Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ето ти нещо по-сериозно:
    http://www.triax-gmbh.de/Hirschmann%...E318DA4}&Tab=0



    Сега остава да намериш кой да я внесе.
    Практиката показва, че много-елементните Яги подобни антени не стават за широколентов прием. Говорих с хора, дето цял живот с това се занимават. Може и да не съм прав, но търся конструкция със сфазирани няколко на брой активни елемента. Минава ми и пред ума да изтъпаня една парабола за огледало, подобна на сателитна антена. Със сигурност огледалото е широколентово в целия измерим обхват, до UV лъчи чак! Но не съм убеден от колко метра нагоре това огледало ще има ефект.
    Последно редактирано от Rabin; 07-12-10, 10:55.

    Коментар


    • #47
      От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Практиката показва, че много-елементните Яги подобни антени не стават за широколентов прием. Може и да не съм прав, но търся конструкция със сфазирани няколко на брой активни елемента.
      Да де, ама това не е класическо Яги. Забелеши накъдреното разстояние между елементите. Това + самия вид на елементите разширява честотната лента. Мога да ти гарантирам на 100% че това на снимката ще се справя драстично по-добре от 5 елементната логопериодична, дето ползваш в момента, която сигурно е с 5-7db усилване, независимо какво пише на придружаващата я хартия.

      ПП: С 5 елементно подобие на това и 20м кабел + 18db усилвател съм хващал Белград 1 (23 канал) и Белград 2 (около 35-ти) на времето, без особени грижи. По-нагоре продто нямаше какво, а и усилвателя беше до 40-ти канал.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

        Забелязах накъдрянето, ползвал съм такива, умряла работа това! Правят ги основно да имат насоченост, заради отразен сигнал. Да, вероятно ще работи по-добре от логопериодична в някои честоти. Освен това логопериодичната има много по-малко усилване, сравнена със същия брой елементи Яги.
        Последно редактирано от Rabin; 07-12-10, 11:06.

        Коментар


        • #49
          От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

          Ха ! Случайно попаднах на темата, а взех и я изчетох. Всъщност подобен проблем ме доведе- трябва да намеря антена за аналогова телевизия, която да хваща отразени сигнали.
          Обектът е в сграда с югозападно изложение в София, т.е. почти 'гледа' Копитото, но за беда- точно на пътя на 'гледането' има още един блок (всъщност - от другата страна на улицата), и то по-висок, отколкото е обекта.
          А той е по средата на височината на сградата. И съответно - по средата на височината на 'изпречилият' се блок.
          та моля за някакви напътствия за качествено решение.
          Амо някой го има, де.

          Коментар


          • #50
            От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

            Привет
            Трябват ми две антени. По възможност без захранване от мрежата.
            Едната за село (50км от София), - външна, за нова бих дал до 30-35лв.
            Както и за града, пак външна - втори етаж (от 8етажа) - за три телевизора - как да стане номера?

            На прима виста намерих това:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9837407_1_800x600_rev003.jpg
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5423149 - 20лв

            http://antena.pazaruvaj.com/sapir/sp...z3u86&gr_pos=3

            Какъв кабел ще ми трябва (симетричен, коаксиален) ?
            Други идеи за антена?

            Поздрави

            Коментар


            • #51
              От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

              Това на снимката е нешастие тотално, и след първата по-сериозна градушка става на парчета, докато преди това бавно и славно се саморазпада при всяко кацнало върху него врабче.

              Симетрични кабели отдавна няма от къде да намериш, а и не са нуждни.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                http://www.hit-electronics.com/i-osh...-USILVATEL.htm

                Toва го видях на живо в един магазин. Не изглежда чак толкова зле.

                http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?...ED%F2%E5%ED%E0
                Последно редактирано от Rabin; 06-11-12, 15:41.

                Коментар


                • #53
                  От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                  Ето ви решение за хубава ефирна антена и цифров ефирен приемник:
                  http://prodavalnik.com/italianska-ef...toyka-i6113337
                  http://prodavalnik.com/tsifrov-efire...stem-i11234631

                  Коментар


                  • #54
                    От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                    Тази антена е дециметрова. Имам подобна, нова, испанска и качествена, с отлично усилване на цена 70лв. Ето я: http://www.ftemaximal.com/ingles/pro...m=2&idserie=10

                    Коментар


                    • #55
                      От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Това на снимката е нешастие тотално, и след първата по-сериозна градушка става на парчета, докато преди това бавно и славно се саморазпада при всяко кацнало върху него врабче.

                      Симетрични кабели отдавна няма от къде да намериш, а и не са нуждни.
                      Sapir-a ли имаш впредвид?
                      Тази на първата снимка - 20лв дето е не ми изглежда лоша, даже има и ротор (на едно етажна къща ще се монтира - на дървен пилон вероятно. Няма прегради около нас.

                      Полската също ми хареса, но нямат магазин в София - ако някой знае дали и тук се продава този модел... в краен случай ще пробвам с куриер.

                      Нали и след цифровизацията - ще си действат старите антени?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                        Тази на първата снимка имах в предвид. Марката не ме интересува. Имах същата на село - тотален боклук. "ротор"-а работи когато си иска, а антената след първата зима започна да се саморазпада. Това без да броим факта че рефлектора ръждяса на втория месец, и реално и той щеше да се разпадне само от ръждата. Боклук неземен!

                        ПП: И тия от Sapir децибелите за нищо ги нямат. 28 децибела. УмрЕх!
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                          Някакви идеи за съгласуване на антена от 50 на 75, идеята е да използвам мултибанд антена от харис от 30-870 със 75 омов кабел за тв антена? Без съгласуване работи доста добре, но мисля, че може още да се изцеди.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                            Писни я без съгласуване. Чак ако им а някакви грижи го мисли, но мисля че няма да усетиш разликата със/без съгласуване.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                              Без съгласуване работи като стайна антена доста добре, днес ще я монтирам външно с пряка видимост към ретранслатора, като по този начин се надявам да стане още по-добре..
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                                Я, туй 50 ома е от радиостанциите, познах ли?
                                Загубите от съгласуването може да са повече от загубите от несъгласуване.
                                п.с. Офтопик - на Коледа ми изгоря електрониката на китайската "сериозна ефирна антена". Най-добри резултати получих с турска логопериодична ширпотреба, и китайска електроника. Понеже на турската електроника ветъро и отвя капака.
                                Последно редактирано от Rabin; 09-01-13, 12:41.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X