Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как функционира един карбуратор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как функционира един карбуратор

    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
    БМВ Ф650 "Ротакс" 1995г., два карбуратора "Микуни"!Какви ли не реглажи правих, чистих карбураторите прецизно но не мога да обогатя сместта?Мотоциклета върви много добре и реагира без проблемно, ниските обороти са му перфектни, пали добре!Иглите са стопирани в най долното положение и горивната смес пак е бедна!?Имам съмнения във филтъра /дунапрен от мотомагазин/ налагаш на скарата и решеш!Много тънък ми се видя и сложих два "дунапрена" плътно един до друг с цел да намаля притока на въздух, ама .... резултата същия ... свещите бели?Болт за реглаж за притока на въздух между карбураторите и филтърната кутия ... няма?Имам монтирано прозрачно бензиново филтърче с посока и ми прави впечатление, че в него има бензин само на дъното или почти няма нищо!Никога не съм го виждал пълно!?Сондите в резервоара пускат гориво много добре!
    Не бягам от идеи е съвети за които ще съм много благодарен!
    Поздрави.
    Добре , нека първо да те питам защо искаш да я обогатиш след като всичко е наред (или поне не споменаваш проблем)?
    KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

    Коментар


    • #77
      От: Как функционира един карбуратор

      Може да краде въздух от някъде, но аз не виждам какво те бърка чак толкова цвета. Щом всичко е наред и не прегрява..... си карай така.
      П.С свещите дали са тези които се препоръчват от производителя.
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • #78
        От: Как функционира един карбуратор

        За да обогатиш сместа , трябва да повдигнеш иглите нагоре , а не да са в най-долно положение. Проверил ли си нивото на горивото в карбураторите?
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #79
          От: Как функционира един карбуратор

          "Иглите са стопирани в най долното положение и горивната смес пак е бедна!" - Колегата има в предвид резките на самите игли /на наи-долната резка/.Махни си филтърчето на бензина и пробваи пак със сигурност не стига дебита на горивото, от там и ниско ниво в поплавковата камера.Аз цял месец го ядох същия с Пегасо със същия двигател махнах си филтъра и няма проблем вече 500км. даже маи ще пусна иглите с едно деление надолу.Дано и при теб се реши проблема бързо.

          Коментар


          • #80
            От: Как функционира един карбуратор

            Свещите са нови и по каталог отговарящи за марката и модела, иглите са повдигнати нагоре /идеята е ясна/, купих нов въздушен филтър оригинал от представителството на "БМВ"/остраних двата дунапрена/.Нивото в камерите не може да се регулира /поплавъците са пластмасова отливка/.Пука от време на време в изпускателната генерация при отнемане на газта и не на последно място цвета на свещите говори, че сместа е бедна!М/у другото като прочетох за кражбата на въздух се сетих, че филтърната кутия е леко сцепена от стопяване на изходната тръба на ауспуха който минава непосредствено под нея /ще я уплътня/?
            Много хора биха експлоатирали мотоциклета и да им е все тая за цвят на свещите, пукане, че даже и без филтър може но при мен въобще не е така защото съм направо педантичен към "Ф"-та.
            Много благодаря на отзовалите се!
            Поздрави.

            Коментар


            • #81
              От: Как функционира един карбуратор

              Колко ти гори на 100? Ако е от 3 до 5 значи е нормално и няма какво да му мислиш. Мойте игли обаче бяха на средно положение!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #82
                От: Как функционира един карбуратор

                Първоначално публикуван от marea-ta Преглед на мнение
                "Иглите са стопирани в най долното положение и горивната смес пак е бедна!" - Колегата има в предвид резките на самите игли /на наи-долната резка/.Махни си филтърчето на бензина и пробваи пак със сигурност не стига дебита на горивото, от там и ниско ниво в поплавковата камера.Аз цял месец го ядох същия с Пегасо със същия двигател махнах си филтъра и няма проблем вече 500км. даже маи ще пусна иглите с едно деление надолу.Дано и при теб се реши проблема бързо.
                Така написано , аз го разбирам , че иглите са в най-долно положение , ако беше написал , че зегерките са стопирани в най-долно положение на иглите , щеше да е друго. След като не може да променя горивната смес с преместване позицията на иглите , значи нивото на горивото в карбураторите е ниско , проблема може да е в самите карбуратори , може и да е преди карбураторите.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #83
                  От: Как функционира един карбуратор

                  Маи точно на там отива работата преди карбураторите/филтъра за гориво/ сондите отпадат, казва ,че имат дебит.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как функционира един карбуратор

                    здравейте колеги,имам ямаха тзр 50 с двг.minareli am 6.малък е,но ни върши работа.проблем е само,че на обороти до 5000 се чувства като че е запушен карба.след 5000 и с двама души се чувства осезаемо дърпане.карбуратора го чистих,филтъра спортен,местих иглата,опитах различен реглаж на сместа -нищо.предполагам трябва да сменя жигльор,но кой и с колко голям.иначе мотора си върви с 14 зъба на предната зъбчатка с двама души 85 км в час.проблема е при тръгване от място.затова си мисля,че ако се подобри в ниските обороти ще е ок.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как функционира един карбуратор

                      Здравейте колеги, да питам относно луфта между емулсионната тръбичка и иглата, трябва ли да има такъв при напълно пусната игла... вземах си чисто нов карб и на него въпросния луфт е 1 мм. което според мен обезмисля идеята за плавно отваряне. С новия карб мотора не пожела да заработи адекватно...
                      Последно редактирано от auto_marin; 14-06-16, 12:37.
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как функционира един карбуратор

                        Здравейте,
                        колата е с карбуратор PIERBURG 2E3. Като я запаля си държи високи обороти на П.Х., но като натисна газта оборотите падат на 450 - 500. Като загрее се държи нормално. Искам да кажа, че автоматичния смукач работи до първо чукване на педала. Как да го регулирам така, че смукача да изключва като загрее двигателя?
                        Последно редактирано от vpdyankov; 06-11-16, 13:19.

                        Коментар


                        • #87
                          Харесва ми и имам въпрос Карбуратора е Делорто ph40 при почти рязко подаване на газ двигателя заглъхфа и почти спира а на средни обороти върви добре и на високите неще да се исфорсира докрай

                          Коментар


                          • #88
                            Благодаря ви за информацията!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X