Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

    Идва коледа, а после нова година, което съвпада с рождения ден на жена ми. За подарък иска едно пиано, което трябва да бъде пренесено от 6-ти етаж в младост до вкъщи (3-ти етаж в лозенец). Тъй като не съм се занимавал с носене на пиана, пък и не съм сигурен какви са чалъмите и колко хора ще трябват, както не съм наясно и с цените на такава услуга (въпреки че днес ми обявиха 50лв на етаж + транспорта, което ми се струва нереално), моля ако някой е играл роля в този филм наскоро, нека сподели, пък ако реши и да хвърли едно вещо рамо ... Така де, помагайте моля!
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    От: Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

    Аз също не разбирам от въпроса, но гледах едно интервю, където специалист акордьор, обясняваше, как много пиана са станали негодни след пренасяне... Това което запомних е, че си трябва специална подготовка. По-добре питай някой майстор, пък да се надяваме, че и тук пише такъв...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

      Аз знам само че не трябва да се накляна настрани. Трябва да се носи право както и стои. Ако се накланя трябва да се укпрепи нещо вътре - струните ли, чекчетата ли нямам идея. Аз качвах едно на пети етаж на къщата ми, но с кран и колани, ама много внимателно. Имам голяма открита тераса на пети етаж.
      Успех
      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

      Коментар


      • #4
        От: Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

        Пиано в настоящия живот се пренася с телехендлер през голям прозорец, ако се касае за високи етажи, т.к и аз съм чувал, че пиано произведено преди години не търпи да се накланя и резки "хамалски" удари. А на съвременните блокове асансьорите и стълбищата са доста тесни и е проблемно вкарването на пиано.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

          телехендлер е неизвестна за мен дума
          Трябва ли да потърся в нета къде и за какви пари се намира такова чудо?
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            От: Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

            Наскоро го влачих и моето .... Цената момчетата /студенти хамали някакви/ определиха съобразно марка и модел буквално. Знаят кое колко тежи гадовете. Моето е от тежките - с чугунена плоча. Взеха ми отделно от останалото 50лв отгоре само за пианото. Но пък то беше носене от един гараж до друг на 20тина метра по улицата. Пренесоха го двама хилави типа с колани , а си мислех , че ще трябват 6 човека.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

              Носи се в простия вариант от шест човека, стремящи се пианото по стълбите да е хоризонтално и вертикално, с колани.Хора, не пренасяли такава вещ трудно ще се оправят, особено тримата откъм клавиатурата.
              Акордирането след транспорта е задължително, но изчакай два/три дена да се нормализира плочата със струните от температурни разлики, лашкане и прочее.
              Между чукчетата и струните натикай вата, руселин или нещо подобно, но не много сбито, да не увредиш кечето на чукчетата и да не напъваш струните.

              Коментар


              • #8
                От: Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

                OK, разбрах - трябват си профита. Имате ли препоръки за фирма, човек, транспорт и най-важното - акордьор с който да се свържа ПРЕДИ цялата тази галимация? До колкото знам той е Човекът, който най-добре ще може да им дава инструкции на "носачите". Сигурно ще знае и каква вата и как и къде и по колко да сложи преди местенето ... предполагам, че е така.

                П.П. Пък може и да си има "свой хора пианосци"

                П.П.П. Не ми се ще да дойде акордьор в къщи и да почне едни "ма защо така е носено, ма вие защо не сте знаели, ма то нищо не става ...
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  От: Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

                  Чукчетата и ти можеш да ги подготвиш за транспортиране, да не си помисли акордьора, че си пълен лаик, а той манна небесна - може да надебелее финансово услугата.
                  Слагай ватата само вертикално като отвориш капака и гледай да стига малко след ударната им част.Не я приплъзвай успоредно на клавиатурата/октавите, тогава може да увредиш кечето по тях.
                  И застопори педалите с по едно трупче, вклинено под тях.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Имам нужда от помощ за пренасяне на пиано.

                    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                    телехендлер е неизвестна за мен дума
                    Трябва ли да потърся в нета къде и за какви пари се намира такова чудо?
                    Едно такова нещо като мотокар с телескопични вилици, става и с кран, но е малко по трудно при внасянето през прозореца, трябва си рампа.
                    За акордирането: заведи човека при пианото преди да бъде преместено, за да го подготви и после да не мърка, че това или онова е увредено.
                    Последно редактирано от s_s1; 07-12-10, 12:57.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X