Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Денят е понеделник, но и аз ще опитам да съм на линия.
    Както знаете, годишнината от гибелта на Списаревски е на 20 декември, понеделник. Имам предложение, тъй като работен ден е трудно, да отидем дружно на 19 декември, в неделя. Да погледнем кое как е, да почистим и пооправим, ако има нужда. Да спретнем едно барбекю. Какво ще кажете, ако има мераклии, ще отворя нова тема?
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

    За неделя.
    878511557

    Коментар


    • #3
      От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

      Там съм ! ВНеделя тъкмо ще подготвиме нещата за 20-ти !
      Лудак

      Коментар


      • #4
        От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

        Няма да е лошо да видим какво е станало с творенията ни след големият дъжд. Така че и ние с Цвета ще дойдем.
        П.П.Злати, не е ли по-добре да е даже в събота? Ако някой реши да посети лобното място, по-вероятно е да е в неделя, а не на самата дата в понеделник. Така че като дойдат хората за барбекюто и снимките, да им е спретнато...

        Коментар


        • #5
          От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

          Нека си е в неделя, местните хора, пък и праплемнника на Списаревски казаха, че на самия ден е голямото шествие на летците и разни родолюбиви организации, които идват на място да се поклонят. Пък ние неделя ще подготвим всичко и ще си обгрижим нашето място, да е готово да посреща гости.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

            Събота май е работен ден също.
            Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

            Коментар


            • #7
              От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

              Тая събота, 11 декември е работния ден заради 31 декември. 18 и 19 са нормални почивни дни.
              Ясно значи, остава за 19 декември. Предлагам 10 сутринта на моста на входа на Пасарел, дето се събирахме миналия път.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #8
                От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

                И аз ще съм на линия с една приятелка. Освен, че умеем добре да ядем и да пием, кажете с какво друго можем да бъдем полезни. Ще носим пликове за боклук, ръкавици..., нещо друго?
                0887 61 66 21 - Катя

                Коментар


                • #9
                  От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

                  Лопати за сняг може би. Сериозно, това, което сте предвидили, е достатъчно.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

                    Приятели, дотук май ентусиазма е попремръзнал поради студа. Засега сме 5 сигурни и може би е добра идея да отложим мероприятието, още повече, че мястото е затрупано с бая сняг и няма кой знае какво да се прави, освен примерно да се изрине от пейките и масите. Според мен добрия вариант е да оставим нещата за напролет, когато да можем да си постегнем нещата след зимата ида дооправим каквото остана.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

                      На този ден идеята е да се отдаде почит на Героя.
                      За работа въобще не може да се мисли.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

                        Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                        На този ден идеята е да се отдаде почит на Героя.
                        За работа въобще не може да се мисли.
                        Става дума за предходният ден...

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Приятели, дотук май ентусиазма е попремръзнал поради студа. Засега сме 5 сигурни и може би е добра идея да отложим мероприятието, още повече, че мястото е затрупано с бая сняг и няма кой знае какво да се прави, освен примерно да се изрине от пейките и масите. Според мен добрия вариант е да оставим нещата за напролет, когато да можем да си постегнем нещата след зимата ида дооправим каквото остана.
                        Точно поради изказаната от Жоро Донечки причина , хич не е малко да се изчисти мястото от снега, например паметника. На следващият ден, да може действително да се отдаде почит...
                        Пет човека, ако са там за работата, изобщо не са малко. Единствен проблем виждам в лопатите за сняг...аз например, нямам...
                        Така че Злати, както решите, но ние сме, да не се отменя мероприятието за в неделя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

                          Това, че е ден по-рано, не пречи да се отдаде почит... стига да има желаещи...
                          Всъщност не всяка година точно на 20.ХІІ се прави това... Често пъти организацията е малко по-рано.

                          Една илюстрация...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

                            Идеята ви е страхотна,заслужава почестите този български герой.Въпреки че скоро се запознах с историята за този млад българин,жертвал живота си за родината,ако бях в България,щях да присъствам задължително.От прочетеното в интернет за Списаревски,най-много ме трогна факта,че след свалянето на бомбардировача в който единственият оцелял е един американски офицер,същият е посетен от майката на Нашият герой,която получава като знак за признателност към подвига на сина си,всички негови медали спечелени за американската авиация.Нека всеки прочете за този човек,жертвал се тъй млад за страната си.А на вас колеги, евала за идеята.
                            Beta 450 RR-Factory
                            0039 3206052599

                            Коментар


                            • #15
                              От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина на 19 декември

                              Жоре,отдаването на почит е едно на ръка и то е на сърце на всеки родолюбив българин. Праплеменника на Списаревски ни потвърди, че на самата дата, 20 декември, съюза на летците и други организации винаги организират поклонение. 20 декември е в понеделник и който може, нека се присъедини. Не знам подробности, но сигурно в нета ще се открие лесно всичко. Ние също скланяме глави пред героя, но пък се захванахме да се погрижим за самото лобно място, за неговато удобство и чистота да посреща хората, дошли за поклонение или излет. Затова идеята беше да отидем ден преди официалното събитие и да се погрижим всичко да е наред. Но с оглед на снега и факта, че преди месец бая неща се свършиха и подготвиха, пък и заради слабия интерес, в неделя няма да правим подготовка на мястото, а който иска, винаги може да се поклони пред паметника.
                              Труда, хвърлен от десетки хора преди месец - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=105836, също е един вид преклонение пред подвига на Списаревски и грижа той никога да не се забравя. Напролет пак ще го направим
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X