Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    За кой район от РБ все пак иде реч?
    Търся сигнал от Русе, по права линия няма и 20 км. Румънците ще ми подпалят кабелите (Букурещ е на ~70 км.), нашите излъчват на мощности, достойни за радиолюбител клас 2.

    Коментар


    • #17
      От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Търся сигнал от Русе, по права линия няма и 20 км. Румънците ще ми подпалят кабелите (Букурещ е на ~70 км.), нашите излъчват на мощности, достойни за радиолюбител клас 2.
      Мисля, че няма да имаш проблем.

      Коментар


      • #18
        От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        Разчитам на антена, електрониката я имам! Двустепенен усилвател, единият горе, другият в стаята. В моя случай трябва антена + усилвател. Набарах един от кабелните усилватели, дето захранват цели блокове, вписвам се в честотната им лента. Козата си сака ...
        Ако електрониката е от ония недоразумения, продавани за антени по магазините - забрави за нея. Повечето са правени ч час по трудово в изгорялото. От всичките, дето съм виждал, нито един не е бил читав.

        Ей тука има 2 модела логопериодични: http://www.insat-bg.com/index.php?ma...voninqifg1gvc0
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ако електрониката е от ония недоразумения, продавани за антени по магазините - забрави за нея. Повечето са правени ч час по трудово в изгорялото. От всичките, дето съм виждал, нито един не е бил читав.

          Ей тука има 2 модела логопериодични: http://www.insat-bg.com/index.php?ma...voninqifg1gvc0
          Ако не беше ти, да те убеждавам на тема антени точно... От линка не видях сфазирани. Мен лично ме учудва липсата на кадърни мех. конструкции, тук вече може да има тема за дискусия...

          Коментар


          • #20
            От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

            Ето ти калкулатор за логопериодични. Можеш и сам да си я направиш. Не е върла философия.

            http://www.changpuak.ch/electronics/lpda.php

            Ако прежалиш VHF обхвата, нещата стават дори още по-добри.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

              Я дай по-подробно какво разбираш под "сфазирани"?

              ...щото аз нещо сигурно съм забравил, ама не мога да си представя сфазирани широколентови логопериодични, дето да си останат широколентови.

              ...ъъъ освен да са под наклон една спрямо друга, събрани при късите елементи.... Ама тогава пък става манжда с праз, ако искаш твърде широка лента. И всичкото това само заради 3 децибела...


              ...а защо няма нищо на пазара е ясно. Или се купува за баба на село, дето може да гледа и със снежинки, или всичко живо се е навързало на кабела или е наслагало гъбките по дувари и покриви.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                На VHF има много силен сигнал. Извинявам се, че се повтарям, няма читави конструкции за ефирна ТВ, вече съм скептично настроен който каквото и да ми говори.
                Пенчо, все пак ако не е особен проблем да видим някоя снимка... иначе антената си я запазих!
                дай по-подробно какво разбираш под "сфазирани"?
                Ами не се бъзикам, представям си страховито изглеждаща плоскост с наредени N на брой антени по нея. Един вид логопериодична, умножена поне по 4, наредени на някаква конструкция. Освен това четиривълновият траф да не е изграден с кабели. В момента ровя за снимки какво имам в предвид.
                Не точно това...
                http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ME_Antenna.png
                В тая посока...
                http://2.bp.blogspot.com/_mZutwMuIFV...Direct+DB2.gif
                евентуално:

                подобна грозотия:

                близо...

                Тоя тип гад дава уникални параметри, преди 10 г. се занимавах и съм мерил, измислил я е хърватин, "osmitsa" май беше:

                Може би тука е истината, логопериодична не намерих и на снимка... Показаната конструкция
                е най-често срещана, вероятно има няк'ва истина в това
                Последно редактирано от Rabin; 06-12-10, 19:43.

                Коментар


                • #23
                  От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                  Евентуално утре.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                    Е хубаво, ама освен тая:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BTYUHFBB.jpg
Прегледи:1
Размер:31.0 КБ
ID:5233368
                    В ни една от другите не виждам нищо логопериодично. Другите, изключая осмицата, са просто сфазирани диполи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                      Прав си! Все ще има измислено нещо по-добро от масово продаваното на пазара, търся резултат, а не концепция.
                      п.с. ако има някакъв изконен проблем със съгласуването при различни честоти, аз си признавам, че не съм запознат. Понеже Спарки спомена за това...
                      Последно редактирано от Rabin; 06-12-10, 20:57.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                        Рабин здравей; аз работя за фирмата която пуска сигнала / па макар и слаб /. Говорих с шефа на лабораторията и неговия съвет е да направиш официално оплакване фирмата. НУРТС България София бул. Пейо Яворов 2. Трябва да реагират на сигнала и на место да сметнат каква антена би ти свършила работа.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                          Нещо не разбрах - говоря за далечен прием и цялата случка е на 300 км. от София. Свястна широколентова антена е трудно да се намери, тази тема го доказва, надеждата ми е в Пенчо.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            п.с. ако има някакъв изконен проблем със съгласуването при различни честоти, аз си признавам, че не съм запознат. Понеже Спарки спомена за това...
                            Ми работата е там, че като се сложат 2 еднакви антени една над друга (примерно), разстоянието между тях се подбира кратно на ламбда, което при свръхшироколентова антена като логопериодичната няма как да стане. Поне аз го виждам така. Затова и не се намират дори снимки на такава система.

                            А някога съм вдигал четворка сфазирани ягита. Имаше добър ефект наистина, но честотната им лента работеше задоволително от 21 до към 35ти канал на UHF. От там нагоре - тсъ.

                            ПП: Имаше едни хибридни ягита с много вибратори. Май тоя номер правиха за да се разшири лентата, ама не помня вече. Бяха сравнително компактни, примерно под 2 метра. Продаваха ги по магазините някога.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                              Има едни трафчета в печатен монтаж. Предполагам са широколентови. Слагаха ги по старите телевизори. Имам едно под ръка, мога да го снимам. Но е за друга цел - преход 300 ома - 75 ома.
                              Последно редактирано от Rabin; 07-12-10, 09:51.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся идея за сериозна ефирна ТВ антена

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                Има едни трафчета в печатен монтаж. Предполагам са широколентови. Слагаха ги по старите телевизори.
                                Неее, съгласуването от кабела нататък не е никакъв проблем. Просто кабелите до "снадката" трябва да са с еднаква дължина. Проблема е разстоанието между антените, или по-точно че за различни честоти то трябва да е различно, за да не се получават фазови разлики и вместо да си помагат, антените да си пречат.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X