Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване из Европа със самоделна броня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване из Европа със самоделна броня

    Как седи въпроса с пътуванията из Европа със самоделен булбар, броня ?

    Правят ли проблеми ? Полиция, граничари ?

  • #2
    От: Пътуване из Европа със самоделна броня

    В братска Гърция, по някое време правеха проблем за теглич. За броня и булбар НИКЪДЕ не съм имал ядове.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване из Европа със самоделна броня

      И аз не съм имал проблеми. В Германия веднъж ми гледаха стикерчето за преглед и се смяха едни полицаи,че у нас "всичко може" ама ми казаха,че щом съм със редовни документи немогат да ми направят нищо.Даже винаги повече се забавляваха. Карал съм си 1 година всекидневно очукана на канче подготвена джипка със бг номера във Франкфурт на Майн.
      висете отпуснато

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване из Европа със самоделна броня

        В един английски форум бях попитал как стои въпроса с тунинговите брони, казаха ми че метална броня може, но ролбар не.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване из Европа със самоделна броня

          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
          В един английски форум бях попитал как стои въпроса с тунинговите брони, казаха ми че метална броня може, но ролбар не.
          Че ролбара е вътре в джипа, к'во общо има с бронята?

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване из Европа със самоделна броня

            Всеки ден научавам по нещо ново.
            Сега ще видя какво значи булбар.

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване из Европа със самоделна броня

              Чакай пак да го напиша по-разбираемо. Ние сме си в Евроспоразумение (или както и да се казва там точно) за тия неща и нашият стикер от прегледите е задължителен да бъде признат по това споразумение. Щом имаш редовни документи издадени от държавата от която си и тамошните власти са решили,че си редовен другите полицай са длъжни да се съобразят. Могат да те спрат само ако си технически неизправен - същите неизправности за които спират от движение и у нас. Може да ти направят проблем за някое допълнително изискване (някой държави например задължителни зимни гуми зимата, други- вериги в багажника задължително, резервни крушки и т.н... ). Много държави имат и изискване лебедката да е с капак покрита ама ние (типично по нашенски де) си се размотаваме без проблеми . Може да те поспрат тук там да те проверят ама няма да имаш проблеми. И това кой какво казал из форуми чужди си е за техен преглед за регистрирани и минали преглед коли при тях. То незнам колко коли у нас биха минали Тюв или Мот така или иначе . И това например за "самоделните" грилгардове е забранено със "заварено положение" (например както у нас е ок да нямаш колан на кола произведена без такива). Просто новите грилове трябва да пазят пешеходците (деформируеми да са). И е забранено със сигурност да ти е цялостна конструкция - да се свързва неподвижно преден със заден гард (нещо като рама да не е) защото е много опасно. И пак повтарям - всичко е изпитано на моя си гръб и инфо от чуждестранни полицай. Така,че не се плаши. Карай си весело и разумно. Приятно изкарване .
              висете отпуснато

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване из Европа със самоделна броня

                Ехх човек да не се изкаже като пълен лаик, веднага го подхващат естественно че булбар имах предвид. И уточнението на Тони е по-важно в случая.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване из Европа със самоделна броня

                  Да размърдам малко мухлясалата тема.

                  Колеги, някой скоро пътувал ли е по Ойропата с правени брони или някакви други външни промени по конструкцията, и ако да, имал ли е някакви проблеми ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X