Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как функционира един карбуратор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как функционира един карбуратор

    Няма за какво да ги поръчваш. Отиващ в първият магазин за О-пръстени и си купуваш такъв какъвто ти трябва за няколко стотинки. За шайбата важи същото.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #62
      От: Как функционира един карбуратор

      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
      Няма за какво да ги поръчваш. Отиващ в първият магазин за О-пръстени и си купуваш такъв какъвто ти трябва за няколко стотинки. За шайбата важи същото.

      Проблема е, че няма от къде да им взема размерите, така че ще трябва да ги поръчвам! Което по принцип не е проблем стига да знам, че ми трябват, тоест че са липса и че от тях може да идва проблема...
      Life is good... on a dirt bike!

      Коментар


      • #63
        От: Как функционира един карбуратор

        Здравей те! Интересува ме за какво е това болтче ( от снимката) ? Карбуратора е вакумен Микуни от Suzuki DR Z 400. Снимка : http://haiduka.snimka.bg/motorcycles/karb.763280

        Коментар


        • #64
          От: Как функционира един карбуратор

          Първоначално публикуван от nikipc Преглед на мнение
          Здравей те! Интересува ме за какво е това болтче ( от снимката) ? Карбуратора е вакумен Микуни от Suzuki DR Z 400. Снимка : http://haiduka.snimka.bg/motorcycles/karb.763280
          Би трябвало да е въздуха за тихи обороти. Отвий го докрай и го извади. Ако е конусно заострено на върха и назад има О-пръстен и пружинка - той е. Огледай за повреди по винта и О-пръстена. Почисти всичко. Намажи тъничко грес и навивай внимателно до край. След това връщай 2-4 оборота според зависи...
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #65
            От: Как функционира един карбуратор

            Конусно и заострено на върха и назад има О-пръстен.То не ми прави проблем товя винтче. Просто исках да знам за какво е и колко трябва да е завито. Завито беше до край и така съм го оставил.

            Коментар


            • #66
              От: Как функционира един карбуратор

              Трябва да е развито от 1,5 до 2 оборота от напълно завито положение.Прочети началото на темата там има всичко за всеки твой въпрос за микуни ,делорто,кейхин за това никой не ти отговаря на въпросите.Това е нормална практика тук ,идеята е да четеш а не да задаваш въпроси,който са задавани хиляди пъти и когато търсиш нещо конкретно да не можеш да намериш нищо от въпроси,въпроси...а той бил още в началото! Моля модератора на раздела да премахне упътването ми след като помогне на господина да не разводнява иначе полезната тема!Благодаря!
              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

              Коментар


              • #67
                От: Как функционира един карбуратор

                Ок,благодаря ви!

                Коментар


                • #68
                  От: Как функционира един карбуратор

                  Здравейте.Да попитам и аз.Двигател ямаха 125дт карбуратор микуни.Преди дърпам смукача пали и за около минута двигателя почва да пелтечи връщам смукача и газ.Сега пак пали от раз но не иска да върне оборотите и след пет минути като върна смукача губи тихите обороти.Като покарам малко всичко се оправя.Къде да търся проблема?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как функционира един карбуратор

                    Здравейте! Имам Хонда Доминатор 650cc 92 година, карбуратора е кейхин, като е в ниски обороти работи добре но като дав рязко газ заглъхва и гасне или постепенно се вдигнат обороти а като му давам малко газ не заглъхва :Х дайте примери от какво може да става карбуратора е изчистен .

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как функционира един карбуратор

                      Щом карба е наред.Недостиг на въздух-въздушен филтър.Недостиг на гориво-запушено кранче.
                      XR600R-96

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как функционира един карбуратор

                        Първоначално публикуван от A . Boianov Преглед на мнение
                        Здравейте! Имам Хонда Доминатор 650cc 92 година, карбуратора е кейхин, като е в ниски обороти работи добре но като дав рязко газ заглъхва и гасне или постепенно се вдигнат обороти а като му давам малко газ не заглъхва :Х дайте примери от какво може да става карбуратора е изчистен .
                        Прочете ли цялата тема. Ако не си прочети петият пост на първата страница на колегата "121" и по точно за ускорителната помпа.Може там да е отговора.
                        [IMG]http://media.snimka.bg/8339/022934139-big.jpg?r=0[/IMG] Kакто искате да постъпват с вас човеците, тъй и вие постъпвайте с тях! (Библията)

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как функционира един карбуратор

                          Благодаря много колеги за отговорите а имали възможност да е от свеща и как да я сваля защото е на много гадно място точно зад рамата :Х

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как функционира един карбуратор

                            Здравейте.Никаде не намерих инфо за нивото на горивото в карборатора на црф250р 2005г. Ако някой има някаква информация нека я сподели.Благодаря предварителн.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как функционира един карбуратор

                              Много полезна тема!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как функционира един карбуратор

                                БМВ Ф650 "Ротакс" 1995г., два карбуратора "Микуни"!Какви ли не реглажи правих, чистих карбураторите прецизно но не мога да обогатя сместта?Мотоциклета върви много добре и реагира без проблемно, ниските обороти са му перфектни, пали добре!Иглите са стопирани в най долното положение и горивната смес пак е бедна!?Имам съмнения във филтъра /дунапрен от мотомагазин/ налагаш на скарата и решеш!Много тънък ми се видя и сложих два "дунапрена" плътно един до друг с цел да намаля притока на въздух, ама .... резултата същия ... свещите бели?Болт за реглаж за притока на въздух между карбураторите и филтърната кутия ... няма?Имам монтирано прозрачно бензиново филтърче с посока и ми прави впечатление, че в него има бензин само на дъното или почти няма нищо!Никога не съм го виждал пълно!?Сондите в резервоара пускат гориво много добре!
                                Не бягам от идеи е съвети за които ще съм много благодарен!
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X