Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как функционира един карбуратор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как функционира един карбуратор

    Знам какво е ускорителна помпа и нейният принцип на действие. Тази мембрана винаги е суха и управлява само въздушен поток, както вече казах. А и по тръбичките няма никакви жигльори и никакви разпръсквачи и листчета. Самите канали са вътре в корпуса на карбуратора и са с диаметър 2 , 3мм.
    Последно редактирано от raico; 19-03-11, 10:35. Причина: карбУратор. А "лисчета" сигурно е "лостчета"???

    Коментар


    • #17
      От: Как функционира един карбуратор

      къде се намира по карба , горе в ляво ли с големината на 20 стотинки ли е?

      Коментар


      • #18
        От: Как функционира един карбуратор

        Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
        Добре ще е да се обясни принципа на действие на малката мембрана (от скицата на първи пост)
        Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
        Знам какво е ускорителна помпа и нейният принцип на действие. Тази мембрана винаги е суха и управлява само въздушен поток, както вече казах. А и по тръбичките няма никакви жигльори и никакви разпръсквачи и листчета. Самите канали са вътре в корпуса на карбуратора и са с диаметър 2 , 3мм.
        Сигурно говориш за мембраната на депресионен карбуратор. На скиците в 1-ви пост няма депересионен карбуратор. При депресионните карбуратори жилото на газта не управлява директно клапана на газта а една въздушна дроселна клапа. В зависимост от това колко тази клапа е отворена и колко въздух "смуче" буталото, над мембраната на депресионния карбуратор се образува "вакуум", който издърпва нагоре мембраната и фиксирания за нея клапан на газта. От тук нататък депресионните карбуратори работят по същия принцип, по който работят и карбураторите с "плосък клапан". Те не се монтират често на рейсингови мотори, защото имат по-бавен отговор, но пък не създават проблеми при рязко подаване на газ - болно място на най-рейсинговия карбуратор (за простосмъртни разбира се) Кеихин ФЦР.

        Ето тук схема на депресионен карбуратор.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:karb a depresione.JPG
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5261871
        Последно редактирано от 121; 19-03-11, 21:51.

        Коментар


        • #19
          От: Как функционира един карбуратор

          Точно така колега за депресионен карбуратор говоря. На скицата се вижда работата на карбуратора на празен ход. Вижда се и мембраната, която е свързана с клапата и иглата. Но от страни на карбУратора има още една малка мембрана (подобна на ускорителна помпа) за нея говоря.
          Последно редактирано от viki terzieva; 20-03-11, 14:34. Причина: карбУратор

          Коментар


          • #20
            От: Как функционира един карбуратор

            Моят мотор е вр450ф 2004г. Карбуратор "КЕЙХЕН". Та наскоро го купих и ми прави впечатление, че на смукач пали много лесно, а като се пали топъл, иска да му се подаде много малко газ, иначе пали трудно. Карбураторът е чистен. СвещТа е малко черничка ми направи впечатление, но не съм я гледал, след като съм го карал във високи, така че не е сигурно това за цвета на свещТа. Там е работата, че са му слагали спортни жигльори, а твърдят, че е направено както трябва. Моторът поема чудесно, има едно "пърпорене" като се задържи на средни обороти, но "това било норнално заради жигльорите", мене това не ме смущава, само това за топлия старт.
            Последно редактирано от viki terzieva; 29-08-12, 13:02.

            Коментар


            • #21
              От: Как функционира един карбуратор

              Ползваш ли лостчето на обеднителя когато го палиш топъл? Пробвал ли си да го палиш топъл със смукач? Как да разбирам „пърпорене“? Ако говориш за пукане от ауспуха, това е показател за бедна смес.

              Коментар


              • #22
                От: Как функционира един карбуратор

                Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                Точно така колега за депресионен карбуратор говоря. На скицата се вижда работата на карбуратора на празен ход. Вижда се и мембраната, която е свързана с клапата и иглата. Но от страни на карбУратора има още една малка мембрана (подобна на ускорителна помпа) за нея говоря.
                Нарича се клапан CUT-OFF. Koгато се затвори газта при високи обороти, този клапан насочва известно количество въздух към пасажите на джета на минимума, за да обогати моментно сместа. След като депресията спадне, пружинката връща мембраната във нормално полжение

                Коментар


                • #23
                  От: Как функционира един карбуратор

                  Хайде посъветвайте ме и аз какво да правя ЦРФ-а ми има следния проблем,когато го наглася да държи нормални обороти на празен ход при подаване на газ много бавно ми падат оборотите до нормалния празен ход! Когато бутна празния ход надолу проблема изчезва,но пък тогава понякога ми загасва мотора!
                  Проблема се появи когато отворих карбуратора,не искаше да пали и се оказаха виновни клапаните.Сега клапаните са ок,карба е почистен и ватата ми е сменена
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как функционира един карбуратор

                    Модел на карбуратора? Чете ли началото на темата? Там пише точно как да регулираш минимума. Най-вероятно трябва да завиеш малко винта за сместа.
                    Последно редактирано от 121; 15-04-11, 13:02.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как функционира един карбуратор

                      Карбуратора ми е FCR00B

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как функционира един карбуратор

                        Точно, виж винта за сместа. Намира се отдолу на карбуратора откъм главата на двигателя. Върти се с тънка къса отверка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как функционира един карбуратор

                          Първоначално публикуван от 121 Преглед на мнение
                          Нарича се клапан CUT-OFF. Koгато се затвори газта при високи обороти, този клапан насочва известно количество въздух към пасажите на джета на минимума, за да обогати моментно сместа. След като депресията спадне, пружинката връща мембраната във нормално полжение
                          Благодаря! Предполагах че е така, но не бях сигурен. Сега остава да си настроя въпросната пружинка.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как функционира един карбуратор

                            Какъв проблем имаш? Гърми ти като връщаш газта във високите обороти ли?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как функционира един карбуратор

                              Да, и леко придърпва при връщане на газта.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как функционира един карбуратор

                                Проверил ли си дали мембраната е здрава? Това под или над ~3000 об/мин ли ти го прави? Ако мембраната ти е здрава, преди да пипаш пружинката продухай с компресор пасажите. Може да са се позапушили.
                                Последно редактирано от 121; 16-04-11, 20:08.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X