Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта...

    Здравейте колеги на скоро се сдобих с един форд маверик 2.7тд 93г имам и други две коли и не разполагм с гараж та се чудех може ли да се намери и дали може да се монтира на маверика такава система за да може по лесно да пали и по бързо да загрее.Интересувам се от такава на 220волта защото смятам да я ползвам сутрин когато е мнго студено и тръгвам от къщи.Четох доста за нафтови,бензинови и за ткива на 12волта които се вграждат оригинално в автомобили но те ползават гориво и ток от самия автомобил което за мен е неприемвливо и доколкото разбирам топлят повече купето отколкото самия двигател.А и цената на предлаганите модели печки е много висока затова ако някои има инфо или е правил нещо подобно нека сподели.Поздравявам всички от форума от както купих джипа чета във форума за всичко което ме интересува и в 99% намирам подробна информация.Мога смело да заевя че това е най добрия форум и в него участват много компетентни и точни хора
    Последно редактирано от Ясен; 05-12-10, 21:53. Причина: правопис

  • #2
    От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

    Разбира се, че е възможно, а и често се използва в по-студените райони на света.

    В най-прост вид системата представлява нагревател подобен на бързовар, напъхан в блока вместо някоя от тапите му. Предполагам, че във всяка електротехническа работилница могат да направят нещо подобно от нова тапа и бързоварче.

    Коментар


    • #3
      От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

      Фабрично съм виждал монтирани 12V. Можеш да си купиш от някоя морга, но как ще я захраниш??? Има монтирана подобна с-ма на Рено Клио 2005г. (не турското).

      Коментар


      • #4
        От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

        На английски джаджата се казва Engine Block Heater, и се продава като опция на 99% от автомобилите продавани в по-северните американски щати, за Канада предполагам - на повече

        Потърси в Гугъл с горния израз на английски, ще намериш доста неща.

        Ето ти един линк за начало: http://www.metrompg.com/posts/block-heater.htm
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

          Имах го на една Ифа. От долу, на картера, имаше гнездо за щекер. Много удобна система за подгряване на маслото, обаче.
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

            Благодаря за инфото колеги.Чрез линка по горе даден от Goblin се ориантирах какво да тярся за моя джип а имено тези нагреватели на 220 волта в комбинация с помпичка за циркулация.За съжеление немога да открия такива да се предлагат у нас а със англйския съм много зле и немога да си поръчам от чужбина.Търсих по моргите но не открх така че ако някой знае каде в БГ мога да си закупя ще съм му мнго благодарен.По принцип мога да стакмя подобна систем но едва ли ще е с такива компактни размери.Един познат си грее асконата дизел с бойлер тип юнга и помпа за парно.Грозно е но човека си го харесва и твъриди че му върши работа.Но аз не смятам да стигам до такива крайности и ако открия малка помпа която да издържа на висока температура другото е лесно.Но предпочитам да купя защото нямам никакво свободно време.

            Коментар


            • #7
              От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

              Тука това не трябва на никого, и затова го няма. У нас просто не е студено.
              В Русия има комплекти, вървят с евтините аларми. Може от щепсела в гаража, може да запали и мотора, да грее и маслото на трансмисията, освен гъзогрейките. Може от дистанционното, може с будилника. Има с блокировка, ако снощи си го забравил на скорост, има с пискун, да го оставиш на неутрална като излизаш от колата.
              Но тук е -30 два дни, и не всяка година. Излишна работа.

              Коментар


              • #8
                От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

                Откъде ще взимаш ток? Щом имаш 220 ще имаш и печка духалка. Пъхаш под двигателя и си готов. Преди мноооого години слагах под колата нагревател за фурна, който подгряваше учудващо добре.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

                  Не, модата през тоя сезон е две вани - прожектори по киловат, или по два. Турските ментета струват няколко лева. Като го накапе нещо - просто се пръсва, и всичко спира.
                  Изтънчените разбирачи слагат и престилка от бабините си черги, да херметизират клиренса.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

                    Често такъв нагревател (на 220 в) можеш да видиш на бус -фолксваген преди 91 г. На брат ми беше така. Така си дойде от немция. Има различни - да подгрява маслото или да подгрява водата в радиатора. Това второто е често срещаното .
                    Провери по моргите .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

                      Имаше и една друга измишльотина на BMW преди 15тина години - Latent Heat Accumulator. На езика на Гьоте - Wаrmespeicher.

                      Представляваше някакъв съд съдържащ солен разтвор, който събираше топлина от охладителната система и я отдаваше след студено палене. Не подгряваше антифриза или маслото, но веднъж запали ли колата - при престой до 48 часа при външна температура до -40 градуса, отдаваше +40 градуса въздух на духалките на парното 30 секунди след палене.

                      Имаше го като (много) дискретна опция на 5та серия E39, но бързо-бързо я спряха поради различни дразнещи дефекти (някакви постоянни течове май). Много мечтаех за такова нещо навремето. За бмв не мечтаех, но зверски хленцах за такава опция
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

                        Това го имат всички коли внесени от Финландия,виждал съм го на Лада дори,както са ти писали колегите по горе представлява бързовар монтиран през една от тапите на блока+термо реле и работи на 220 волта.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

                          Само едно уточнение - ако маверика ти не пали лесно дори при -20, търси неизправност или по подгряването или по двигателя (ниска компресия например). При напълно редовен двигател, трябва да пали супер лесно при всякакви температури, характерни за нашия регион. Лично съм пробвал до -25. Ако на студено върти трудно - не си уцелил маслото. Сипи му 5W40 масло и ще започне да върти като на топло време.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

                            Благодаря още веднъж за инфото колеги.Вчера след обяд ми остана време и отидох при един приятел стругар след като се здобих с един нагревател с доста компактни размери и мощност 1500w.Та взехме една дебелостенна траба ф80/120мм направихме и тапи на резба и на една от тапите монтирах нагревателя.След това пробихме два отвора перпендикулярно на тръбата и към тях заварих по 5см тръби с вътршния диаметъра на долното съединение на радиатора.Монтирах го пробно на реното на братми и тази сутрин го включих при темп. на антифриза около минус 2 градуса/измерено с електронен термометър за течности/ след 30 минути измерих около 25градуса а след още 30 минути беше около 65градуса и стрелката на уреда за температурата беше отишла малко над средата.След като запалих стрелката се върна леко назад това сигурно се далжи на това че на пипане радиатора не беше топъл колкото двигатела.Не вярвам при по ниски темп. за толкова време да се постигне тази темп. но след като пробвам ще споделя и ако видя че има ефект ще пусна по подробна тема с начина на изработка и монтаж придружени със снимки/но вече монтирано на маверика/.Колега sparkybg джипа го имам от скоро и съм нямал вазможност да го паля при такива минусови темп. за сега пали и върви идеално.Масло не гори макар че пропушва черно при изфорсирване следя го редовно така си седи нивото.Маслото ми е 15W40 полусинтетика знам че е малко гъсто но все пак джипа е на 260 000км и ме беше шубе да сложа 5W40 а също така не знаех и с какво масло е като го взех та затова го смених с 15W40 да видя дали ще го пипа.Смяната на маслото наближава така че може и да го сменя с по тънко за остатака от зимата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Възможно ли е с/ма за предварително подгряване на антифриза работеща на 220 волта

                              Първоначално публикуван от ororor10 Преглед на мнение
                              Колега sparkybg джипа го имам от скоро и съм нямал вазможност да го паля при такива минусови темп. за сега пали и върви идеално.Масло не гори макар че пропушва черно при изфорсирване следя го редовно така си седи нивото.Маслото ми е 15W40 полусинтетика знам че е малко гъсто но все пак джипа е на 260 000км и ме беше шубе да сложа 5W40 а също така не знаех и с какво масло е като го взех та затова го смених с 15W40 да видя дали ще го пипа.Смяната на маслото наближава така че може и да го сменя с по тънко за остатака от зимата.
                              Няма никакво значение на какви километри е. Ако е в ред, няма да харчи масло. После, не забравяй че това е мотор с турбо. Турбото се тормози от по-гъсто и по-лошо масло, освен това за мотор с турбо съвсем лек разход на масло е допустим.

                              Сменяй маслото всяка късна есен и късна пролет, или най-много на 10000км, независимо какво пише в книжката. Зимата с 5W40, а лятото - ако пълната синтетика ти е скъпа - с 10W40. Практически моето го сменям на около 7500. Заедно с него - въздушен, маслен и филтър на климатика, ако имаш такъв. Пробвал съм всичко от 15W50, през 15W40, 10W40 и 5W40. Вече за мен друго освен 5W40 не съществува. Конкретно - сипвам MOTUL, и смея да твърдя че с това масло се държи най-добре от всичките, които съм опитвал, а те са OMV 15W50, mobil 15W40, немски castrol 10W40, mannol 5W40, и motul 5W40.

                              Ако имаш възможност си купувай оригинален маслен филтър - с него качва маслото в пъти по-бързо отколкото с 3-те други марки, включително BOSCH, които опитах. Не че е от голямо значение, но лично аз предпочитам лампата ми да гасне след 1-2 секунди, вместо след 4-5. Мазителната ми система е в пълна изправност - мерени са налягания и всичко е в норма.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X