причини са надлежно описани в поне 2-3 теми. Поразтършувай се в раздела и ще намериш. Не ми се пише за 3-4 път.

        ...мойто си трака откак съм го купил, като е студено. Като загрее - спира.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за съединител Терано 2

          Ок,Благодаря все пак ще потърся в другите теми. Но ако не се оправи с маслото ще отворя кутията Вече ми текат едни мисли в главата че е малко но все пак възможно да е от лагера на първичния вал,защото като сменях съединителя лично аз огледах новите части и свалената кутия,там като размърдах вала нагоре надолу имаше малко луфт,но маисторите бяха убедителни че така трябва да е.
          [I][SIZE=3][FONT=Microsoft Sans Serif][COLOR=black][B]Nissan Terrano II (R20) 2.7TDI "99 [/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/I]
          [B][I][FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=3]Kawasaki ER-500 "00[/SIZE][/FONT][/I][/B]

          Коментар


          • #6
            От: Питане за съединител Терано 2

            Ако шумът се чува на място- "празен ход" при свободен /не натиснат педал на съединителя/ и изчезва след натискане на педала на място възможностите са:
            1. Лагер на основния вал на скоростната кутия.
            2. лагер на съединителя.
            И в двата случая можеш да си караш десетки хиляди километри /при добър късмет/ без особени проблеми.
            Ако "вие и в движение" трябва да ти "светне червената лампа".
            Успех, съобщавай за развитието на проблема за да се обогатяваме !
            ... Смръщена, четириока, двуврата мръсница, с вечно недоволен изруд под капака, влачеща се по земята и проблясващи в тъмното 4 диска, тясна и неудобна вътре...[SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Питане за съединител Терано 2

              Първоначално публикуван от todor_toplev Преглед на мнение
              Ако шумът се чува на място- "празен ход" при свободен /не натиснат педал на съединителя/ и изчезва след натискане на педала на място възможностите са:
              1. Лагер на основния вал на скоростната кутия.
              2. лагер на съединителя.
              И в двата случая можеш да си караш десетки хиляди километри /при добър късмет/ без особени проблеми.
              Ако "вие и в движение" трябва да ти "светне червената лампа".
              Успех, съобщавай за развитието на проблема за да се обогатяваме !
              Тсъ. Възможните причини са доста повече.

              3. Втулки, или нещо друго по вилката
              4. Долна помпа на съединителя (малко вероятно)
              5. Луфтове по скоростната кутия (няма оправия, малко вероятно)
              6. Спъхнати или счупени демпферни пружини на феродовия диск
              7. Разбит лагер/втулка между първичен вал и колянов вал
              8. Откачен от вилката притискателен лагер или луфт там.

              ...май имаше и още, но не се сещам в момента.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Питане за съединител Терано 2

                Първоначално публикуван от ROSS 73 Преглед на мнение
                Ок,Благодаря все пак ще потърся в другите теми. Но ако не се оправи с маслото ще отворя кутията Вече ми текат едни мисли в главата че е малко но все пак възможно да е от лагера на първичния вал,защото като сменях съединителя лично аз огледах новите части и свалената кутия,там като размърдах вала нагоре надолу имаше малко луфт,но маисторите бяха убедителни че така трябва да е.
                Малко луфт там е нормален. Шума е от повишените вибрации от двигателя, когато е студен. Няма да се оправи с маслото. А скапан лагер ако имаше, щеше да шуми и/или да имаш вибрации при движение. Не те съветвам да отваряш кутията, че не е много сигурно дали ще можеш да я затвориш.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  Здравейте,днес смених маслото на кутията. Sparky позна,никакъв ефект няма трака си и това е. Даже сложих 75w80. След това както писах,като позагря и утихна,но пробвах и друг вариянт изключих раздатката на N ,после включих на 1ва предавка и пак се чуваше лекичко. Но когато включих на задна тракането се усили многократно. Дано да изкарам до пролетта така щом и при другите 90% е същото. Но на пролет ще я отворя няма как, това ме дразни изключително много. А пък дори и да трябва да я сменя цялата кутия. Само не мога да си обясня защо като сложих новия съединител това изчезна дори и за малкото 1400км които съм изминал???

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0020.jpg
Прегледи:1
Размер:169.9 КБ
ID:5233569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0022.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5233568Ето и 2 снимки на тракащия звяр
                  Последно редактирано от CarTest™; 08-12-10, 15:14.
                  [I][SIZE=3][FONT=Microsoft Sans Serif][COLOR=black][B]Nissan Terrano II (R20) 2.7TDI "99 [/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/I]
                  [B][I][FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=3]Kawasaki ER-500 "00[/SIZE][/FONT][/I][/B]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за съединител Терано 2

                    По-добре, слушай Спарки, и приложи правилото "нихт пипен" !
                    ... Смръщена, четириока, двуврата мръсница, с вечно недоволен изруд под капака, влачеща се по земята и проблясващи в тъмното 4 диска, тясна и неудобна вътре...[SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за съединител Терано 2

                      А маховик?
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за съединител Терано 2

                        Здравейте,аз също притежавам Терано 2,1999г.,къса база-2.7TDI.При мен също го има този шум(тракане),по-изразен на загрял двигател."ROSS 73",ако искаш да сравниш с моето или бих могъл да съм ти полезен с нещо,номера ми е 0888730850,аз също съм от Русе.
                        NISSAN Terrano II (R20) 2.7TDI '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за съединител Терано 2

                          Моя Тиранозавър също си шуми от към съединителя и изобщо не ме притеснява. Скоро (преди 5 мес.) правих ремонт на скоростната кутия. Имаше разбит лагер и в последствие изронен зъб. За нова зъбчетка ми казаха цена от 1276лв. и това е без доставката. След визуалния контакт със скоросната ми кутия се убедих че е направена доста надеждно. Можеш да започнеш да се притесняваш когато започне да "вие като вълк единак" или да "ручи като фуражомелка" . След ремонта на скоростната смених съединителя и бронзовата втулка в маховика но шума само леко намаля. Според мен шума е от аксеалния лагер, но това да не те притеснява.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за съединител Терано 2

                            Първоначално публикуван от MAXS Преглед на мнение
                            Моя Тиранозавър също си шуми от към съединителя и изобщо не ме притеснява. Скоро (преди 5 мес.) правих ремонт на скоростната кутия. Имаше разбит лагер и в последствие изронен зъб. За нова зъбчетка ми казаха цена от 1276лв. и това е без доставката. След визуалния контакт със скоросната ми кутия се убедих че е направена доста надеждно. Можеш да започнеш да се притесняваш когато започне да "вие като вълк единак" или да "ручи като фуражомелка" . След ремонта на скоростната смених съединителя и бронзовата втулка в маховика но шума само леко намаля. Според мен шума е от аксеалния лагер, но това да не те притеснява.
                            Твоя бензин или дизел е ?
                            ... Смръщена, четириока, двуврата мръсница, с вечно недоволен изруд под капака, влачеща се по земята и проблясващи в тъмното 4 диска, тясна и неудобна вътре...[SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за съединител Терано 2

                              Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                              А маховик?

                              Само ако е от типа "цвай масе"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X