Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за съединител Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Питане за съединител Терано 2

    Според мен, преди да предприемаш каквото и да е си провери нивата на маслата в раздатката и скоростната, може и деференциалите да чекнеш. Раздатъчнита кутия изглежда има склонност да губи масло и издава стържещи звуци ако това се случи. От личен опит.
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #47
      От: Питане за съединител Терано 2

      Аз откак смених съединителя на тераното, след известен предтой некарано при потеглянр първите 2-3 пъти се чува това странно мучене което описваш. Със стария го нямаше. Нови я на 30к км, Aisin, сменен комплект с вилката.
      Моя съвет е да джиткаш фокато си покаце рогата


      Поздрави!

      Коментар


      • #48
        От: Питане за съединител Терано 2

        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
        ...Раздатъчнита кутия изглежда има склонност да губи масло...
        Нямам такива наблюдния след почти 10 години експлоатация на моето. Първата смяна на флуидите беше малко след придобиването, втората преди година.

        Раздатъчната кутия може да губи масло през 3 места, 2 от които биха били очеизвадни - двата семеринга към карданите. Третото е да отива към скоростите, ама те и скоростите би-трябвало да са пълни.Изобщо не виждам как нещо във възела скорости-раздатка ще губи масло без това да е наистина МНОГО видимо.

        А това "ч-к-рррр" 10 метра след първо потегляне е самотестването на ABS-а и няма никаква връзка с кутията или раздатката. Напълно нормално е. Просто за кратко включва помпата за да я види дали работи коректно.

        ПП: И впрочем семерингите на предните колела, между главината и шенкела, имат навика тихичко да скърцат при бавен ход. Пак е нормално. Сменял съм ги 2 пъти с оригинални. Но не е стържене, а просто тихично скърцане при скорости до 5-6км/ч.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Питане за съединител Терано 2

          Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
          Според мен, преди да предприемаш каквото и да е си провери нивата на маслата в раздатката и скоростната, може и деференциалите да чекнеш. Раздатъчнита кутия изглежда има склонност да губи масло и издава стържещи звуци ако това се случи. От личен опит.
          Като се добера до под добичето, ще ги проверя профилактично. Всички масла по скорости и дифовете са сменени преди 10-ина хил км. Тераното ми е и евридейка, през седмицата седи в подземен гараж със шлайфан бетон, та всяка капчица масло от всякакъв вид се вижда. Нито съм го забелязвал да тече, нито да смърди. А маншона на скоростите ми се беше вадил, та знам колко много би смърдяло
          Ако беше раздатка (мисля си), щеше да стърже при всички положения, без значение от позицията на съединителя и скоростите.

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Аз откак смених съединителя на тераното, след известен предтой некарано при потеглянр първите 2-3 пъти се чува това странно мучене което описваш. Със стария го нямаше. Нови я на 30к км, Aisin, сменен комплект с вилката.
          Моя съвет е да джиткаш фокато си покаце рогата
          Да съм си все на около - да си джиткам. Ама, като се размучи на място, от което репатрака до вкъщи ти е по-скъп от тераното... Не ме кефи Разбирам, че има голям риск да се вкарам в пълнометражен филм, но пък и определено не ме кефи някаква механика да се прави на музикална.

          Вчера на равен паркинг, след много разклащания напред-назад, по всевъзможни начини, успях да го накарам да мучи около 2-3 секунди (можеше и повече да го задържа). Получава се някъде в началото на зацепването на съединителя. Като втулка звучи. И не се получава винаги. Някакъв луфт някъде си прави каквото си ще!
          От по-горното предложение, даже се замислих, дали случайно не съм сипал куцо масло. Ама уж от Германия докарвано, там правено, вискозитети по книжка, пък и към 6-7хил.км изкара без да покаже проблеми нито с включване на скоростите, нито нищо.


          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          А това "ч-к-рррр" 10 метра след първо потегляне е самотестването на ABS-а и няма никаква връзка с кутията или раздатката. Напълно нормално е. Просто за кратко включва помпата за да я види дали работи коректно.
          M@мка му и свин! Аз се чудя, защо ми се счува зад приборния панел (но не от него)... грам не загрях че помпата е от другата страна на ламарината И, че като се пързулна на някъде, шумът от помпата е доста близък
          Старото нямаше абс, та... МЕРСИ Спарки, един дерт по-малко


          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ПП: И впрочем семерингите на предните колела, между главината и шенкела, имат навика тихичко да скърцат при бавен ход. Пак е нормално. Сменял съм ги 2 пъти с оригинални. Но не е стържене, а просто тихично скърцане при скорости до 5-6км/ч.
          Да, има разни подобни шумчета по ходовата част, но те са си относително в реда на нещата. Все пак с тоз тракторен мотор, не е необходимо да се изпада чак в такива подробности . В случая си има стържене с елемент на задиране, чуства се на волана даже. Това, по убеждение, не трябва да се усеща в изправна механика.

          Благодаря Ви за вниманието.
          За жалост, поне още седмица има да събирам мнения, просто защото нямам време дори да го закарам до сервиза

          Коментар


          • #50
            От: Питане за съединител Терано 2

            Е моето беше '94 година, сигурно с върнат километраж ) Мисля, че загубата беше от задния семеринг. Не е задължително да има разбира се, но скоро имаше тук един във форума със същия проблем и търсеше нова раздатка. Стържещият звук при празна раздатка се чуваше само и единствено в движение на скорост, когато пуснеш педала на газта, тоест когато двигателят убива скоростта. След като я напълних с по-гъст масло /не помня вече спецификацията/ всички звуци изчезнаха и така си я карах, без никакви ремонти и без проблеми
            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
            X-trail 2.2 Di 2003
            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

            Коментар


            • #51
              От: Питане за съединител Терано 2

              От тази седмица, вече и моето Терано е с нов съединител.
              По препоръка от сервиза, в който го смениха, поръчах Exedy от магазина на нашия колега тук niki p (Накладки, Съединители и Спирачни дискове).
              Преди смяната, имаше характерен шум откъм лагера, който се получава от счупената щипка. Вече работата е тиха, смяната на предавките е плавна и лека.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180627_125136_HDR1.jpg
Прегледи:2
Размер:304.5 КБ
ID:5794725
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #52
                От: Питане за съединител Терано 2

                Аз само да завърша темата - въпросното чукане/стържене на празен код при отпуснат съвединител е по причини (по реда на вероятност):
                1. Скоростна кутия - таква си е. Има някои подобрения през годините в това отношение, но общо взето това е положението. При повечето това е причината
                2. Разбита втулка или луфт във втулката между колянов и първичен вал.
                3. Луфт между аксиалния лагер и корпуса на кутията, по която се движи.
                4. Счупени/хлабави скобички между вилка и аксиален лагер.
                5. "Поспъхнати" пружини на феродовия диск, които без натоварване подрънкват.

                Последните 2 са почти неверятни, но се случва. И петте изброени причини не са повод за нищо повече от леко усилване на музиката, че почукването да се чува по-малко. Всичките са предимно проблем при 2.7 мотора. При бензиновите, както и при трилитровия дизел вубрациите са по-малко и рядко чукат по посочения начин.

                Друго място, от където може да се появи подобно чукане са шлиците на задния и по-рядко на редния кардан. В шлиците на задния с времето се образува луфт и при ниски обороти (под 2000, ческо на около 1500-1700) се чува нещо между звънтене и чукане. Отново би могло да е повод единствено за усилване на музиката.

                Луфт в шлиците на предния кардан на тези с хъбове е малко вероятен, но при тези с капачки е честичко явление. Отделно и предния и задния кардан са по 3-4 модела, с различен размер и вид шлици (за предните) и различен размер карета. На трилитровото например задния кардан е с по-малки карета от на 2.7TDI до 96-та, но е по-дълъг (с около 20мм) и с по-къси шлици.

                И не на послено място - ако тече от задния семеринг на раздатката - сменя се за 15 минути със все свалянето и качването на кардана, с помощта на високотехнологичните устройства, наречени отвертка (за ваденето), дървено трупче и чук (за слагането). Просто преди да се смени самия семеринг трябва да се избие външния щит/паница, което става с леки почуквания от различни пооски с високотехнологичното дървено трупче.

                ПП: Лек луфт в първичния вал на кутията категорчно е съвсем нормален. Лагера му е много назад, а в скоростните кутии се слагат изначално лагери с повишени хлабини. И съответно половин десета хлабина в лагерите при студено състояние се превръща в солиден луфт когато разклатите с ръка намиращият се на сигурно поне 15см напред връх. Затова има втулка между коляновия и първичния вал.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Питане за съединител Терано 2

                  Здравейте колеги. Появи ми се доста неприятен проблем със съединителя. Проблема е при изкачване по наклон при опит за превключване на по висока предавка педала става много твърд и не мога да изключа от по ниската предавка. При каране по равен терен или спускане няма проблеми. Дали може да е от помпа или съединителя е за смяна. Ходът на педала си е добре.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Питане за съединител Терано 2

                    Първоначално публикуван от todorale Преглед на мнение
                    Здравейте колеги. Появи ми се доста неприятен проблем със съединителя. Проблема е при изкачване по наклон при опит за превключване на по висока предавка педала става много твърд и не мога да изключа от по ниската предавка. При каране по равен терен или спускане няма проблеми. Дали може да е от помпа или съединителя е за смяна. Ходът на педала си е добре.
                    Това звучи, като да се размества нещо в посока назад и да става някакво притискане или луфт... вземи легни отдолу и огледай от страни на скоростната кутия, където е вторичната помпа, размърдай я да видиш как се държи и натисни с ръка самия език, който излиза от кутията, може да усетиш нещо...ако можеш огледай тампонът които държи скоростната кутия и други подобни тампони къде има /с огледалце може да по-лесно/... може от там да се размества нещо... Шумове при натискане или пуснат педал имаш ли? Като от аксиален лагер?
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                    X-trail 2.2 Di 2003
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                    Коментар


                    • #55
                      От: Питане за съединител Терано 2

                      Огледах долната помпа, според мен всичко си е наред, маншона е здрав, няма течове. Май ще се наложи сваляне на скоростна кутия.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Питане за съединител Терано 2

                        Точно такова премеждие със съединител което описваш не съм имал, но други доста... ) Прегледай добре пътя на съединителя все пак, основната помпа, въпреки, че щом на равно си е добре едва ли е помпите...Спри на някое нагорнище, изгаси колата, подпри я с един камък освен ръчната и натискай съединителя, може да вземеш някой да ти помогне, а ти да гледаш. Ще можеш да видиш дали долу езикът зад вторичната помпа въобще помръдва или нещо друго ....!!! Често с тия джипове решението се оказва по-просто от колкото изглежда, за това е хубаво да се огледа добре... но може и да не е такъв случая...
                        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                        X-trail 2.2 Di 2003
                        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                        Коментар


                        • #57
                          От: Питане за съединител Терано 2

                          Почивните дни ще свалям кутията за смяна на съеденител. Дано да мине гладко. Ако някой има съвети да дава.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Питане за съединител Терано 2

                            Sparkybg го беше описъл в подробности в една тема, но коя не знам... направи търсене или му пиши
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                            X-trail 2.2 Di 2003
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                            Коментар


                            • #59
                              От: Питане за съединител Терано 2

                              1. Нова вилка
                              2. Нови скобички между лагера и вилката (не винаги са в комплекта съединител - в Luk обикновено има, във Valeo няма). Не е драма и да ги няма, ама е добре да ги има.
                              3. Желателно нов лагер между първичен вал и колянов вал - бронзова втулка, евтина е.

                              До тук всичко може да се вземе от Patrol fen или mimo13 от форума.

                              4. Сменя се всичко (притискател, диск, лагер, вилка, скобички, втулка), другото е цигания, при положение че изкарва минимум 200000км, а хамалогията е все тая.

                              Със стартера ще се изчекнеш и ще псуваш всички японски мами, лели и т.н.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Питане за съединител Терано 2

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                                Със стартера ще се изчекнеш и ще псуваш всички японски мами, лели и т.н.
                                Две дълги и едно късо удължение на 3/8 ,бърка се над лапата на мотора и .......не псуваш ничия мама!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X