Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как функционира един карбуратор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как функционира един карбуратор

    Съмнявам се че пружинката не е оригинална и трябва да експериментирам с твърдостта докато намеря.

    Коментар


    • #32
      От: Как функционира един карбуратор

      Първоначално публикуван от 121 Преглед на мнение
      Ползваш ли лостчето на обеднителя когато го палиш топъл? Пробвал ли си да го палиш топъл със смукач? Как да разбирам „пърпорене“? Ако говориш за пукане от ауспуха, това е показател за бедна смес.
      Ползвам лостчето на обеднителя когато го задавя, а под пърпорене имам предвид на едни средни обороти в движение, не работи гладко мотора а все едно прекъсва, и с малко подаване на газта и се "изчиства".До колкото знам само един жигльор е сменен и иглата, а да не трябва и друг да се смени от комплекта.

      Коментар


      • #33
        От: Как функционира един карбуратор

        Виж сега, пробвай в тези обороти дето не ти харесва как работи да дръпнеш смукача. Ако се подобри работата, значи сместа ти е бедна , ако се влоши или е без промяна, значи-богата. Същата проба направи, само че не със смукач, а с обеднителя и ще разбереш на къде трябва да се насочиш. Много често трудното палене на топъл двигател се дължи на лошо регулирани клапани. И ако се кара така много скоро ще изгорят.

        Коментар


        • #34
          От: Как функционира един карбуратор

          Първоначално публикуван от 121 Преглед на мнение
          Виж сега, пробвай в тези обороти дето не ти харесва как работи да дръпнеш смукача. Ако се подобри работата, значи сместа ти е бедна , ако се влоши или е без промяна, значи-богата. Същата проба направи, само че не със смукач, а с обеднителя и ще разбереш на къде трябва да се насочиш. Много често трудното палене на топъл двигател се дължи на лошо регулирани клапани. И ако се кара така много скоро ще изгорят.
          Ще пробвам така колега, а клапаните са прегледани скоро защото го купих наскоро.Благодаря.

          Коментар


          • #35
            От: Как функционира един карбуратор

            Доста полезна информация,благодаря за което при мен проблема идва като е топъл мотора или като го изгася на скорост.
            После няма палене иначЕ на смукач пали мнОГО лесно, но ще трябВа да го отворя карборатора за да видя какВо стаВа там!

            Коментар


            • #36
              От: Как функционира един карбуратор

              Страхотно ръководство! Благодаря на колегата 121! Няма ли да се запели темата като важна?

              Коментар


              • #37
                От: Как функционира един карбуратор

                Сега да видим кой ще помага?На по голяма надморска височина мотора почва да сеца не му стига мощност и трудно достига максимални обороти особено при изкачване.Познато положение ама какво да пипна или да сменя по карбуратора някъде имаше информация за проблема но не я откривам.Мотора е WR250-F
                Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                Коментар


                • #38
                  От: Как функционира един карбуратор

                  След направена консултация се установи че мотора работи на богата смес.Бях сменил главния горивен жигльор от 170 на 180 проблемите се появиха със смяната му.За жалост стария жигльор 170 потъна в дън земя.Свалянето на иглата с едно две деления ще компенсира ли проблема??
                  Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как функционира един карбуратор

                    Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                    След направена консултация се установи че мотора работи на богата смес.Бях сменил главния горивен жигльор от 170 на 180 проблемите се появиха със смяната му.За жалост стария жигльор 170 потъна в дън земя.Свалянето на иглата с едно две деления ще компенсира ли проблема??
                    Не съм майстор, но предполагам, че ще стане.
                    Yamaha WR 200

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как функционира един карбуратор

                      Виждам, че колегата "121" е доста навътре в нещата, та да попитам и аз: От скоро карам кросов мотор, а именно Yamaha YZ426F. Прави ми впечатление, че като изфорсирам мотора на място изпушва черно. Нормално ли е да работи на толкова богата смес или се нуждае от настройка?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как функционира един карбуратор

                        Като се е почнало с питането, та и аз се интересувам коя ситуация от следните 2, е нормалната:Мотора е ЦРФ 450Р, и до скоро проблем с паленето ТОПЪЛ, никога не е имал-ритам без да пипам нищо и пали. От известно време, като загрее нормално, без да дръпна лостчето за обедняване не пали. Ако не го дръпна, само припалва за секунда и гасне. Кой от двата случая е нормален и ако може някакъв жокер да ползвам, ако има нещо не във ред? Мисля че има проблемче по карбуратора, и ме дразни - не че не го карам така, но като знам как не даваше да го пипна. Хлабини на клапани отпадат - проверени са и са в нормите, също и декомпресора.Пробвах и без да омаслявам въздушния филтър но няма разлика.Благодаря предваритепно !
                        Силата е нищо без контрол.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как функционира един карбуратор

                          Нормално е. Особенно през лятото. То за това е направено това лостче. През зимата въздухът е студен и сместа е по-бедна та затова пали и без обеднител.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как функционира един карбуратор

                            Един въпрос относно депресионния карбуратор, как работи мембраната с вакуума ако на капака има белег с каналче, за какво служи това каналче и върху фиксатора на мембраната ли се поставя, защото мембраната ми е лепена и си мисля, че не е вече толкова чувствителна, т.е. при работата си създава предполагам по-голямо съпротивление когато се сгъва и когато форсирам на място не може да вдигне повече от 6000 оборота, започва да се редува вдигане и смъкване на оборотите в границата между 5000 и 6000 оборота, все едно че като достигне 6000 взема въздух през това каналче на капака и спуска иглата в жигльора?
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pitane.jpg
Прегледи:3
Размер:150.6 КБ
ID:5299852
                            Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                            HONDA DOMINATOR 650NX

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как функционира един карбуратор

                              Първоначално публикуван от 121 Преглед на мнение
                              Започвам тази тема, една от най-важните за нашите машини, с тенденция да я допълвам лека полека.
                              как функционира карбуратора:
                              За да се опростят нещата можем да разделим отварянето на газта на пет секции:
                              1.тихи обороти или минимум,
                              2.прогресия (от 0 до 1/4),
                              3.от 1\4 до 1\2,
                              4.от 1\2 до 3\4 e
                              5.от 3\4 до full
                              За всяка от тези секции работят отделни механизми в карбуратора: Обогатител, механизъм за топло палене, дифузьор, клапан на газта , жигльори, бензинов клапан, ускорителна помпа...

                              Започвам с ОБОГАТИТЕЛЯ(смукач):
                              Моторът трябва да се държи на смукач поне една минута и смукачът се прибира когато двигателят започне да “пелтечи“, ако моторът не пали на смукач, жигльорът на обогатителя е прекалено малък, прекалено голям или е запушен.Как да разберем? – По свещта. Ако е мокра, значи жигльорът е прекалено голям, ако е суха – прекалено малък (или сме забравили да отворим кранчето на бензина)...
                              МИНИМУМ:
                              Има два вида кръгове на минимума, едните са с винт за въздуха, другите с винт за сместа. Винта за въздуха се намира между филтъра и корпуса на карбуратора. Винта за сместа се намира между корпуса и цилиндъра. Винтът за въздуха регулира само въздуха, влизащ в кръга на минимума и следователно затягайки този винт, намаляваме въздуха т.е обогатяваме сместа. Винтът за сместа работи по противоположен начин – Затягайки намаляваме (обедняваме) сместа. Как се регулират тези винтове? При 1.500-1.700 оборота в мин. (значи леко сме вдигнали оборотите посредством винта за оборотите), завиваме или отвиваме винтавъздух/смес докато намерим най-високи обороти, после намаляваме оборотите с винта за оборотите и отново регулираме вече по-финно въздуха/сместа. Винтовете въздух и смес нормално трябва да са отвити от 1 оборот и 1\4, до 2 оборота от напълно затегнато положение. Ако в тези граници не можем да постигнем удовлетворителен резултат, значи жигльорът на минимума е прекалено голям или прекалено малък. Голям жигльор = богата смес, малък жигльор = бедна смес. Как да определим дали сместа е бедна или богата? Ако е много богата, двигателят има глух звук, пуши и при връщане на газта гасне. Ако сместа е бедна оборотите ще се покачват бързо, а като се пусне газта при двутактовите оборотите няма да падат веднага, а при четиритактовите ще се чуват класическите пукания от ауспуха.

                              тук схема на карбуратор дел орто с винт за въздуха
                              [ATTACH=CONFIG]275650[/ATTACH]
                              тук схема на карбуратор кейхен с винт за сместа
                              [ATTACH=CONFIG]275649[/ATTACH]
                              Ако винта на сместа бъде завит до край ,мотора трябва ли да изгасне? Защото моя карбуратор е кейхин и когато го завия до край не гасне даже си вдига оборотите, какъв може да е проблема?
                              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как функционира един карбуратор

                                Имам въпрос към вас . Карбуратора на мотора ми е KEIHIN пали, работи и всичко е ОК. Мотора върви прилично, но сега мисля да си взема спортен филтър трябва ли да се променят настройките на карбуратора след смяната на филтъра със спортен. И друго моторът ще започне ли да върви повече? И още един досаден въпрос какво трябва да се промени в настройките за да тръгне истински?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X