Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за съединител Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за съединител Терано 2

    Благодаря на MAXS, Вече се примирих с тракането до пролетта. И аз така си го обяснявам(Големи вибраций на двигателя докато е студен).Днес сутринта в Русе беше -3, като запалих двиг. работи на 1100 оборота не се чуваше но като падна на 700тракаше доста оставих я да бачка 15-20 мин на място и нещата се нормализираха. Явно си е аксиалния лагер,мъчих се да го видя през маншона на вилката,да не се е откачила някоя от скобичките дето се захваща към вилката,ама не се вижда. Втулката в маховика не съм я сменял,трябваше поне да я замерим при смяната на съединителя.
    [I][SIZE=3][FONT=Microsoft Sans Serif][COLOR=black][B]Nissan Terrano II (R20) 2.7TDI "99 [/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/I]
    [B][I][FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=3]Kawasaki ER-500 "00[/SIZE][/FONT][/I][/B]

    Коментар


    • #17
      От: Питане за съединител Терано 2

      Първоначално публикуван от ROSS 73 Преглед на мнение
      ...Но на пролет ще я отворя няма как...
      И да я отвориш, най-много да се окаже в пълна изправност. Ако купиш друга от морга, ти давам гаранция че пак ще хлопа, може би дори повече от твойта.

      И мен ме дразни, ама това е положението. Като дойде време за смяна на съединител, ще поръчам и сменя всичко възможно там, но пак не съм убеден че ще спре, по простата причина че например може да е от кел луфт между колелата в скоростната кутия, които да си дрункат на воля. При това не само тераното страда от това. Един куп обикновени леки коли страдат от същото, както и доста джипки. Причината в повечето случаи е "саморегулиращият" се аксиален лагер, който през цялото време контактува леко с притискателния. И Fabia-та ми похлопва, преди това и Tranzit-а, преди това и Самара-та. Само ферозата засега се държи прилично, но там съединителя е класически, а и лагера си е на мястото върху вилката, защипан с телчиците.
      Последно редактирано от sparkybg; 13-12-10, 15:34.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Питане за съединител Терано 2

        Тераното ми е 2.7 TD производсто февруари 96г. Имам и някоя и друга снимка от разглобената скоростна кутия. Ако някой го интересува мога да му ги пратя или да ги пусна тук.

        Коментар


        • #19
          От: Питане за съединител Терано 2

          Здравейте колеги,
          съжалявам, че се намесвам в темата на колегата, но само да питам, като сте сваляли кутията дали сте обърнали внимание къде точно са отдушниците. Някъде в горния край но отпред или отзад. Питам защото лятно време като карам на дълъг път, духа такава жега от скоростния лост, че просто не се търпи. Отначало мислех, че е от ауспуха но вече започнах да се разубеждавам, и мисля, че именно от отдушниците на скоростната кутия духа толкова топло, и съм намислил да ги видя точно къде са и по някакъв начин с тръби да ги изкарам някъде под предния капак.

          Коментар


          • #20
            От: Питане за съединител Терано 2

            Одушника на скоростната кутия е един и се намира отгоре и е с форма на буквата "Г" и излиза отдясно на скоростната. Монтиран е на междинната плоча м/у двата кожуха. По принцип трябва да имаш маркучле което да е свързано със системата за отвеждане на изпатерията която е монтирана по рамата. Ще се опитам да ти намеря подходяща снимка за да ти покажа точно къде се намира

            Коментар


            • #21
              От: Питане за съединител Терано 2

              Намерих една на която се вижда добре:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070720101810.jpg
Прегледи:1
Размер:186.6 КБ
ID:5234623

              Коментар


              • #22
                От: Питане за съединител Терано 2

                Първоначално публикуван от MAXS Преглед на мнение
                Одушника на скоростната кутия е един и се намира отгоре и е с форма на буквата "Г" и излиза отдясно на скоростната. Монтиран е на междинната плоча м/у двата кожуха. По принцип трябва да имаш маркучле което да е свързано със системата за отвеждане на изпатерията която е монтирана по рамата. Ще се опитам да ти намеря подходяща снимка за да ти покажа точно къде се намира
                Мерси.
                Ще го проверя да видя дали наистина си е вързан както трябва, защото пак ще дойде лятото и пак ще се пека вътре като незнам какво. А подобен проблем ти нямаш предполагам?

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за съединител Терано 2

                  По принцип топлината може да влиза от капаците които са над скоростнат кутия на самата каросерия. Започвам да ти ги изреждам отгоре надоло: Най-отгоре е пласмасовата декорация в купето, под нея е един голям гумен маншон който хваща двата лоста едновременно, после следва един малък капан на който има залепена вата и най-накрая е големия капак затварящ целия отвор. Провери дали не ти е скъсан гумения маншон. За целта се сваля само пласмасовата част над маншона. Мисля че излизаше с жабката м/у седалките и се държи на 6 видии, две то тях са в жабката.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за съединител Терано 2

                    Потвърждавам казаното от колегата. Духане на жега от там не може да е от отдушника, дори и маркуча към него да го няма. Функцията на отдушника е само да изравнява налягането когато кутията изстива и загрява, че да не избие масло през семерингите или да вкара всичката гнус вътре пак от там, когато с позагряла кутия се пльоснеш в някой хладен гьол например.

                    Провети нещата, дето ти е казал колегата. По средната колонка всичко е на винтове и се сваля супер лесно. Кучето със сигурност е заровено някъде там.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за съединител Терано 2

                      Отдушниците на дифовете,скорости и раздатка са свързани и общото маркуче(тръбичка) излиза в коша при мотора насреща в ляво.
                      Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за съединител Терано 2

                        Колегата го интересуваше къде е одушника и защо му духа топло от към скоростната, Но всепак благодара ти и за допълнителната информация. Някои може и да не са запознати с това.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за съединител Терано 2

                          Едно питане и от мен за съединитела на Маверик 95 г. След почистване на двете помпи (според хората които ги чистиха добро састочние на гумичките) и смяна на течноста, според мен продължава да си отделя много долу което си ме дразни и трябва да си го оправям.
                          Та някаде по форумите съм срещал, че причината е гумички но сега не мога да открия къде. Споделете може ли да е друга причината или да търся и да ги сменям тези уплътнения. Къде мога да си ги купя във Варна и от коя помпа да започна ( къде се износват по бързо).
                          Благодаря предварително !!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питане за съединител Терано 2

                            Така и така темата е за съединители та при мен има един странен "ръмжащ" шум при натискане и отпускане на педала на съединителя, ръмжи в тон с двигателя. Какво меже да е това? Иначе съединителя си отделя малко над средата и джипката ми е 2.4 ако има значение това.
                            Land Rover Discovery 3.9 V8

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питане за съединител Терано 2

                              Първоначално публикуван от keidj Преглед на мнение
                              Така и така темата е за съединители та при мен има един странен "ръмжащ" шум при натискане и отпускане на педала на съединителя, ръмжи в тон с двигателя. Какво меже да е това? Иначе съединителя си отделя малко над средата и джипката ми е 2.4 ако има значение това.
                              Най общо казано - съединител. По точно - като се свалят скоростите.
                              Избягвай да ходиш на далече, че в това време прибирането с пътна помощ си е приключение.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питане за съединител Терано 2

                                Нещо не разбрах, може ли малко по-конкретно?
                                Land Rover Discovery 3.9 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X